Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költözök, nem sok pénzzel,...

Költözök, nem sok pénzzel, annál több gyerekkel. Kb 80 nm-es, régi, nem szigetelt családi házba. Mennyi lehet a gázszámla télen?

Figyelt kérdés
Akik ilyenben laknak, mennyit fizetnek? Fontos lenne, mert lehet, hogy szóba sem jöhet, mint lakóhely emiatt.
2012. febr. 5. 21:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
11%
8-as! Harmadik vagyok. Pedig elhiheted, hogy annyi a gázszámlám. Igaz, hogy 40 éves a ház, de majdnem ugyanilyen vastagok is a falak centiméterben. A nyílászárók nagyon jól zárnak és nagyon jó hőszigetelő üveg van bennük.A padlásra 15 centiméteres kőzetgyapotot terítettem még tavaly. Már csak a ház külső fala van hátra. A kazánra nem sajnáltam a pénzt, egy megbízható és gazdaságos típust vettem. Minden évben a fűtés kezdete előtt jön a szakember kitisztítani, mert a tiszta kazánnal is tízezreket lehet spórolni. Valamint nem fűtőm túl a házat, ha itthon vagyunk, akkor 20-21 °C van, éjjel 19 °C, napközben ha nincs itthon senki, akkor 17 °C. A termosztáton se szabad spórolni, mert az olcsóbbak hajlamosak túlfűteni a lakást, ezzel együtt az energiát is pazarolni. Végül csak megjegyzem, hogy engem becsületességre neveltek, így nem trükköznék soha a gázórával. Egyszerűen nem is érné meg, mert többet ér a becsület, valamint mivel mérnökként dolgozom, azt hiszem ennél nagyobb gázszámlát is ki bírnék fizetni.
2012. febr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
Én 90 m2 -es házat fűtök, szilárd tüzeléssel fával központi. Nagy hidegben, mint most voltak havi 0,8 m3 fa, nappal kandallóval , az meg minimális. De 25-27 fok van.
2012. febr. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Reményteli, hogy bírni fogjuk, mi 18 fokhoz vagyunk szokva. Örülök, ha még kapok válaszokat, annál pontosabb képet kapok.
2012. febr. 6. 12:14
 14/21 anonim ***** válasza:

100 m2 hosszúkás fsz. ház 30 cm porotherm falakkal, rendes ablakokkal, ócska kombicirko nyílt égésterű kazánnal, átalány 200m3/hó gáz volt, úgy, hogy egy szoba csak fagymentesítve volt.

Ugyan ez 10 cm szigeteléssel és kondenzációs kombicirkóval 110m3/hó


Árat direkt nem írok, mert azóta emelkedtek, jelenleg 150m3-es átalánnyal 19eFt.

2012. febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szigeteletlen házat NE vegyél, ha jót akarsz! Inkább vegyél egy kicsit kisebb szigeteltet ugyanannyi pénzért, mert a gatyád is ráfizeted.

Anyuéknak van ilyenjük, 90 nm, 38.000-et fizetnek általányt és még meleg sincs.

Nekünk 110 nm a házunk, szigetelt. Az éves fűtésünk kb. 150.000 Ft, és 2-3 fokkal melegebb van, mint anyuéknál.

2012. febr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Én ilyenbe lakok. 90 négyzetméter, 40 éves ház. A nyílászárók cserélve, a fűtés korszerűsítve, modern turbós kazánom van. Hőszigetelés talán idén végre összejön. Jelenleg havi 15 ezret fizetek havonta gázra télen-nyáron, de ebben benne van a melegvíz előállításához szükséges gáz és a konyhai tűzhely fogyasztása is."


Egy szóval sem vontam kétségbe a becsületességedet!


DE!

Ha a 90 négyzetméteres hőszigetelés nélküli családi házadnak

15ezer a havi fűtésszámlája úgy, hogy ez az összeg már tartalmazza a főzést, meg a fürdővizet is, ez a számomra továbbra is telességgel hihetetlen!!


Az meg két külön dolog, hogy mennyi a VALÓS gázfogyasztásod,

ill. mennyi után számláz neked a szolgáltatód!!


Sokaknál be van vezetve a gáz és mégis úri passzióból fával fűt a fél ország!!!

