Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tanyát szeretnék vásárolni...

Tanyát szeretnék vásárolni mert elegem van a pénz hajszolásából! Olyanok véleményére lennék kíváncsi akik maguk is tanyán laknak illetve laktak Meg lehet e élni a tanyából? Előnyei? Hátrányai?

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha értesz a mezőgazdasághoz,van elég területed,elég pénzed a gépekhez stb. akkor,ha jó az időjárás van rá esély. De azt is tudnod kell,hogy ha a tanya nem a kövesút szélén van,akkor elég nehéz a közlekedés.
2012. febr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nos, a haveroméknak ráment egy ilyen kalandra az összes megtakarításuk, és még el is adósodtak.


Most árulják a tanyájukat.


ha gondolod megveheted! :-)))

2012. febr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Könyörgöm felejtsük már el hogy tanyán falun minden ingyen van mert a kertben minden megterem. "Csak ki kell menni és leszedni a fáról a gyümölcsöt."100 szor hallottam már.Nyugodtabb élet van tanyán falun és a kertészkedés is jó de mellette biztos állás is kell.Sokan el vannak tévedve ez ügyben.Sok félreérthető műsor van ezzel kapcsolatban a tv ben is.
2012. febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 tetris ***** válasza:

Ha nagyon félreeső helyen van a tanya, akkor azt is számításba kell venned, hogy később ér oda a segítség. (mentő, tűzoltó)

Gondolj arra is, hogy ha támadás ér, nem lesz egy jószomszéd, aki segíthetne rajtad. Sajnos "C" típusú embertársaink előszeretettel látogatnak ki a tanyákra ezt-azt ellopni, de bátran meg is ölnek bárkit, pláne, ha többen vannak. Én kaukázusi juhászkutyákat tartanék. Legalább ötöt.

2012. febr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos,hát minden attó függ,mit is szeretnél csinálni,és milyen igényeid vannak.

Én már voltam remete,2x is,az első csak kezdés volt,így szoktak az emberek belebukni a dolgokba.Először csak elköltöztem Bp-ről(Belváros!!-minden bolt 1 percre,tömegközlekedés,színház-mozi-iskola-munkahely-fodrász stb)egy dunántúli faluba.Akkor megvettem egy parasztházat és rögtön szinte az összes pénzemet beleraktam,hogy olyan házam legyen,amilyet kb a Rózsadombra lehet elképzeni.Nagyon rossz ötlet volt.Először is,az első télen jött a döbbenet,hogy attól,hogy központi fűtéses(még nem volt gáz a faluban,tehát vegyestüzelés)még rengeteget kell dolgozni azért,hogy legyen meleg. Nagyon sokba kerül,és az ember ébredés után már rögtön koszos is lesz.Aztán a kerti dolgok is nehezebbek,mint az ember gondolná,és minden sokba kerül,a szántást fizetni kell,vetőmag,kapálás,a megtermett dolgokkal is kell csinálni valamit-befőzés stb.Én még állatokat is tartottam,mindenfélét,etetni kell őket,a takarmány is pénzbe kerül,nagyon sok a munka vele,vasárnap is éhesek,meg állandóan,nyaralás és egyéb programok felejtősek.És koszos lesz az ember megintcsak.

Amikor ezekkel a dolgokkal végzett az ember,már egy kicsit idegenül érzi magát a luxus-fürdőszobájában.És ezeket a dolgokat fenntartani bárhol sokba kerül,szóval dolgozni is kell,ami miatt még kevesebb időd van kapálni és füvet nyírni és az állatok is már a kapuban várnak.Ez a dolog azt hiszem,gyorsan rájöttem,hogy nem nekem való,erre születni kell.

A második felvonást már tapasztalatokkal felvértezve kezdtem el.Először is,felfogtam,hogy nekem kell alkalmazkodnom a környezetemhez,nem pedig átalakítani kell azt.Az igényeket is nagyon alaposan meg kell fogalmazni,és mindig szem előtt tartani.HArmadjára pedig szinte teljesen visszatérni az alapokhoz,a mai kor vívmányaiból CSAK azt és annyit használni,amennyire feltétlenül szükség van.

