Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lesz azokkal akit kilakolta...

Mi lesz azokkal akit kilakoltatnak a bedőlő hitele miatt?

Figyelt kérdés
Úgy van vele az állam haljon meg kinn az utcán? És mi lett azokkal akiket kilakoltattak?
2011. aug. 4. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
elmennek albérletbe, vagy rokonokhoz.
2011. aug. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minket is ki lakoltattak és most anyámnál lakunk a két fiammal egy panelba :(

Nagyon nehéz,, ráadásul itt sem vagyunk biztonságba,mert a sok adósság ide is elkísér.

Hiába veszítettem el a lakást több lett a hitelem mint amennyit valójába fel vettem,,és még tartozok 3,4 millióval amit anyám házára terhelnek ,ha öröklök :(

Pedig összesen nem vettünk fel annyit és bagóért árverezték el a lakásunkat.

2011. aug. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%

nem értelek titeket, akkor kellett volna sírni, amikor a bankkal aláírtátok a hitelszerződést!

és a saját kockázatvállalás felelősségét is mindenki áthárítja az államra? Szerintem örüljetek annak, ha egyáltalán kaptok valamit, mert ugyan ki az az épelméjű adófizető, aki rajtatok segítene?

2011. aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is van lakáshitelem, chf-os. Én tulajdonképpen csak azt várnám az államtól, hogy ne módosíthassanak egyoldalúan szerződést a bankok. Ha nekem el kell tudnom dönteni a hitel felvételekor, hogy az adott feltételekkel megéri-e felvenni a hitelt, akkor a banknak is el kell tudja dönteni, hogy milyen kamattal nyújt nekem hitelt. Én azért vagyok momentán felháborodva, hogy nem csupán az árfolyamkockázatot viselem - ami ellen amúgy nincs kifogásom, teljesen jogos - hanem a bank egyoldalú kamatemeléseit is. Majdnem a duplája a hitelem kamata az induló kamatnak, mert menetközben változtatta a bank a feltételeket akkor, amikor én már nem voltam döntési pozícióban (értsd: az árfolyam változása miatt több lett a hitelem az ingatlanon mint amennyit ér, így ha eladom sem keveredek ki a hitelből).


A kérdésre válaszolva pedig: nyilván rokonokhoz, barátokhoz vagy albérletbe. Én nem is várnám el, hogy az állam kifizesse a hitelemet vagy lakást adjon, stb. Csak az kellene, hogy a bankok ne csinálhassanak azt, amit akarnak. Hiába van válság, a bankok az egyoldalú szerződés módosításokból elég durva extra profitra tettek szert, én ezt nem engedném.

2011. aug. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!