2012. febr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16-os. Hidd el ennyi a fogyasztásom. Ketten élünk ebben a házban a barátnőmmel (nagymamámtól örököltem, nem én vettem). Az óra nem lehet hibás, hiszen csak pár éves, én köttettem be a gázt ide. Csak zuhanykabin van, a tűzhelyet pedig alig használjuk. Általában este 6-kor érünk haza, ilyenkor már nincs kedvünk főzőcskézni, csak ritkán eszünk meleg vacsorát, azt is csak valami egyszerűt. Ebédet bent eszünk a munkahelyünkön. Szinte csak szombaton főzünk normálisan, mert egyik vasárnap az én szüleimnél, másik vasárnap a barátnőm szüleimnél ebédelünk. Csak a főzőlap gázos, a sütő villany. Mosogatógéppel mosogatunk, szóval arra sem fogy a melegvíz. Havonta 100 köbméter gáz után fizetek átalányt. Ez ugye évi 1200 köbméter. Most januárban 236 köbméter fogyott el (minden hónapban írom az óraállást), de például a nyári hónapokban alig 15 köbméter fogy. Havi 120-ról kezdtük az átalányt, a szolgáltató viszi lejjebb évről évre, mert eddig mindig kaptunk vissza (remélem idén is beleférünk). A szobákban 3 lapos radiátorok vannak a jobb hőleadás érdekében. Végül nálam semmi fafűtésre alkalmas eszköz nincs a házban. Egyszer szeretnék egy vízteres cserépkályhát, de arra még sokat kell spórolni.
2012. febr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 3 gyerekkel kicsit kisebb még jó lenne, de nincs. 50nm alatti meg nem jöhet szóba.A 38 már tényleg sok lenne,én max 30-ig bírom állni a fűtést...
2012. febr. 7. 09:02
 19/21 anonim ***** válasza:

18:54


Köszönöm, hogy annak ellenére, hogy ellentétes a véleményünk,

mégis ennyire kulturáltan írtad le a válaszodat.


Az egyik ismerősöm új hőszigetelt kétszintes, kétlakásos 2x 100 m2-es cs. házában,

alul havi 15ezret fizet,

felül havi 40ezret fizet!!


Azt mondja, hogy ő is sejti, hogy rosszul mér az alsó lakás gázórája, de amíg nem lép a szolgáltató, addig őt nem érdekli.


Amúgy az összes szomszédom a családi házában 40-50 ezer ft/hó átalányt fizet.

Nyáron is.

Ezért fűtök én is fával, már negyedik éve.

üdv.

2012. febr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Mint az egyik válaszoló, én is párommal élek az ő nagymamájának a házában. Ketten vagyunk most már, a mama még él, de már nem itt lakik (idősek otthonában) mi pedig vigyázunk a házára.

Ez a hát 55 m2-es. Teljesen szigeteletlen, talán még az ablakok is elég gyatrák. Hogy őszinte legyek milyen itt lakni??? POKOL. Eddig szénnel fűtöttünk meg fával (konyhába a kályha), de a német szén, ami tényleg nagyon jó minőségű, nagyon nagyon drága. Helyette brikettel fűtűnk (ezt tudom nagyon ajánlani mkinek), hőtartó, helyettesíti a szenet és olcsóbb, kevés hamu van. Ha azt szeretném hogy ne fagyjak meg, nekem a 21 fok teljesen szuper akkor kb félóránként dobnom kell a kályhára, felvinni a vizét 80 fokra, ami valljuk be elég nehéz. És mivel ontják magukból a szoba falai a hideget (4ből kettő utcára néz) majd szétfagyunk. Párom kevésbé fázós, de én nagyon az vagyok. Hogy őszinte legyek a fűtés már most benne van 200 ezer ft-ba. Sajna nyáron még nem tudtuk hogy itt maradunk ezért nem is vettünk tüzelőt. Ha tudom ajánlani, semmiképp ne költözz szigeteletlen házba, mert borzasztóan sokat fizetsz. Mi most vettünk 15 db 10 kilós brikettet (ez 6 db-ot tartalmaz) 10 ezer ft volt Plusz akkor rá a januárba rendelt akác ami már 40 ezer ft, meg akkor is vettünk 10-ért brikettet, meg az a szerencsénk hogy szembe építkeztek, lebontották a szintén 50 éves fa padlását és az ÖSSZES régi ócska 50 éves szuperszikkadt fát megkaptuk ingyen. Ezzel fűtűnk. R.hadt drága.

Otthon édesanyámék 55 m2-es téglalakásba laknak, nagyon nagyon jó meleg 21-22 fok van, nagoyn érezni hogy szigetelt.

Összességébe én letennék a helyedbe erről a tervről.


22/L

2012. febr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!