Ha garanciás a gázkonvektor miért kell fizetni?
Rossz minőségű lehetett a gár, vagy nem volt rendesen beállítva a gáz levegő keverés és nem volt tökéletes az égés, ezért dugult el a hőcserélő. Ez tényleg nem garanciás hiba, az más kérdés, hogy üzembehelyezéskor miért nem tudták rendesen beállítani. De sajnos vannak ilyen lehúzós cégek, sosem csinálják meg rendesen, hogy minél többször kelljen úgymond karbatartani ennyi pénzért.
Sajnos ez van... ebben az országban ezt is meg lehet csinálni. Máshol már rég tönkrement volna a cég ha ilyen munkát végeznek.
Ha a Garanciális Szakszervíz helyezte üzembe a készüléket akkor ez a hiba fél évvel az üzembe helyezés után Garanciális, tehát nem kérhettek volna díjjat érte.
De, ha nem történt meg az üzembehelyezés, és a Beüzemelésre mgbízott szervíz nem pecsételte le a beüzemelési jegyzőkönyvet, semminemű garancia nincs a gázkészülékekre. Ugyan is a gázkészülékekre nem vonatkozik az általános garancia feltétele. A gázüzemű készülékre vonatkozólag a Garancia kezdetének időpontja, a beüzemelés napja. Kitétel: az eladás napjától a beüzemelés napja között, nem lehet több 366 napnál!... lényege 1 éven belül üzembe kell helyeztetni a Szakszervízzel, ami DÍJ KÖTELES!(tehát fizetni kell érte)
Hello! 11 évig voltam víz-gázszerelő szakmunkás -- az érettségi és a szakmunkásképző elvégzése után. Aztán váltottam; egy távhőszolgáltató vállalatnál anyagbeszerzőként dolgoztam.
A kedves harmadik Válaszoló tájékoztatott minket a garancia jogi oldaláról. A kedves Kérdezőnek szüksége van arra a tudásra is, hogy mi a készüléke neve, és miért vízkövesedett el. Tehát: amiről a kérdés szól az nem gázkonvektor,--ami egy FŰTŐKÉSZÜLÉK,-- hanem vízmelegítő, más szóval gázboiler. Ami benne van, és amit "takarítani" kellett, az nem hőcserélő, hanem boilerkazán. Itt a hőt az elégő gáz adja át a víznek, amíg a hőcserélőben a forró víz, vagy a gőz --típustól függően -- teszi ugyanezt. A kazán 2 okból vízkövesedett el: vagy nagyon kemény a víz, vagy a használat után a melegvíz nincs teljesen kiengedve, ezért a benne levő oldott anyagok a víz lehűlése közben a rézcső belső falára rakódnak, és így akadályozzák a hőátadást. Ezt a problémát savazással lehet megszüntetni, de 2 savazás után a rézcső át szokott lyukadni, ekkor csak a csere a megoldás.
Kössz, hogy elolvastátok.
A készülékhez mellékelt garancia füzetben, részletesen le van írva, hogy mi számit garanciális meghibásodásnak a nevezett készüléken. (Alkatrészek felsorolása név szerint, tartály, égőfej, szabályzó termosztát stb.)
A fel nem sorolt hibák, eredendően nem garanciálisak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!