Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha zavar, hogy a házban...

Ha zavar, hogy a házban dohányoznak (lakótelep), akkor ezt kinek kéne jelentenem, hogy utánajárjanak és ezt figyeljék?

Figyelt kérdés

Hiába szólok az embereknek, főleg a gondnoknak szarnak bele.

A gyerekem (babám) egészsége meg fontosabb nekem


2009. ápr. 24. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a lépcsőházban dohányoznak? Mi is társasházban lakunk, én úgy tudom, a lépcsőházban rendelet tiltja a dohányzást, tűzveszélyes is. Mégis sokan tojnak rá. Laktam liftes házban is, és sokan a liftben is cigiznek, pedig az aztán végképp tűzveszélyes, és egyáltaláln nem szellőzik. Pedig én is dohányzom, de azért ezek szerintem ésszerű szabályok, nem értem miért nem lehet megvárni, amíg az illető kiér a házból vagy beér a lakásába. Ha a gondnok sem tesz semmit, az már baj, pocsék gondnok lehet. A gondnok az egyet jelent a közös képviselővel? Ha nem, akkor neki kéne szólni. Az a baj, hogy igaz ugyan, hogy ezt tilos, de pl. a rendőrségen se foglalkoznának vele, hiszen nem lehet bizonyítani, hogy ki dohányzik, max "tettenéréssel". Esetleg kitehetsz papírt, hogy kérem a dohányzás mellőzését a lépcsőházban, vagy ilyesmi, de hát ennek általában nem sok foganatja van. Nálunk szerencsére a lépcsőházban nem dohányzik senki, itt ahol most lakunk, de ez leginkább a lakókon múlik. Ha a lakók többsége lépten nyomon rászól a dohányzókra, akkor egy idő után abbahagyják, de ha ez másokat sem zavar, akkor sajnos ez nem nagyon marad abba.
2009. ápr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Házmester, közös képviselő, házkezelő
2009. ápr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
64%
Akkora baja nem lesz a babádnak, a szobátokba nem megy be a füst, az a másfél másodperc amíg a folyosón vagytok pedig nem árt, gondolom nem úgy hányják a füstöt mint egy gyár, hanem csak néha érezni a szagát...
2009. ápr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért dohányoznak a lépcsőházban, mert mondjuk nekik is van babája, erkélye viszont nincs, így nem akar a lakásba füstölni. A Te gyerekednek attól az egy perctől nem lesz baja, de az övének lehet, ha folyamatosan füstölnek a lakásba.
2009. ápr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!