Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 40négyzetméteres (nettó...

Egy 40négyzetméteres (nettó terület) ház felépítésének anyagköltsége mennyibe kerül (szerkezetkész állapotig)? Anyagok hozzá lent.

Figyelt kérdés

Szóval mindenféle munkás, telekár nélkül mennyibe kerülne az alábbi anyagok megvásárlása, ha egy nettó 40négyzetméter területű házat építenék?

Alapozás: Vabeton sávalap C12 mixerbetonnal

Falazás: Leiertherm 30NF tégla

Kiemelés: Kisipari zsalukő

Aljzat hő- és víz- szigetelés: Termopol 5 cm aljzatszigetelő

Tetőszerkezet Fűrészelt fenyő felületkezelve, szlovák import

Födém: Farács szerkezet, gipszkarton borítás

Tetőszigetelés: Knauf Classic 044 15 cm üveggyapot

Tetőcserép: Leier Toscana


Ezeken kívűl Mennyi lenne a víz és szennyvíz bevezetés, áram villany bevezetési költsége?


Engedélyek ára? Esetleg más papírmunkák ára? (Helyszínrajz, tulajdoni lap,vázlatterv, Egyeztetés az építési hatósággal, Tervek benyújtása)



Kérem azok írjanak akik építkeztek már(nem 10éve), vagy szakemberek, és legalább egy megközelítőleges árat tudnak mondani. Szóval aki erre azt mondaná hogy 10 000 000Ft az inkább ne írjon. Köszi


2012. jan. 23. 14:23
1 2
 1/13 vizgazfutes ***** válasza:

Én ugyan csak épületgépészettel foglalkozom, de víz-, szennyvíz rákötési díjat sem tudok írni, mivel azt sem derül ki, hogy egyáltalán milyen megyéről is van szó...


Amúgy meg ezeket a helyi szolgáltatóktól kellene megérdeklődni, mivel ahány Víz-, ill. Csatmű. annyiféle díjszabás...

2012. jan. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha megépül akkor Fejér megyében fog épülni :-)
2012. jan. 23. 15:02
 3/13 anonim ***** válasza:

Akkor ide is belinkelem:


[link]

2012. jan. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyeltalán adnak -e rá engedélyt ? Hány fő lakna benne ?

Törvényileg van szabályozva az is ,hogy hány m2/fő.

30-as tégla nagyon kevés ,nem győzöl majd fűteni,kel rá 10 cm-es nikecell. Kőporozás is pénz,annélkül nincs lakhatási,ha csak úgy be van vakolgatva. Fűtés mi lenne ? Az is kell,radiátorok,csövek,szakmunka...sok zsé,meg egy valamire való gázkazán 3-400 ezer,vegyestüzelésű 250 ezer.

Nyílászárók ?Nekünk 5 éve volt fa nyílászáró,hőszigetelt,számla nélkül 1,3 M.

De ha csak a szekezetkészig számolsz is-ez szerintem csak egy hétvégiház,ilyen anyagokkal,meg ekkora m2-rel,számolj vagy 5-6 M-val. Már az anyag is sok,nemhogy a szakmunkák..... eleve,a terv és engedélyezés benne van kb 2-300 E-be....

2012. jan. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy építész kollégám kérdeztem, azt mondja, hogy egy _átlagos_, vagyis nem luxuskategóris, de nem is gagyi, hanem rendesen szigetelt stb. ház építési költsége br. 170-200000 Ft /nm.
2012. jan. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

2en laknák benne, aztán ahogy bővülnénk bővülhetne a ház is, de 1gyerekig sztem elég 40nm.

Fűtés lehetne vegyes tüzelésű ... egyébként a 6milliót én is reálisnak tartom így: alépítmények,főfalak,födémek, nyílásáthidalók, komplett tető tartozik, válaszfalazás, nyílászárók, a vakolás, aljzatolás és a gépészet alapcsövezése...Így lenne emeltszintű szerkezetkész állapotú (60-70%-os) házikó!

2012. jan. 23. 16:33
 7/13 A kérdező kommentje:
Én 150 000Ft/nm re számoltam kb...akkor ha úgy van ahogy az utolsó válaszoló írta, nem sokat tévedtem...
2012. jan. 23. 16:35
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen a linken magadnak be tudod állítani, hogy milyen nagyságú helyiségek kellenek számodra. Bruttóba és nettóba is kiírja a ház területét, valamint a hát szerkezetkész állapot és kulcsrakész állapot árát is. Remélem segítettem.

2012. jan. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

E szerint nettó 40nm szerkezetkész ára: 2 488 800Ft + Áfa (671 976Ft) = 3 160 776Ft

Kulcsrakész ára pedig: 6 958 880Ft + Áfa (1 878 897,6Ft) = 8 837 777,6Ft


Ha ugyanazt érti szerkezetkész alatt mint én, akkor fele annyiból megvan mint ahogy kiszámoltam??... kulcsrakészen nincs 9millió Ft?! Érdekesnek tartom hogy ekkora eltérésekkel számoltunk...

2012. jan. 24. 13:46
 10/13 anonim ***** válasza:

Pontosan meg kell nézni azt az oldalt amit küldtem, hogy miket tartalmaz a szerkezetkész vagy a kulcsrakész állapot. Általában a szerkezetkész állapot nem tartalmazza az ablakokat, belső ajtókat, belső vakolat, járólapokat, fürdőszoba kellékeit, víz-villany-gáz kialakítását stb. Valamint ez könnyűszerkezetes ház áraira vonatkozik.

Küldök még 2 linket ahol tudsz nézelődni, valamint egy videót amit tartalmazza a gyors házépítést. Üdv...


Link: - [link]

- [link]


Videó: http://www.youtube.com/watch?v=d9NHGYqka1k

2012. jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!