Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tehetném otthonosabbá?

Stella90 kérdése:

Hogyan tehetném otthonosabbá?

Figyelt kérdés
a párommal egy egyszobás lakásban élünk és videojátékokat gyűjtünk...a helyzet odáig fajult, hogy a játékokkal, elektronikus kütyükkel és a gépekkel tele van a lakás, az összes szekrény. hogyan tehetném élhetőbbé és otthonosabbá a lakást? nem drága megoldásokra gondoltam, és nem szeretnék új bútorzatot valamint lakást venni...apró tippeket várok, amivel kicsit kellemesebb lenne a hangulat...
2011. nov. 22. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam, hogy a növényektől azonnal otthonosabb lesz a hangulat! Már akár egyetlen szobanövény is sokat dob a latba. :) Illetve, szerintem jó ötlet ha vesztek néhány színes kiegészítőt, pl. párnákat, plédeket, illatos gyertyákat, vagy képeket a falra. :)

Sok sikert! :)

2011. nov. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
sajnos a növények nem élnének meg, mert nagyon be van sötétítve...olyan fekvésű a lakás, hogy állandóan besütne a nap, és egyikünk sem bírja a napsütést...(nem, nem vagyunk vámpírok...nekem csak nagyon érzékeny a szemem) egyébként amiket leírtál jó ötletek, köszönöm! jöhetnek még tippek!
2011. nov. 22. 14:45
 3/8 anonim ***** válasza:

14.31-es vagyok. :) Ismerős a helyzet, csak nálunk meg nem jön be elég napfény, mert eltakarja a szemben lévő lépcsőház. Egyetlen növényünk élte csak túl. :D

Viszont vettünk néhány műnövényt, amik elég élethűek és jól mutatnak. Fonott tartóba tettük őket. Az egyik egy magas "bambusz", a sarokban, a másik pedig "napraforgók", ilyen kis narancsssárga végő "füvekkel". A bambuszra eddig sokan hitték, hogy valódi. Kínai üzletben vettük őket, egész olcsóak voltak, szerintem nézzetek körül, hátha találtok valamit, ami jól mutat! :)

(Egyébként szerencsések vagytok, hogy ennyi kütyütök meg játékotok van, irigyellek benneteket! Én is imádom őket, de egyelőre leragadtam a PS2-nél... remélem összegyűlik majd egy újabb konzolra! :D Jó gyűjtögetést nektek! :))

2011. nov. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én is imádom őket...van minden...egészen retrok is...működő c64, amiga, egy rakat nintendo...és a többi és a többi...és persze az ezekhez járó szinte összes játék... a lakás 95%-a csak ezzel van tele...a maradék 5% a bútoroké...és gyakorlatilag minden fekete-fehér...gyűlölöm a fehér falakat, de mivel albi, ezért nem festhetjük át...a képek még talán beválnának...
2011. nov. 22. 15:46
 5/8 menta34 ***** válasza:
Ha már kütyük. Vegyetek olcsó lámpát, bele színes led-spot izzót... :) és nem asztali lámpának kell hanem a fal mellé, felfele állítva - ettől színes lesz a fal:)
2011. nov. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

eeej, én inkább örülnék, hogy besüt a nap...

nálam csak a hálóban van olyan mennyiségű fény, h gazakat tegyek bele. van is elég sok :)

a nappaliban meg 2 tengerimalac adja az életteli hangulatot :)


vegyél színes díszpárnákat; ha már szeretsz sötétíteni, akkor valami vidám mintájú függönyt; sok kis lámpa, bele különböző színű izzók; vagy ami nekem nagyon bejön:

karácsonyfa-égő felakasztva valahova. este nem is kapcsolok villanyt, a gépezéshez felesleges, viszont pont annyi fényt kapok, h ne essek orra, és jó hangulat legyen. :)


netán képek a falra, ha a tulaj engedi, h felakaszd.

2011. nov. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Zamiocucas megél, nekem az előszobában van, aminek nincs ablaka, és elég neki a beszűrődő fény.

Egy akvárium is nagyon feldobja a szobát, tele lehet rakni vízinövényekkel, és este pl. csak annak a világítását bekapcsolni, hangulatos.

A gépeket tároljátok minél kisebb helyen, ha szekrénybe nem fér, akkor pl. egy nagy polcon, és tegyetek elé függönyt vagy valamit. Én sok dolgot úgy rejtettem el, hogy előrébb húztam a kanapét, és bepakoltam mögé. Macerás kiszedni, úgyhogy csak olyasmiket érdemes így tárolni, amit ritkán használtok.

Rengeteg holmit el lehet rejteni szokatlan helyekre: ágyneműtartóba, konyhaszekrény felső polcaira, stb. Menj körbe úgy a lakáson, hogy figyeled, hol van olyan szekrény, amit nem szoktál nyitogatni. Én egyszer mentem végig így, és olyanokat találtam, hogy pl. a konyhaszekrény nagy részét elfoglalják a műanyag dobozok. Megoldás: vettem egyforma, egymásba rakható négyszögletes dobozokat három méretben (250, 500, 1000 ml), ezek egymásba rakva egy doboznyi helyet foglalnak csak el. A mosogató alatti szekrényben is csak szatyrok voltak begyűrve, de mondjuk oda nem jó ötlet elektronikus cuccokat tenni :D. Az előszobában van ilyen magas szekrény (az ajtó fölött), abban is csak lomok voltak. Keress ilyen helyeket, és ott el tudsz rejteni egy csomó holmit, és ha nem állnak halomban a kütyük, akkor máris élhetőbb a lakás. (mi amikor beköltöztünk, kb. a nagyszoba negyedét elfoglalta egy nagy kupac hülyeség, de ezekre a helyekre teljesen befértek - na jó, egy polcot vettünk, de 4 ezer volt csak és majdnem két méter magas, szóval annyit megért)

2011. nov. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igazából az a baj, hogy már minden olyan szinten tele van pakolva cuccal, hogy már sehová sem fér...sőt még kevés is a hely...a lakás nem nagy, szóval igazából már nagyon lehetőségünk sincs hova pakolni...de egyébként köszönöm, nagyon hasznosak voltak a tanácsok! jónéhányat biztosan hasznosítani fogok! még egyszer köszönöm!
2011. nov. 23. 01:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!