Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan használjam a padlófűtés...

Hogyan használjam a padlófűtésemet? Akkor kapjon meleget a padlóm, amikor a szobatermosztát kéri, vagy tartsam a vezérlőmmel folyton egy adott fokos szinten (még nincs leszigetelve a ház)

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Állandóan fűteni a padlót pénzkidobás, és egy idő múlva meg fogtok főni a szobákban! Igaz a padlófűtésnek nagy a tehetetlensége, de jobb a hőérzet, így nem szoktt gond lenni a termosztátos vezérléssel.
2012. jan. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A válaszhoz ismerni kellene a fűtési rendszeredet.

Nálam folyamatosan megy a padlófűtés. Megpróbáltam, hogy időkapcsolóval szabályzom, de nem volt gazdaságosabb, a komfortja pedig rosszabb volt. Az nem igaz, hogy ha folyamatosan megy akkor meg fogtok sülni.


Megpróbálom elmagyarázni: a háznak van egy energiaigénye, ez függ a belső és a külső hőmérséklet közötti különbségtől és a hőszigeteltségtől. (adott külső hőmérsékleten ezzel a teljesítménnyel kell fűteni, hogy belül azonos maradjon a hőmérséklet. Minél hidegebb van kint, annál nagyobb ez az energiaigény.)

Tehát legyen az energiaigény X. Ha fűtési teljesítményed ennél kisebb, akkor hűlni fog a lakás, ha nagyobb, akkor melegedni. Ha a padlófűtésed teljesítménye nem nagyobb (kisebb vagy egyenlő), akkor temperálni fog és nem melegszik fel a lakásod. A teljesítményt a vízhőfokkal tudod szabályozni. Gondolom van radiátoros fűtésed is, így az időnként bekapcsol, viszont ritkábban mintha nem lenne padlófűtésed. Persze ismerni kellene, hogy milyen elemekből áll össze a rendszer. A padlófűtéshez is van termosztát, de ez nem a levegőt, hanem az aljzat hőmérsékletét nézi. A levegő hőmérséklete alapján nem jó szabályozni a padlófűtést.

2012. jan. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem csak padlófűtésem van, 98m2-t fűtök vele. A szobatermosztát kapcsolja a fűtést. Csak digitális szobatermosztátot lehet használni és olyat aminek a mérési pontossága és kapcsolási tartománya minél jobb legyen. Ezt miért fontos? Mert nagy a hőtehetlensége és a ha a beállított 21 foknál kapcsol ki és a termosztát is rádobb még, akkor lesz vagy 23 fok a szobában a kikapcsolás után 2 órával. Nekem 21-re van állítva és így csinál 22 fokot. Ez vissza is igaz nem mindegy, hogy 19-nél vagy 20.5-nél kapcsol be.

Vezérlés: mivel napközben nem vagyunk otthon így akkor 20fokra van állítva, de úgy, hogy csak déli 12óráig kapcsoljon be ha akar. Utánna már nem engedem neki csak 16órakor, hogy kapcsoljon és így mire hazaérünk meleg van és ez reggelig kitart. Hétvégén másképpen van programozva a termosztát.

2012. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha csak padlófűtés van a házban, akkor csak úgy működhet, ahogy az előző írta.


Előzőnek:


Nálad meg van oldva a helyiségenkénti szabályozás? (meg lehet oldani, csak kíváncsi vagyok, nálad működik-e)

2012. jan. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam nincs helyiségenként szabályozás, de az osztóm alkalmas lenne erre, sőt, minden szoba le van kábelozva a szobatermosztátoknak. Osztóra lehetne motoros zóna szelepeket feltenni, de kézileg sikerült jól beszabályozni a házat, így ez kimaradt.
2012. jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!