Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van értelme beperelni?

Van értelme beperelni?

Figyelt kérdés
baumaxban vettünk egy csapot délután feltetettük éjszaka közepén állt a víz mindenhol mert a csap szétdurrant.nekünk biztosításunk nem volt de az alattunk lévőnek akit eláztattunk volt.így a biztosító 110000 forintot akar behajtani rajtam.amit 100 as,hogy nem tudok kifizetni max kicsi részletekben.nem is én vagyok a hibás 30000 víz számlám lett mindenem elázott és még én fizessek .egy kicsit igazságtalan.
2012. jan. 6. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Egy utánajárást mindenképpen megér, de először csak keressétek meg a Baumaxot és mondjátok el, mi a helyzet, és hogy ennyi kártérítést kértek. Hátha per nélkül is meg tudtok egyezni.

A lakásra meg kössetek biztosítást, hisz bármikor elszállhat a vízcső vagy kiönthet a mosógép, aztán megint százezret kell fizetnetek.

2012. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem a Baumaxnak, a gyártónak van kárfelelőssége ebben az esetben, amelyet a Baumaxon keresztül tudsz érvényesíteni.
2012. jan. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

-Valami(ke)t nem értek...hogy/hol tud egy csap szétdurranni?

-Egy éjszaka hogy tud harmincezer(!)/ezt írtad/vízszámla lenni?

Mért álltál szóba a szomszédod biztosítójával?

2012. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem egy éjszaka lett a 30000 hanem majd egy 10000 sel lett több a vízszámla így lett 30000.bocs rosszul írtam.így kellett volna.a csap csavarójánál vagy gyűrűjénél nem tudom a szak szerű kifejezését az tört el.éjszaka 12 lefeküdtünk fél négykor arra keltem,hogy mintha folyna a víz .kimentem az előszobába addigra bőven bokáig ért a víz mindenhol.a biztosítás nem tudom mivel jár.amikor feljött a srác annyit mondott ,hogy írjam le innen jött a víz és kész leírtam,hogy innen ázott le de nem ismertem el,hogy én vagyok a hibás csak,hogy innen ázott mert akkor kapnak pénzt.rá egy hónapra jött ki ez az összeg.én akkor fel hívtam őket mire azt mondták,hogy ez csak egy levél amiben leírják,hogy mennyit fizettek ki ne foglalkozzam vele.meg is nyugodtam.most meg ki jönnek,hogy behajtsák.
2012. jan. 6. 18:56
 5/7 gomzoli ***** válasza:
Ki szerelte be a csapot? Mar hallom is, mivel fognak vedekezni Baumax-ek, ha bepereled öket... Utana elküldetik veled sajat költsegedre a kerdeses darabot bevizsgaltatni, hogy bebizonyithasd, hogy nem szerelesi, hanem anyaghiba okan következett be a karesemeny. Ez persze honapokig is eltarthat. De mivel nem olyan nagy a kar összege (az ö szemükben), talan hajlandoak lesznek a macerat elkerülni. Ha nem akarnak fizetni, fenyegesd öket nyilvanossaggal, panaszkönyvvel, fogyasztovedelemmel, stb. Ettöl altalaban kisse "megesik a szivük a panaszoson".
2012. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gomzoli ***** válasza:
Meg valami: vedd fel a kapcsolatot a követelö biztositoval, beszeld meg vele a helyzetet, ö most nem ellenfeled, söt, tarsad kell legyen a Baumaxxal szemben. Kerdezd meg, kihez fordul olyan szakvelemenyert, ami kimondja, hogy a kar a csaptelep hibajabol következett be. Talan a biztositonak is van ilyen karszakertöje. Ök is a penzükert futnak, tehat talan erdekük az együttmüködes.
2012. jan. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gomzoli ***** válasza:
jav. "kihez fordulJ" szakvelemenyert
2012. jan. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!