Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha választhatnál kertes ház...

Ha választhatnál kertes ház vagy panel?

Figyelt kérdés
2009. jún. 24. 13:10
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
86%

Gyerekkorom óta társas/panelházban laktam, tehát elvileg nincs viszonyítási alapom DE

1, a panel bizonságérzetet ad, tudom, hogy a szobából rálátok az ajtóra nem fog meglepni senki a hátsó ajtón át. Ezért nagy hodály családi házban nem is tudnék élni.

Nekem ez a természetes.


Viszon van egy nagyon jó storym:

Nagyon szegény rokon család (mindenki munkanélküli, gyerek is van)örökölt egy nagyobb összeget (eddig egy lepukkant lakásban laktak) 2 lehetsőégük volt vehettek volna az összegből jó kis panellakást és még maradt is volna nekik vagy kertes családiba mennek, viszont ez az összeg csak egy hát hogy is mondjam elég putris családira futotta.

Mikor megkérdeztük, hogy na mi lesz, a kislány ezt mondta:

"csak nem képzeled, hogy panelba megyek lakni?"

erre a nagymamám mondta, hogy nálad különb gyerekek is felnőttek már panellakásban.

Most ehhez képest vettek egy olyan családi házat, amibe az utcáról lefelé kell menni lépcsőn, a konyhából nyílik a szoba és van egy gazos kertje.A pénz elment de legalább elmondhatják, hogy családi házban laknak.

2009. jún. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
ez is egy nézet!De pl. mi szolnok megyében lakunk . itt ahol most lakunk egy kertes ház nem drága,mig szolnokon egy panel 3 szor annyiba kerül mint egy kertes falun.Tudom falunk nemsok kilátásvan munka ügyben,de az én férjem mégis dolgozik jól keres mig aki városban lakik van kinek munkahelye sincs vagy csak minimálbér
2009. jún. 24. 14:00
 13/27 anonim ***** válasza:
32%

Nem szívesen laknék panelban.

Egyrészt nem tudnám hova tenni a lovainkat :))))

Másrészt néhányszor aludtam már ismerősnél, aki panelban lakik. Szörnyű, hogy hallod, amikor a szomszéd hozza haza a kutyát, WC-re megy, vagy épp fát vág a feletted lévő lakásban.

2009. jún. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%
Én gyerekként panelban nőttem fel(10-dik emeleten),de amikor férjhez mentem vidéken vettünk egy kertes házat(nagy telekkel)...Én nem tudtam soha megszokni,hogy "csend" van...nem járnak a buszok,villamosok,csak a kutyák ugatását hallod!!Idegesített,hogy ha lekéstem a vonatot,akkor várnom kellett több órát a másikra...hogy a szomszédok jobban tudták,hogy mit fogok főzni vagy mi jó nekem:( A pletyka napi szinten volt...Zavart,hogy ha elfelejtettem valamit venni,akkor már nincs éjjel-nappali ahová leszaladhatok...A télről nem is beszélve!!Mi még fával és szénnel csináltunk meleget,és bosszantó volt,hogy este amikor a munkából hazaértem mindig hideg volt a lakás!!Nyáron meg állandóan gazolni...Nem bírtam megszokni,így most újra Pesten élek társasházban,,bár itt vannak kisebb problémák...de nincs annyi munka mint egy kertes házzal...Vannak emberek akik csak kertes házban tudnak élni és vannak akik a panel hívei...
2009. jún. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
56%

Én Bp-en születtem, Budán éltem 23 éves koromig a szüleim lakásában (5 emeletes bérház)...


Ezután kiköltöztem a férjemmel egy Bp-környéki szép kis községbe, szép házat építettünk, nagy kerttel...

20 évig éltem itt, de képtelen voltam megszokni!!!

Lehet, a kert nagyon klassz, ki lehet ülni napozni, de mikor kapálni, füvet nyírni, gondozni kell, már nem olyan kellemes. Millió gond van a kerttel, a sövényekkel, a cserjékkel, nyesni, permetezni kell.

A házon is mindig van javítani való : se vége, se hossza az építkezésnek...

Nyaranta most is kimegyünk, és kész idegbaj, hogy MINDEN REGGEL 7-kor akad egy hülye szomszéd, aki füvet nyír, vagy sövényt vág, vagy 100-as tempóban üvöltő zenével autózik a ház előtt...


20 év után sikerült visszaköltöznünk Bp-re, ahol egy régi építésű (jó vastag falak!) lakást vettem, csendes belső udvarra nyílnak az ablakaink, hatalmas hársfákkal, reggel madárcsicsergésre ébredünk, nem motoros fűnyíró hangjára! :D


Mondjuk panelházban nem szívesen laknék, de ebben a régi építésű szép házban jól érezzük magunkat.


Sokkal praktikusabb az élet is itt a városban, mint vidéken!

A vidéki házunkban egy bevásárlás órákig tartott, a településen van 1 bolt (jó drága árakkal, kis választékkal), ha egy zoknit akartam venni, 1 órát utazhattam...

Itt a Bp-i lakóhelyünkön félóra alatt bármit megvásárolhatok, körben bevásárlóközpont, élelmiszerboltok, illatszerboltok, húsboltok, könyvtár, mozi, könyvesboltok... Minden van!

Válogathatunk az iskolákban, óvodákban, 10 perces távolságban 4 általános iskola van!


