Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Papírmasé figurát hogy kell...

Papírmasé figurát hogy kell kézzel megformázni?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nagyon tetszik ez a technika-elolvastam,hogy kell csinálni-és azt,hogy elvileg forma kell hozzá.De amiket nézegettem a neten,szerintem szabad kézzel vannak csinálva.Én még nem próbáltam,de igazából nem tudom elképzelni,hogy lehet ezeket forma nélkül készíteni.Mert egyes figurák a neten tényleg "szabadkezű"-nek tűnnek.Valaki szokott ilyesmit csinálni?
2011. okt. 4. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, h mit szeretnél csinálni. A papírmasé igazából csíkokra tépkedett újságpapír tapétaragasztóba áztatva (amennyiben az általános iskolás emlékeim nem csalnak). Szóval ezt nem hinném, h különösebben lehetne kézzel formázni.

Mi az ilyen gömb, félgömb alakú dolgokat úgy csináltuk, h felfújtunk lufit a megfelelő méretre, és arra tettük rá a ragacsos újságpapírt, majd miután megkötött, a lufit kidurrantottuk (így ugye nem magad benne).

2011. okt. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen,ezt ismerem.Tudom,hogy van ez a tapétaragsztós verzió meg a csirizes is.Neten igazi kis szobrok vannak-pl macska,elefánt,stb.Azért gondoltam,hogy esetleg csirizből megállna.
2011. okt. 4. 14:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!