Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha energiatakarékos villanykör...

Ha energiatakarékos villanykörtére cserélem le az összes régi égőt a lakásban, akkor mennyire csökkenhet le a fogyasztásom?

Figyelt kérdés

Átlagosan 45 kWh áramot fogyaszt a lakótelepi lakásom havonta, úgy h egyedül élek benne, és mindenhol a lakásban normál (nem energiatakarékos) villanykörte van.

Kérem olyanok írjanak akiknek pontos információjuk van,foglalkoztak ilyennel.


2012. febr. 5. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:

A kompakt fénycsövek fogyasztása 20-25%-a a hagyományos izzónak azonos fényerősség mellett.


Miután nem csak világításra használsz áramot, és nem tudhatjuk, hogy a villanyszámlád hány %-át teszi ki ez, ezért rendes saccolást sem lehet tenni.


Véleménye szerint, az egyébként meglepően kicsi, 45kWh-ás fogyasztásod 30kWh alá is mehet csere után.

2012. febr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 fúróferkó ***** válasza:

45 kWh fogyasztás feltételezi,hogy egy szoba,konyhás lakásról van szó,kis hűtővel.A világítás kb.4db átlag 75 wattos izzó lehet.(Ezt nem közölted).

Ha ezeket lecseréled 15 wattos "pislákolókra",és más tényező nem változik,akár 1/5-öd részével is csökkenhet a számlád.

Én évek óta száműztem a jó fényt adó izzókat.Konyha ,előszoba,kamra fénycső világítást,a szobák "energiatakarékos jelzőfényt"kaptak.

A fogyasztás előtte 130-150kWh/hó volt,most 75-85 kWh/hó

Igaz a hűtőt is újra cseréltem.

2012. febr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
40 vagy 60 W-os izzók vannak a helyiségekben.reggel megyek, este jövök.napközbe semmi fogyasztás.kivétel persze a hűtő.hétvégén fogyasztok többet,akkor többet megy a laptop,mikro ennyi.amugy meg sokszor hétvégéből csak 1 napot vagyok otthon folyamatosan.tévém nincs.mosógép meg 2-3 hetente mosok 1 alkalommal.Szerencsére keveset fogyasztok.
2012. febr. 5. 12:44
 4/7 fúróferkó ***** válasza:

A második vagyok.

Ha így van akkor szerintem hagyd meg a 60 wattos izzóidat!

Annyit nem spórolnál vele, mint amennyibe kerülnek ezek a szarok.Legalább legyen világos a lakásodban.

Egyébként egy számítógép a méréseim szerint 75 wattos égőnek megfelelő villanyt fogyaszt.A mikro nagy áramot vesz fel ,de rövid ideig.

2012. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyen életvitellel nagyon keveset nyernél a cserén.
2012. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem éri meg a csere!
2012. febr. 6. 21:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyen kevés fogyasztás mellett maximum úgy éri meg - az energiatakarékos izzók ára miatt - hogy ha kiég egy, akkor már nem költesz hagyományos izzóra. És ha már veszel egyet, akkor oda rakod, ahol a legtöbbet égeted a villanyt. Egyébként az sem igaz, hogy 10000, 6000 stb óra élettartamúak, nekünk már egy kiégett, pedig 1 éves sincsen..(És Philips volt ráadásul)
2012. febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!