Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ilyenkor melyik postára menjek?

Ilyenkor melyik postára menjek?

Figyelt kérdés

még 3napja fel lett adva egy csomagom,mármint nekem címezve és még nem ért ide,tömbházban lakunk,értesítőt nem hagyott,tegnap nem voltam ithon,valószínűleg pont akkor hozta.

4db posta van a környékünkön ilyenkor melyikbe kell menjek?

még azt se lehet írni hogy a legközelebbibe mert 3szinte méterre pontosan egyforma távolságra van tőlünk :S


2011. szept. 9. 12:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A legnagyobba. De igazából kizárt dolog, hogy nem talált otthon és nem hagyott értesítőt, valószínűleg még ki se vitte a postás.
2011. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
szerintem is mindig kell hagynia értesítőt. azon majd rajta lesz, hogy melyik posta.
2011. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Még sehova.Tegnap hozhatta a postás,és nem talált otthon,ő nem tud értesítőt hagyni,mert a csomagos kézbesítő nem tud bemenni a házba,ma fogja kivinni a leveles postás az értesítődet.
2011. szept. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
hát nem,mert nem jött semmi ma sem!!!
2011. szept. 9. 14:42
 5/15 anonim ***** válasza:
Még csak 3 óra van:)
2011. szept. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Csak akkor hagynak értesítőt, ha ajánlott a küldemény illetve csomag esetén. Én is panelban lakom, és egyszer előfordult, hogy egy ajálott levelet nem kaptam meg, amiben küldtek egy terméket, és csak simán ajánlva volt feladva. Felhívtam telefonon a barátnőmet aki küldte a levelet, elküldte sms-ben az ajálott szelvény számát é elmentem a központi(nagy) postára, az ajánlott szám alapján visszakeresték, és azt mondták , hogya postás kivitte a levelet, x napon kézbesítve lett. Mivel állítólag a postás szerint senki nem tartózkodott otthon, ezért csak simán bedobta a postaládába, mert senkivel nem volt alírva a papír, amit szoktak ajánlott levél küldemény esetében, de mint utólag kiderült modosítottak a szabályzaton és ha csak simán ajánlott küldeményként van feladva egy levél, és nincs otthon senki, a postás nem köteles értesítőt írni, hanem csak úgy bedobhatja a postaládába.

Nos az ominózus napon én otthon tartózkodtam, amikor állítólag kézbesítve lett. Elég érdekes, hogy nem láttam a postást, a postaládába se volt semmi. Szóval a drága postásunk vagy elhagyta a levelet vagy lenyúlta, mert termék volt benne. Bélelt borítékban küldték. Bementem a nagypostára és benyújtottam a keresési kérelmet. Azt mondták 1 hónapon belül küldneek egy értesítő levelet, hogy mire jártak. Eltelt 2 hónap semmi. Bementem megint jajj elnézézst, de nem írták meg, na rohadjatok meg gondoltam magamban. Megírták, de már úgy, hogy én ott voltam. Nem lett eredménye a keresési klérlemenek, a postás váltig álította ő kézbesítette. Akkor benyújtottam a kártérítést a Budapesti központi postának. 2 hónapon belül küldtek egy levelet, hogy a kártérítési kérelmemet elutasították, nem térítik meg a kárt, mert az ajánlott küldeményem sikeresen kézbesítve lett. De fellebezhetek a bíróságon a határozat ellen. Ezen a tortúrán, amin végimentem nem kívánom senkinek.A lényeg a levelemet azóta se kaptam meg, nem is lesz meg soha, és én nem fogok fellebbezni a bíróságon a határozat ellen, azért a 3ezer forintért, mert sokkal többek kötöm be.Mert 3 ezer Ft értékű termék volt a levélben.Viszont szvesen írtam volna egy levelet a budapestu postűnak, hogy ezek után megvan a véleményem a magyar postáról!!! Sz@r ahogy van.

Ezek után ha küldenek nekem levelet vagy ha én adok fel, akkor nem simán , hanem LNK(levélszekrény útján nem kézbesíthető) módon, mert ha nem tudja kézbesíteni, ebben az besetben nem dobhatja be a postaládába, de ha mégia megtenné, és nincs meg a levél minden esetben a postást vonják feleősségre. És ha értékes küldeményt kapok vagy küldök ezek után mindig fel van tüntetve az érték, mert ebben az esetben a posta köteles megtéríteni az árat. De ki tudja ezek után, mit találna ki megint a magyar posta, hogy ne kellejen fizetnie.


Bocsánat nem akartalak megrémiszteni, csak leírtam az esetement, hogy mások is tanuljanak belőlle, és tudják mi ilyenkot a teendő.

27/L

2011. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

ma beszéltem a feladóval,boltjuk van,minidg is ajánlottan adta fel a csomagokat,kaptam is kódot róla mi alapján keressem a csomagot a postán.

Amúgy 11-12körül szokott jönni a postás szóval tényleg elment már. lent is voltam,csekket azt tudott hozni a k...anyját!

2011. szept. 9. 15:06
 8/15 anonim ***** válasza:
Na most akkor tisztázzuk,hogy mi a küldemény,mert olyan,hogy ajánlott csomag nincs.Csomag van,és ajánlott levél.Ha ez utóbbit kaptad,annak 5 munkanapon belül kell megérkeznie hozzád.
2011. szept. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Most nagyon jót nevettem a csekk sztorin.:) :D Igen érdekes módon a sárga csekkek valahogy soha nem tudnak elkallódni a postán!

Mindeképpen nézz utánna, remélem Te megkapod, nem úgy jársz mint én.

Majd írd ,meg mi történt:)

2011. szept. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Kedves 15:13-as válaszoló! Talán postai alkalmazott vagy? Mostmár ezt is tudom. Tehát csak csomag van és ajánlott levél. Ezt nem tudtam, mostmár ennyivel okosabb vagyok. És azt meg tudod mondani, hogy csomag esetében is írhat értesítőt a postás? Illetve hogyan lehet biztosítani a csomagot, hogy a címzett biztos megkapja? Pl gondolok egy levélre, amit mostmár tudom, hogy ajánlva->LNK kell ebben az esetben feladni, higy tuti megkapja.Csomag esetében mit lehet ilyenkot tenni?
2011. szept. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!