Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit lehet csinálni azokkal a...

Mit lehet csinálni azokkal a lakókkal, akik nem hajlandóak egy társasházban takarítani a folyosót?

Figyelt kérdés
Hárman vagyunk az emeleten, a másik két lakó nem hajlandó takarítani. Beszéltem már mindegyikkel, az egyik azt mondja, ő takarítás nélkül bérli a lakást, ennek a lakásnak a tulaja azt mondja, majd jön és takarít, persze még nem ért ide, a másik lakó meg nem hajlandó takarítani, amíg az albérlő nem takarít. Nincs valami tippetek, mit tudnék csinálni, hogy valahogy rábírjam őket, hogy takarítsanak, mert ez mindenkinek kötelező?
2011. jan. 1. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Csinálj egy szégyentáblát a kapu alá, és írd rá, hogy koszos lakók, akik nem hajlandóak takarítani, és tedd ki rá azok nevét, akikkel baj van.
2011. jan. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tinker Bell ***** válasza:
62%

Ne haragudj, de most arról az 5 m2-ről és az egy sor lépcsőről van szó?


Ha látod, hogy ilyen bunkók és senki nem foglalkozik vele, akkor ne foglalkozz velük! Az ő szégyenük, hogy ilyen igénytelenek! Nem olyan sok az, hogy megerőltető legyen, legalább is szerintem. Csak magadat idegesíted vele! Nem ér annyit!

2011. jan. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Na ezért nem mennék bele, hogy ne fizessünk takarítót. Inkább fizetem azt a néhány száz forintot, de elkerüljük az ilyen állapotot.
2011. jan. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csinálj egy táblázatott az összes lakónevével (albérlö , tulaj , öreg , fiatal , nö , férfi, gyerek ... ) , hogy kinek melyik nap kell összesöpörni , felmosni ! Nem tudom te milyen szerepet töltesz be , de ha jól veszem ki nem vagy házmester! Egyébként nagyon gáz , hogy ilyen igénytelenek ! Te hány éves vagy nö , férfi ?
2011. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sztem meg ne foglalkozz vele, ami a bejárati ajtódon kívül van, az olyan, amilyen.Az egyik rokonomnál egyesek a szemetet dobták ki rendszeresen csak úgy a panelház lépcsős részére...persze elég gáz volt, büdös is, de hát amint belépett a lakásába ott rend volt, tisztaság stb.....szval én hagynám....bár biztos az is sz@r, ha egy koszos lépcsőházon keresztül kell hazamenni. Nem laktam még soha társasházban, úgy hogy tkp. nem is nagyon tudom magam beleképzelni a szituációba, lehet, h ha én lennék a helyedben, már nem sz@rnám le úgymond, h mi van a folyosón. Még talán tényleg a szégyentábla lenne a legjobb, csak hogy az sztem amolyan szomszédháborúba torkollana á la macskakaki a postaládába, ragasztó a kulcslyukba és így tovább.....
2011. jan. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is lakó vagyok, nem házmester (nálunk nincs, a közös képviselő meg nem foglalkozik ilyesmivel) 30 múltam, nő. Én vagyok az egyetlen, aki néha felmos, vagy megpucolja az ablakot, de már rászoktam, hogy csak a saját ajtóm előtt teszek rendet. Próbáltam, hátha elszégyenlik magukat a többiek és takarítanak ők is, de nem vált be.

Az egyik lakónak hosszú szőrű, nagytestű kutyája van, csomókban áll a szőre az ajtajuk előtt, illetve az egész házban.

2011. jan. 2. 14:52
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a szégyentábla sem jó, mert itt mindenki nagyon passzív, nem foglalkozik a többivel. A helyzettel mindenki tisztában van, másnak sem tetszik, nemrég pl két emelettel lejjebb egy nő felhozta a kutyás lábtörlőjére a kutyaszőrt lapátszám, mégsem történt semmi.
2011. jan. 2. 14:53
 8/10 anonim ***** válasza:
ASzégyentábla? Arra megy az érintett és az első alkalommal letépi. Mit érsz vele? A tulajdonossal kellene beszélni aki kiadja a lakását bérlőnek, hogy azzal a feltétellel adja ki, hogy köteles takaritani a bérlő mert az ugyen nem kivánható el, hogy pl a város tulsó végéről Ő jöjjön el felsöprni a folyosót. Más: Kellene egy házirendet csinálnotok az összes lakóval egyetértésbe és azt kitenni a falra /ebben más téma is szerepelhet/ Ha ez megoldódik a" másik" lakó is fog takaritani biztos vagyok benne ha csak ez volt a kifogása. Mi is hasonló cipőben jártunk de igy megoldódott
2011. jan. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Fejér György válasza:

A társasházban a folyosók, lépcsőházak ugyanolyan közös tulajdon, mint a tető, vagy a lift. Tehát a Társasházi Törvényből következik, hogy:


1) A közös tulajdon tisztántartásáért (és karbantartásáért, felújításáért) a társasház közössége együtt felelős,

2) minden tulajdonosnak joga van bármelyik közös tulajdonú rész tisztántartásáért fellépni, még a tőle legtávolabb eső folyosórész esetében is,

3) a közös tulajdon tisztántartását a társasház közösségétől kell megkövetelni, nem pedig az egyes tulajdonosoktól-, lakóktól.

4) a takarítási rend elhatározása és betartatása is a közgyűlés feladata.


Tipikus példák:

- a tető karbantartásában a legalsó szinten lakók is felelősek,

- az alulról jövő beázások megszűntetéséért a legfelső szinten lakók is felelősek,

- a lift javításáért az alagsorban lakók is felelősek.


A társasház közösségét a közös képviselő képviseli, a döntéseket pedig a közgyűlés hozza meg. Ebből következik, hogy olyannak nem szabadna lennie, hogy a közös képviselő azzal hárítja el az ilyen- és ehhez hasonló problémákat, hogy őneki ez nem feladata.


Megoldás:

Össze kell hívatni egy közgyűlést, vagy a legközelebbi közgyűlésen a napirendi pontok közé fel kell vetetni ezt a problémát: nevezetesen, hogy a társasház közös helyiségeinek a takarítása megoldatlan. Az összehívás módját-, különféle lehetőségeit a Társasházi Törvény szabályozza. A takarítással kapcsolatos kötelezettségeket az SZMSZ-ben rögzíteni kell, ugyanúgy, mint a megállapodott házirendet.


Sokféle elvi megoldás lehetséges a takarítás megoldására:

- terület-kijelölés,

- forgó rendszer,

- külső takarító megbízása.


A közös tulajdon fenntartásával kapcsolatos kötelezettségek (ilyen a takarítás is) mindig a tulajdonost terhelik, ezért nem célszerű a bérlőt nyaggatni, ha az nem takarít. Ön a társasházzal van jogviszonyban, tehát a közös képviselőt kell bombázza a kéréseivel, és a közös képviselőnek a dolga, hagy a nem fizető-, vagy nem takarítő tulajdonosokat figyelmeztesse. A tulajdonos pedig egyezkedjen a saját bérlőjével...


Ha a közgyűlés nem hoz döntést, vagy egyébként sem történik semmi, fel kell venni a kapcsolatot az Önkormányzat (kerületi) jegyzőjével. Ő el fogja mondani a további hivatalos menetet.


Ha a közös képviselő nem mutatkozik partnernek a takarítás rendezésében, egy új közös képviselő keresése is szükségessé válik. Egy jó közös képviselő már az első megkeresésekor el fogja látni Önt hasznos tanácsokkal...


Privát e-mailben részletesebben segítek, társasházi törvényt küldök.

2011. jan. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 fanyar válasza:

Az utolsó válaszoló semmit nem ér az aki jogszabályi litániát küld és ír

Semmit nem ér egy papiros.

A kérdező egy lakó.

Eljárni úgy sem tud.

Eléggé naiv de igaz amit ír.

Egy új közös képviselő kell

De az sem sima eset.

Egy olyan házban arra sem lesz közös akarat

De elviekben igaza van:

"A közös tulajdon fenntartásával kapcsolatos kötelezettségek (ilyen a takarítás is) mindig a tulajdonost terhelik, ezért nem célszerű a bérlőt nyaggatni, ha az nem takarít. Ön a társasházzal van jogviszonyban, tehát a közös képviselőt kell bombázza a kéréseivel, és a közös képviselőnek a dolga, hagy a nem fizető-, vagy nem takarítő tulajdonosokat figyelmeztesse. A tulajdonos pedig egyezkedjen a saját bérlőjével..."


Épp csak ez se működik sokszor

2021. aug. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!