Szóval vettem egy jó állapotban lévő parasztházat egy nagyon kicsi településen,falunak se lehet nevezni.A házat NEM alakíttattam át,csak annyira,hogy parasztház jellegéből a legnagyobb komfortot nyújtsa,de ne mást.Cserépkályhát és rakott sparheltet rakattam,a régi kamrát alakíttattam át fürdőszobának,igyekeztem mindent eredetiben megtartani,a hajópadlót,a régi cementlapot stb.A kertben is csak akkora részen csináltam veteményest,amekkora elég volt ahhoz,hogy a boltban csak lisztet és cukrot kelljen jóformán vennem.A többi részét a kertnek parkosítottam,olyan hellyé alakítottam,amire öröm ránézni és az embernek nem mindjárt a reastanciák jutnak eszébe.És dolgoztam,persze,mert itt is minden pénzbe kerül,de,hogy meghúztam az ésszerű határokat,minden élhetővé vált.

Nagyobb léptékben én úgy gondolom,ha nincs az ember háta mögött egy összetartó család,sok emberöltős tapasztalat és megfelelő anyagiak,akkor az csak bukfenc lehet.Vagy lehet azt is csinálni,hogy kivonulni a társadalomból és nagyon alternatív módon bebizonyítani,hogy nem kell pénz az élethez-még olyant nem láttam,akinek ez sikerült volna.

2012. febr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Léteznek ilyen önellátó közösségek, nézz utána.

De az a helyzet, hogy a pénz hajszolása vagy nem hajszolása nem lakhelytől függ.


Én Budapest belvárosában lakom, és nem hajszolom a pénzt. Emiatt sokan hülyének néznek, itt az oldalon meg nem hiszik el, amit írok. Egy tanyán se hajszolnám.

Viszont nem vennék tanyát. Bőven elég, amikor nyáron besegítek anyukámnak a kiskertjében, és reggel hatkor már dögmeleg van, ha kimegyek négykor, akkor meg megesznek a szúnyogok. A szúnyogriasztót lesz@rják. Amikor be kell ásni a trágyát a földbe, az undorító, lépkedsz a sz@rban, és persze tudod, hogy utána ebbe veted bele a növényeket (biokertről beszélek, persze használhatsz művackokat is, de annak semmi értelme, akkor már egyszerűbb a teszkóban megvenni). Szintén undorító, amikor mész a disznóólat takarítani, nyáron is gumicsizmában, mert nem akarsz térdig sz@ros lenni. Persze vannak egyszerűbb és kevésbé gusztustalan munkák, mint a krumplibogárszedés, bár személy szerint azt se kimondottan szeretem.

Aztán kérdés, pénzed honnan lesz? Merthogy ha nincs jövedelmed, akkor mondj le az olyan dolgokról, mint új ruha, kávé, tea, cukor, új szerszámok...


HA az a célod, hogy ne hajszold a pénzt, akkor egyszerűen ne hajszold a pénzt. Vállalj munkát csak hat órában, abból is meg lehet élni. Olyan szinten mindenképp, mint ahogy egy tanyán, nulla hozzáértéssel megélnél... Csak a tanyán nincs olyan, hogy hatórás munkanap, meg hétvége.

2012. febr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A földből mindig is nehéz volt annak megélnie, aki művelte.

Ez most sincs máshogy.


Nem csak fizikailag megerőltető, de igen stresszes dolog, ha hónapokig nincs eső a vetésre, vagy éppen a betakarítás előtti terményt (és az éves munka javát) elveri a jégeső.


Szakértelemmel sem könnyű (szerencse is kell hozzá).

Egy kisvárosi házhoz is tartozhat 5000m2-es telek, ahol gazdálkodhatsz, főleg, ha a város szélén van.

De ha a pénzhajhászat után a nélkülözésbe is hamar bele akarsz unni, akkor irány a tanya.

