Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen az az ideiglenes...

Milyen az az ideiglenes szennyvízakna? Vagy tudtok más megoldást?

Figyelt kérdés
A csatornázást jövő év tavaszán kezdik el nálunk. Most épül a házunk, de nem szeretnénk erre a pár hónapra szennyvízaknát építtetni súlyos pénzekért. Ha nem tudjuk elvezetni a szennyvizet szakszerűen, akkor egyértelmű, hogy nem kapunk lakhatási engedélyt. Valaki hallott már erről az ideiglenes aknáról? Ezt emlegették nekem a csatornázási műveknél, viszont semmi mást nem tudott róla mondani a hölgy.
2011. szept. 12. 17:30
 1/1 Ágh Ferenc ***** válasza:
Nos én úgy gondolom, hogy a hölgy csak az eljárás elvére gondolt, nem a megoldásra. Mivel folyamatban levő építkezésre gondolok a leírtak alapján, így még lehetnek olyan ötletek, ami föld-munkával jár. Abból induljunk ki, hogy ha most rendelkezésre állna valami tároló edény, tartály, akkor is valahogy lejjebb kellene süllyeszteni, hogy a szennyvizet fogadhassa. Remélhetőleg a házhoz valamiféle kert is tartozik majd, ahol esetleg az öntözést is meg kellene oldani. Én úgy gondolom érdemes lenne valamilyen, lehetőleg műanyag tartályt beszerezni, amit le lehetne süllyeszteni és szükség esetén kiszippantatni. Később mikor már erre nem lenne szükség, a tartály lehetne egy esővízgyűjtő, ami a mostani aszályos időjáráson néha átsegítene, ráadásul olcsóbb lenne az öntözés is. A szennyvíz közömbösítésére addig is vannak kitűnő szerek, amivel el lehet kerülni a tartály későbbi használhatatlanságát. [link]
2011. szept. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!