Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nálatok a postás viszi a...

Nálatok a postás viszi a szóróanyagot?

Figyelt kérdés

Én eddig akárhol laktam, mindenféle szórólapot külön emberke hozott, és most itt felénk a postás a levél mellé tuszkolja be a reklámújságokat.

Csak nálunk van ez így, vagy ez bevett szokás?

Nincs vele bajom, csak nem értem, miért a postás dolga reklámozni az ilyen-olyan áruházakat meg tetőfedő-munkásokat.

(Nem vagyok se postás, se szőrszálhasogató :), csak érdekel, másutt hogyan van ez. )


2012. ápr. 25. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így volt, nagyon sajnáltuk szegény postásunkat, mert majd' megszakadt a sok hülye szórólaptól, panaszkodott is, hogy ezentúl nekik kell ezt is cipelni meg bedobálni (Posta kötött valami szerződést), csak ők ezért semmit nem kapnak. Úgyhogy mivel mindenki utálja a szórólapokat és szeretjük a jó öreg postásunkat, minden lakó aláírt egy papírt, ami a postának volt címezve, hogy ebben a házban senki nem kér szórólapot. Szerintem sok házban meg lehetne ezt csinálni, mert én még nem találkoztam olyan emberrel, aki örült volna bármilyen szórólapnak, mindenki csak bosszankodik, amikor kinyitja a postaládáját, hogy hullik ki a sok felesleges cetli és olvasás nélkül megy a szemétbe.
2012. ápr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

A posta, perszeeeee...

Élelmes postás volt, aki másodállásban szórólapozott, mert ha úgyis mennie kell, legalább legyen haszon.

A posta nem köt ilyen szerződést, ugyanis jó pár éve (talán 4 éve is van!), törvényileg tilos kéretlen reklámleveleket küldözgetni és kézbesíteni. Csak ezt senki nem veszi komolyan, pedig bejelenthető és büntethető a cég. Nálunk nagy piros betűkkel ki van írva a kapura, de a szórólapozók pont lesz*rják. Pedig nálunk a közös képv. tényleg jelenti az ilyen cégeket!

2012. ápr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Micsoda? Plusz pénzért csinálja?

De akkor miért mondják, hogy ugyan miért nekik kell kihordani?

Én elhiszem, amit mondasz, csak olyan furcsa...

2012. ápr. 25. 10:06
 4/12 anonim ***** válasza:
Valamit nagyon rosszul tud a második válaszoló, a mi postásunk nem kapott ezért egy fillért sem, mindig panaszkodott, hogy ezentúl ezt is nekik kell csinálni.
2012. ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Aha... én is panaszkodnék, hogy ne utáljanak ki a házból, a szórólapokat ugyanis senki nem kedveli...


Mondjuk kérdés, hogy milyen szórólap, mert a kerületi hirdetési újság pl. nem szórólap, és azt viheti a posta.


Régebben a posta hordta ki a megrendelt újságokat (napilap, tv-újság), már ezeket sem vállalják, szerinted akkor majd fognak cetliket dobálgatni központi utasításra? Ugyan! :)

2012. ápr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát nálunk a tecsós újságtól kezdve a városin keresztül a lézzel írt, fénymásolt hirdetési vackokon át mindent ő hoz.

Jobban belegondolva nem csinálhatja pénzért, mert a helyettesítő postásunk is mindig hoz.

2012. ápr. 25. 10:23
 7/12 anonim ***** válasza:
én egy megyeszékhelyen vagyok postás és mi nem viszünk szórólapokat, de hallottuk, hogy hamarosan ez következik nálunk is, mert más városokban már a postások viszik. szoktunk vinni néha, de nem tescosat. azért mi nem kapunk pénzt, de a posta természetesen igen :) de mi szakadjunk meg egy napos határidőkkel
2012. ápr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát ez gyönyörű... Mert oké, hogy nem fizetnek a postásnak, ha egy helyett 3 levelet visz ki vkinek, de hogy a tescot is ingyen reklámozza... iszony.
2012. ápr. 25. 12:58
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem mondod? :) és akkor még mellette kössél biztosítást, mert ha nem kötsz, nem vihetsz majd utalványt (se nyugdíjat se semmit). márpedig köztudott, hogy a postásnak lenni a jatt nélkül nem éri meg :(
2012. ápr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na de akkor ki viszi ki a nyugdíjat, ha nem a postás?
2012. ápr. 25. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!