Ha vásárolok egy hűtőszekrényt, vagy bútort, azt a városban többnyire ingyen hazahozzák, vidéken külön szervezést igényel és többezer Ft a fuvardíj...


Engem az is kiborított, hogy vidéken 5 órakor már kihaltak az utcák...

Városban ez teljesen másképp van, akár 9-ig nyitva vannak a boltok!


Én ahhoz sem tudtam hozzászokni, hogy vidéken mindenki tud mindent a másikról, megy a pletyka reggeltől estig...

Ez (szerencsére) nem divat a városban, ott nem avatkozunk a szomszédaink életébe, becsukom az ajtóm, senkinek nincs köze az életünkhöz.


Szóval, a kertes ház sem olyan klassz ám, mint ahogy távolról látszik.

2009. jún. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
56%
Egyértelműen a kertes ház a jobb és kényelmesebb, viszont lényegesen drágább a fenntartása. Az utóbbi miatt sokan kénytelenek a panelt választani. Béreltem vagy 10 évig lakást, a gázszámlák a legnagyobb hidegben sem voltak 20ezer forintnál magasabbak. A ház kifűtéséhez meg a téli hónapokban gyakran 100ezer forint fölötti gázszámlákat fizetünk. A kerttel is rengeteg munka van, ha nem egy ronda gaztengert akarsz bámulni, amit vagy neked kell megcsinálni, vagy megint csak nem kevés pénzbe kerül, hogy más csinálja neked.
2009. jún. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
71%

Én például mér nem tudnék megszokni vidéken.

Nekem természetes, hogy beállok a megállóba és legkésőbb 15 percen belül jön a busz, hogy este 8 kor gondolok egyet és elmegyek moziba,hogy este 10kor megyek vásárolni.

Jogsim nincs, vidéken pedig már úgy születnek a gyerekek, hogy kocsi van alattuk.. :O)

2009. jún. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek: hiszed vagy sem, városban is építenek kertes házakat. Mi is ilyenben lakunk. Akár Budapest belső kerületeiben (pl. II.) is lehet házikód kerttel. A kertes ház nem feltétlenül azt jelenti, hogy a világ végén tehénbőgésre ébredsz.
2009. jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
80%

Vidéken élek (na jó nem annyira vidék, budai agglomeráció), kertes házban.

Sok hozzászólásban olvastam ,hogy a kertet mondjátok problémának, hogy azzal mennyi munka van. Hát nem tudom ,mi három hetente lenyírjuk a füvet (néhány óra egyik délután) és ezzel kész is a hatalmas kerti munka. Mondjuk a szomszédunk kissé furi, neki víkendtelke van, pesten egy panelban él. Minden pénteken megjelenik, füvet nyír (akár szakadó esőben) és permetez ész nélkül (amikor pl nem is kellene). Nem csodálnám, ha ő otthon azt mesélné, mennyi meló van a kertben...

A gyümölcsfáink sose láttak permetezőszert, mégis igazi, finom és kukacmentes szilvát, körtét és meggyet eszünk róluk.

Csend van. Nem hallod ötpercenként, ha megy a mentő, a rendőr, ordít a szomszéd vagy valakit ölnek a feletted lévő emeleten.

Tarthatsz állatokat (az őket megillető körülmények között) - tehát nem 50 nm-en nyomorog melletted a kutyád vagy a cicád.

Otthonról öt perc és kinn vagy már a határban - kirándulhatsz, piknikezhetsz. Nem kell fél órát utazni, hogy zöld területen légy.

A gyereket kiengedheted az udvarra és nem kell attól félned, hogy a kapualjban valami rosszarcú egyén elveszi a pénzét. Mert a szomszédok figyelnek egymásra. Volt, hogy nyitva maradt az öntözőcsap, a szomszéd bácsi felhívott és szólt, hogy elzárta - megspórolt nekünk többezer Ft-ot a vízsszámlából.

Mozi, bevásárlás? 20 percre elérhető minden. Bevásárlóközpontok, mozi, bowling terem, szórakozóhelyek. A helyi kis boltban pedig mindent meg tudsz venni, ami a napi bevásárláshoz kell.

Általános iskola, középiskola, egyetem 10 perc utazáson belül, több közül is választhatsz.


Mi kell még? :)

Szeretek itt lakni, na :)

2009. jún. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
71%

Azért panel és panel között is óriási a különbség.


Mi egy kétemeletes, 12 lakás/lépcsőház, tömbfűtéses panelban lakunk. A lépcsőházban összesen 3 kisgyerek és 7 kutya lakik, nagyon ritkán hallani egyiket-másikat. A szomszédokkal nagyon-nagyon jó a viszony, kölcsönösen figyelünk egymásra. Szeretek itt élni, sajnos nemsokára kinőjük a lakást, szívem szerint kertesbe költöznék, de ami nekünk megfizethető ahhoz viszonylag messze kell Pesttől költözni, ezt pedig nem szeretnénk.

Gyerekkoromban egyszer egy 10 emeletes, emeletenként 6 lakásos panelban laktunk, ahol azt sem tudtuk, hogy most betörővel megyünk fel a lifttel vagy egy lakóval. Távfűtéses volt, utána kertes házba költöztünk, ugyanannyi volt a kétszer akkora ház gázszámlája, mint a panelban a távfűtés. A kertes házban minimális beruházással nagyon sok mindenen tudsz spórolni (pl. esővízzel locsolni), míg egy panelban nem tehetsz meg ilyet.

2009. jún. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!