Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem lehet fémtárgyat...

Miért nem lehet fémtárgyat tenni a mikróba?

Figyelt kérdés
2007. júl. 14. 19:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%

Bele teheted, csak ne indítsd el!

Tudod, mint a skót gyerek, nélzheti a tévét, csak na kapcsolja be! :)

2008. nov. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
Én is kanállal együtt (is) szoktam pl. levest melegíteni évek óta, amióta tudom, hogy lehet. Hallottam olyan balesetről, hogy a folyadék szinte felrobbant az ember kezében, amikor a mikró után belerakta a kanalat.
2010. jan. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
100%

A mikrohullámú sütőben 10-12 cm hullámhosszúságú állóhullámok keletkeznek, amelyeknek az energiáját a melegített ételek azáltal nyelik el, hogy a bennük lévő dipólusmolekulák, elsősorban a vízmolekulák, az elektromágneses mező változásainak megfelelően kezdenek rezegni, és így melegszenek.

Vékony fémfilmrétegekben (pl. cd, alufólia, edények aranyfestése) azonban örvényáramok keletkeznek, amelyek kisüléseket,szikrákat okozhatnak, illetve megolvadhatnak-megéghetnek, olyan erősek ezek az örvényáramok, ráadásul az általuk keltett mező zavarhatja, hosszú távon tönkreteheti a mikró elektronikáját. Masszívabb fémtárgyaknál (pl kiskanél) alig figyelhető meg örvényáram, az ugyanis csak a felszínen keletkezik, a fém belseje elvezeti a keletkező hőt. Ha egy pohár vízben teszel bele kiskanalat, semmi baja sem lesz, mivel a víz elnyeli a mikrohullámokat, a kiskanál pedig alig melegszik. Víz nélkül azonban ugyanazért nem szabad betenni, amiért üresen sem szabad járatni a mikrót: Az állóhullámokat nem nyeli el semmi, ezért ezek teljes energiájukat magára a mikróra adják le, és tönkreteszik azt. Az állóhullámok hullámhosszához közeli méretű vagy nagyobb fémtárgyakat (pl. lábos) viszont vízzel együtt sem szabad betenni. Ezek ugyanis nagyon nagy mértékben visszaverik a hullámokat, nem is tudnak állóhullámok kialakulni, és magát a magnetront, a mikró lelkét teszik tönkre.

Összefoglalva:

fémfilmek (pl. CD, alufólia, fémfestékes edény): NE!

1 db evőeszköz (pl. kiskanál) vízben vagy más italban: IGEN!

evőeszköz víz nélkül: NE!

nagyobb fém edény: NE!

2011. dec. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
89%
és ha már beletettem egy fém tárgyat és oda égett szikrázott mit tegyek a leégett részt a mikró tányéráról hogy távolíthatom el
2012. júl. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
89%
Én egyszer benne felejtettem a bögrében a kiskanalat,betettem a mikróba,hál' Istennek 5 mp alatt észrevettem,hogy bent van,semmi baja nem lett.Ez vagy 10 éve volt,azóta is jó a mikró.
2014. jún. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
89%
A tűzzel lehet játszani, nem biztos, hogy leég a világ...
2014. jún. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
.
2017. ápr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Ypszilon1980 válasza:
71%
A mikro ajta belül fémháló.
2017. szept. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 a rém válasza:
85%
A pohárban lévő kiskanál méretei nem haladják meg a kialakult állóhullámok hullámhosszát, ezért nem befolyásolják a mikró működését. A változó mágneses térerősség hatására a fém kiskanálban áram indukálódik, ez az áram semmilyen káros hatással nem bír, egyszerűen csak felmelegíti a kiskanalat, ami hőt ad le a folyadéknak..
2020. dec. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!