Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi az amit megbántatok az...

Mi az amit megbántatok az építkezés után és miért?

Figyelt kérdés
gondolok itt a háztervre, kivitelezőkre, fűtésre, csempére...stb
2012. febr. 13. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Járólap vásárlásnál nem szabad az olcsó, akciós cikkeket megvenni! Mi így jártunk, (anyagi okok!) és a második évben elkezdett felpattogni a burkolat felszíne.
2012. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a terasz lett nagyon kicsi, pedig lett volna bőven hely nagyobbnak.
2012. febr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 tetris ***** válasza:

Egy lakásba egy WC nem elég!!!!!!! Kell egy a fürdőbe, és kell egy külön is!

A mosókonyha nagyon jó találmány. Ott lehet tárolni a tisztítószereket, a mosógépet, legyen ott egy kisebb kád, amiben meg lehet fürdetni a kutyát, le lehet mostni a sáros csizmákat. És ott is legyen egy WC!!!!!!

Nagyon bánom, hogy annak idején nem kardoskodtam jobban a mosókonyháért.

2012. febr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gomzoli ***** válasza:
100%
Azt, hogy megházasodtam.
2012. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyobbat építettem mint kellett volna a mai rezsik mellett 100 helyett csak 70-80 nm ert építettem volna.Egyébként mást nem rontottam el azt hiszem.
2012. febr. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy használt, általunk felújított házban szerzett tapasztalatok után építkeztünk és ezek alapján az új ház nagyon jól sikerült.

A tapasztalatok:

-Ha megengedheted magadnak és van elég hely a telken, soha ne építs tetőteres házat, mert a tetőteret szinte csak alvásra fogjátok használni, nem lesz valódi gyerekszoba, minden a nappaliban fog zajlani.

-A nappali az udvar szép része felé nézzen, ne az utcára vagy a szomszéd hátsó falára (mint ez régen divat volt)és közvetlen kapcsolata legyen a terasszal.

-Ahogyan már más is írta, a mosókonyha tényleg nagyon hasznos dolog, oda lehet betenni a gázkazánt, esetleg ha van szilárd tüzeléses, akkor azt meg főleg, mosógépet, fregolit és egy mosdókagylót, ahol pl.cipőket lehet lemosni és más koszos dolgot elintézni.

-4 személynél már nagyon előnyös, ha nem 1 db wc és 1 db fürdőszoba van.

-Fűtésrendszeren, hőszigetelésen nem szabad spórolni, mert később nagyon fogod bánni.

-Udvarba garázst nem építenék, csak utcafrontra, hogy ne kelljen az udvarban a kocsibejárót építeni és rontani vele a szép udvar képét. Arra csak most gondoltam, hogy milyen jó is volt, amikor a múlt héten az 50 centi leesett hóban csak a garázs és az úttest közötti 4 méteres darabot kellett lapátolni, nem az udvar végétől kezdve. De én pl. nem építenék egyben házat a garázzsal, nálunk külön épület a kettő és nekünk jó így.

Most hirtelen ezek jutottak eszembe.

2012. febr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még várom ha van! :)
2012. febr. 14. 14:17
 8/10 A kérdező kommentje:
gomzoli: ;) :D :D
2012. febr. 14. 14:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi azt bántuk meg, hogy nem kértünk nagyobb előteraszt.. Ezt mondjuk utólag is lehet pótolni.

Egyébként többnyire mindennel meg vagyunk elégedve. Talán egy mosókonyha nekünk is jól jönne :) Akkor azt gondoltuk, hogy kicsi lesz a ház (70m2) de most örülünk neki, hogy nem építettünk túl nagyot. Egy kommentező már említette ezt előttem.. a túl sok rezsi miatt.

2012. febr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én pl. azt nem szeretem a házunkban, hogy semmi sincs elszeparálva, pedig ha belépsz csak ajtókat látsz. Megpróbálom leírni mire gondolok... Szóval úgy kellene, hogy van egy olyan rész, ahova leülteted a vendéget,meg egy olyan rész, ami "privát". Egy példa: a szobám a ház jobb oldalán van, a fürdő a balon(ha szemből nézzük). Na most, középen van a nappali. Ergo, ha szeretnék fürdés után egy szál törölközőben a fürdőből a szobámba vonulni, akkor el kell sétálnom a vendégsereg előtt. Arról nem is beszélve, hogy ugyanazt az utat bejárom ahol más koszos utcai cipővel lépked. Szóval építkező szülők! Gondoljatok a törölközős tinédzser lányaitokra! :):)
2012. márc. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!