Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költözök, nem sok pénzzel,...

Költözök, nem sok pénzzel, annál több gyerekkel. Kb 80 nm-es, régi, nem szigetelt családi házba. Mennyi lehet a gázszámla télen?

Figyelt kérdés
Akik ilyenben laknak, mennyit fizetnek? Fontos lenne, mert lehet, hogy szóba sem jöhet, mint lakóhely emiatt.
2012. febr. 5. 21:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%

Havi 30-40ezer!

(Nyáron is.)

2012. febr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
A legokosabb, ha megkéred a tulajt, hogy mutassa meg a tavalyi számlákat.
2012. febr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
48%
Én ilyenbe lakok. 90 négyzetméter, 40 éves ház. A nyílászárók cserélve, a fűtés korszerűsítve, modern turbós kazánom van. Hőszigetelés talán idén végre összejön. Jelenleg havi 15 ezret fizetek havonta gázra télen-nyáron, de ebben benne van a melegvíz előállításához szükséges gáz és a konyhai tűzhely fogyasztása is.
2012. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Én pont ilyenbe lakom, 60éves ház, 72nm. Nyáron kb 5-8ezer. Télen 25-37-45. Attól függ mennyire van hideg kint, és mennyire fűtök bent. Átlag 20,5-21fok a max. Ha beköltöztök vegyél egy párásítót 6 ezerért is van, és párologtass. Ha télen 60% a páratartalom a lakásban, sokkal melegebbnek érzed!
2012. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

tesómék is ilyenbe laknak és annyi volt a gázszámla, hogy nem bírták fizetni a gáz ki van kötve



anyumék havi 30 ezret fizetnek de ezt minden hónapban és még így is év végén rá kell fizetniük

2012. febr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

Az sem mindegy, cirkó van vagy konvektor. Szerintem konvektorral jobban lehet takarékoskodni, bár kevésbé gazdaságosnak mondják. Én 180 nm-en élek, de fele szobát abszolút nem használjuk, nem is fűtjük, a nappaliban is le van zárva a radiátor, szóval ha azt veszem, mi is kb. 80nm-t fűtöttünk, igaz a belmagasság baromi nagy mert 2 szintes és túlméretezték a falakat, a lépcső nyitott...borzalom. 3000 köbméter gáz fogyott egy télen és nem volt melegünk! Nem győztem, elfagyott a cirkó is, ma már daraszénnel és egy régi Carbo Robottal fűtünk, most kb. 250.000 Ft-ból kijövünk, gázzal a duplája lenne!

Cirkós, vízcsöves fűtésű házakkal még az is a baj, hogy nem zárhatod le teljesen, mert elfagynak a csövek. Nagyapám háza nagyobb baj nélkül el volt télen, miután meghalt, de az övé konvektoros volt, egyszerűen nem kapcsoltuk be a konvektort, nem kellett félteni a fűtéscsöveket az elfagyástól.

2012. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Mármint az éves téli fűtésünk 250.000 Ft, gázzal 500.000 lenne.
2012. febr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

21:11


90 négyzetméteres szigeteletlen családi házat,

az életben nem fűtesz ki havi 15ezer Ft-ból!!!!!!!!!

Csak ha megállítottad valamivel a gázórádat!!


Gondolod, hogy fával fűtenék ha ez igaz lenne?!

2012. febr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
100%

Mi tégla társasházban lakunk, földszinten, szigeteletlen, minden fal eláll a háztól, nincs fal, ami egybe érne a másik helyiséggel.

50m2

Majd megfagyunk, múlt hónapban 32 e ft volt, most 38 e ft (január) és a hideg mégcsak most van itt.

2012. febr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%
A mi házikónk szigetelve van, havi 20 ezret fizetünk általányba. Szigetelés nélkül kb 30 ezer lenne havi szinten, szerintem...
2012. febr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!