Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Segítséget kérek! Mi a teendő,...

Segítséget kérek! Mi a teendő, kihez lehet fordulni, a családi ház alapjának és falának függőleges megrepedésénél? A szoba plafonján a betongerendával párhuzamosan is van repedés!

Figyelt kérdés
Édesapám egyedül maradt, betörés volt a házban , nem volt hajlandó a családi házban maradni, mert félt.Így három éve csere történt, és én költöztem a családi házba, ő pedig egy kis lakásba.Sajnos még a ház közelébe sem akar jönni, én meg ilyesmihez nem értek.
2012. márc. 4. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy jófajta kőműveshez.
2012. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy statikust.
2012. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elég esélyes hogy az épület alapja süllyedt meg, keress fel helyi építész irodákat, és velük konzultálj.
2012. márc. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Természetesen most megfogadom a tanácsokat, eléggé félek, és bizalmatlan vagyok a szolgáltatókkal szemben, mert, ha nő az ügyfelük, megpróbálnak becsapni!
2012. márc. 5. 08:49
 5/9 anonim válasza:

Szia !

Nem építészt, hanem statikust kell keresni. Ez tartószerkezeti probléma. A függőleges repedés nem feltétlenül süllyedéskülönbségre utal. Ezt a helyszínen egy statikus meg tudja mondani.

üdv !

egy statikus

2012. márc. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az általad leírtak alapján azt saccolom, hogy nincs koszorú és a fal kicsit kibillenhetett. Minél hamarabb keress egy kollegát!
2012. márc. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítő válaszokat.

Ha esetleg nincs koszorú, akkor azt utólag lehet javítani?Velem él még két egyetemista gyermekem, akiknek még nincs fizetésük, de már fizetni kell a tandíjukat!

Arra is kíváncsi lennék, a statikus munkadíja mennyi lehet, illetve ha javításra van szükség, az mennyibe fog kerülni, hiszen nem lakhatunk az ég alatt!?

2012. márc. 7. 18:21
 8/9 anonim ***** válasza:

így látatlanban nagyon nehéz megmondani. Mindenképpen érdemes "helyi" (azaz nem az ország másik végéről származó) statikust keresni. Azért célszerű helyit keresni, mert Ők már általában ismerik a helyi talajviszonyokat. Aminek érdemes utána nézni ilyenkor nincs-e pl. csőrepedés a közelben (pl. ha lezársz a házban minden vizcsapot nézd meg, hogy forog-e a vízóra...). Úgyanígy érdemes a szomszédoknál is körbe nézni (főleg sűrű beépítésű területeken).


A statikus pontosan el fogja mondani mit lehet és mit nem csinálni.

2012. márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A koszorú hiánya javítható. Ha alapozási probléma van az is javítható. Az árat a konkrét esetben lehet csak megmondani.(nincs értelme az ijesztgetésnek) A statikusok a hasonló jellegű munkáknál időalapon számolnak el. Szerintem 1/2 mérnöknapos munkadíjra kell számítani egy kiszállásnál. Ha szakvéleményt kérsz , az már más nagyságrend, az másfél két mérnöknapnál kezdődik. A mérnöknap piaci díja ma kb 60-100 e Ft+ÁFA. Egy kiszállás esetén, mivel a volumen kicsi, a mérnökdíj fajlagosan drágább. Ezen nem érdemes spórolni. A helytelen kivitelezésen a többszörösét el lehet veszteni.

Üdv:

egy statikus

2012. ápr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!