Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csináljak a fura szomszédo...

Mit csináljak a fura szomszédokkal?

Figyelt kérdés

A közvetlen szembe szomszédom egy 70-80 körüli nyugdíjas házaspár. Elég zárkózottak, folyton otthon ülnek.

Van egy fura szokásuk: Mindig amikor csak elmegyek, vagy megjövök otthonról, akármilyen halkan is próbálom tenni, meghallják. Hatalmas dübörgés kezdődik, rohannak a bejárati ajtóhoz. Kulcsrázás, majd résnyire kinyitják az ajtót. Ott van a két fej és mindegyik fél szemmel bámul a résnyire kinyitott ajtón.

Ezt minden alakalommal eljátsszák. Nem szólnak semmit.

Hogy reagáljak rájuk?

Már volt, hogy rájuk köszöntem, akkor se szó, se beszéd bevágták az ajtót. Ha nem szólok semmit és úgy csinálok, mintha nem venném észre őket, akkor végig bámulnak, le sem veszik rólam a szemüket. Ha éppen elmegyek, akkor képesek a folyosóra is kikukucskálni, utánam fordulni egészen addig amíg el nem tűnök a lépcsőházban.

De ez meg olyan fura dolog, hogy nem szólok hozzájuk, mikor egyértelmű, hogy ott vannak.

Mit csináljak velük?


2011. szept. 13. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozzál velük. Vannak olyan emberek akik szeretnek más dolgával foglalkozni. Meg amugyis nyugdíjasok nincs más dolguk szeretnek kiváncsiskodni. Egyszerűen ne foglalkozzál velük
2011. szept. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb, hogy rájuk köszönsz: Szép napot!

Ha erre becsukták az ajtót, az jó, legalább észre vették magukat. Egyszer csak megunják.

2011. szept. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Kedves változat: Örülj, hogy figyelik a házat! Nyugodtan köszönj rájuk.


Bevállalós változat: Amikor a legjobban látnak, fordulj háttal nekik, told le a nadrágod, és riszálj.

2011. szept. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Én biztos minden alkalommal hangosan köszönnék, sőt, cifráznám:

-Jó napot kívánok Kovács úr! Jó napot kívánok Kovácsné!

-Jóestét kívánok, ne aggódjanak, csak én vagyok az..!

-Üdvözlöm önöket ezen a szép őszi reggelen!

-Jóestét kívánok, engem vártak? Baj van, történt valami?

-De örülök, hogy látom magukat, milyen fura véletlen, hogy mindig egyszere indulunk...

2011. szept. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Én is azt csinálnám amit az utolsó írt.MIndig köszönnék jó hangosan.

SŐT! Amikor hallanám,hogy jönnek az ajtóhoz,már hangosan mondanám is

-Jó estét,csak én vagyok!!

2011. szept. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
mindig köszönnék nekik jó hangosan. ha már ők bunkók, én ne legyek az! :)
2011. szept. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!