2012. febr. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Eléggé vegyes érzelmi töltetű válaszokat olvastam:) Szabad ország:D Mindenesetre ezt az egész tanya dolgot először fejben kell eldöntened. Mérlegelned kell, mennyit ér meg Neked a nyugalom és mit áldoznál fel érte? Ha könnyen feltalálod magad és nem esel kétségbe ha valamit magad kell megoldanod akkor nincs okod a parára. :) Állj több lábon,tarts állatokat,művelj kertet. Nem utolsó pedig, hogy tudd kire számíthatsz ha becsődölsz.
2012. febr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Napkiraly ***** válasza:
Attól függ. HA jól sejtem nem dísztanyát akarsz. Nos, ha le tudsz mondani a komfortról, elfogadod hogy a tyúkokkal kelsz és fekszel, nem kell vellany, vezetékes víz, gáz, internet meg telefon, akkor van esélyed. Ismerned kell a tanyasi élet fogásait. Állatot kell tartanod, foglalkozni vele, növényt termeszteni. Legalább 3 hektár földed is legyen ha életképes önellátó gazdaságot szeretnél. Közbiztonság se annyira jó a tanyán, ráadásul lenéznek a pöstiek. Ha ezeket elfogadod van esélyed. Hallottam egy családról, akik nem bírták a törlesztőrészletet, kiadták bérbe a lakásukat (abból fizetik a törlesztőrészletet), és elköltöztek egy tanyára (egyikük sem dolgozott már), úgy próbálnak vegetálni.
2012. febr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amennyivel kevesebb a rezsi, annyival több az utazás, persze adott eset/hely/lehetőségek függvénye is ez. Időnként kénytelen leszel bemenni a városba/faluba - ki mihez szokott azelőtt -, különben bekattansz. Aztán meg kell tanulni a felhalmozott javakkal - ha van - gazdálkodni, beosztani. Tanyán nem az van, hogy apránként megveszed a tejfölt, kenyeret a kisboltban vagy egy szupramárketben, hanem hetente vásárolsz teszemazt és bizony, ha mondjuk lelki okokból felfalod a hét első napjain a kajád, akkor a második felében bizony éhkopp van. Kérdés persze, hogy hogy állsz anyagilag, mennyire tudsz ugrálni, utazásra bármikor költeni, illetőleg eledelre mennyi pénzed van. Fogyasztói társadalom szempontjából alapvetően egy csökkent életminőséget vállalsz, ha tanyára mész. Számszerűleg és ténylegesen is, de az is meghatározója ennek, hogy számodra mi az érték. Ha a frissen fejt bocitej és a házikenyér, akkor te kvázi jobban élsz kint, mint a városban, nem tudom mennyire érthető ez. Az állattartás sem annyi, hogy levágod, meg leveszed a tejet tőle, aztán szép a világ. Egy rakat féle betegésg adódhat, helyet kell biztosítani, beleatanulni, kihajtani a legelőre, behajtani a legelőről, takarmányozni és hát ez a legproblémásabb. Gondolom abban a hitben vagy, hogy ha nagyobb állatokba nem is fogsz, de pár csirkét biztosan lehet nevelgetni, így megvan a napi tojásod is - haha! Kérlek, a takarmány olyan áron van, hogy egyszerűen nemhogy nullszaldóra nem jössz ki; drágább a tojás, mintha boltban vennéd. Persze árnyalja a kérdést a városba való beutazás költsége is. Extraideális esetben pont ott vagy, mintha boltban vennéd, de ez ma igen ritka.. Valójában kell föld, amin megtermeled számukra a szemestakarmányt. És ha ez ennyire nem egyszerű - nem eltántorítani akarlak - akkor mi van a disznóval? Azt meg egyenesen anyagi csőd tartani ma, az EU-ban. Akkor mi az, ami már az elején nettó hasznot hoz - nem pénzben - és kivitelezhető? Ez a konyhakert: krumpli, padlizsán, paradicsom, patisszon és még amik nem jutnak eszembe. Ezekből nyáron el lehet éldegélni - úgy értem van mit enned, ez még mindig nem a pénzről szól, azt leginkább felejtsd el - szóval ha nincs semmi bevételed is elvagy. Régebben megérte dohányt, paprikát, kukoricát termelni, mára ez is a múlté. Eseteg napraforgó, úgy 10 hektár felett már gazdaságos lehet, de minden évben változik, hogy minek lesz, minek lehet a legjobb ára. Szóval nem tudom mekkora volumenre gondoltál vagy milyen irányban, mennyire nomád módozatban, kezdőtőke mindenképpen kell. Ilyenben, hogy kombájn és társai abszolúte nem érdemes gondolkodni, mert azokat a tizenmilliókat, amit kiadsz rá, a büdöséletben nem látod viszont. Traktorozásban szoktak még gondolkodni, hogy majd a környéken ők jól szántogatnak - hát nemigazán, mert ha belegondolsz, a helyi szántók számára már évek, évtizedek óta le vannak osztva a területek. Kérdés mennyi és milyen minőségű föld van a tanyával. Bizonyos településeken kisebbségiek pl. uborkát termesztenek és abból élnek, de ez is az adott régió fevevőpiacától függ, tájékozódni kell. Ha van még kérdésed kérdezz.


Az ilyesfajta közösségek igen hamar fel szoktak bomlani.. Szociológiai hátterébe most nem mennék bele, kérésre kifejtem. A tanya magányos műfaj, alapvetően.

2012. dec. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!