Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi 2011-ben 1 m3 gáz ára?...

Mennyi 2011-ben 1 m3 gáz ára? Jó a parapetes gázkonvektor?

Figyelt kérdés
Most költöztem albiba. Nem kéményes konvektor van itt, szóval ebből gondolom, hogy ez a parapetes. Remélem nem keverem, s jól is írom le, bár sokat nem értek ehhez. Fokozatok a konvektoron: N, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Általában ha itthon vagyok 3-ason megy a konvektor, amúgy 1-esen. Heti 3nap vagyok egész nap itthon, a többi 4 napon kb. reggel 6 - s du. 4 közt egyesen van. Ha jól nézem, számoltam az elmúlt egy hétben 20-23 m3 ment el. Ez sok??? Mennyi egy ilyen konvektor gázdíja egy hónapban??? Ha valaki tudna segíteni megköszönném.
2011. febr. 18. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez alapján kb 11-12eFt lesz a havi gázszámlád.

Nem tudom, hogy ez sok-e még nem laktam soha olyan lakásban, ahol konvektor volt. Nálunk kazán van, az naponta használ el annyi gáz, mint nálad egy hét alatt. Igaz 100nm-re és benne van a vízmelegítés is.

Ha a konvektor utcára van kivezetve oldalfalon keresztül, az parapetes.

2011. febr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az lényegtelen hogy hányason áll a fogyasztás és a meleg a lényeges. Ugyis be kell állítani a hőfok szerint. Azt nézegetni hányason áll értelmetlen.A fogyasztás a melegítés arányában lesz úgyis
2011. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A konvektorok rosszab hatásfokkal üzemelnek mint a kazánok, de fényévekkel jobb mint a "paneles" központi fűtés és olcsóbb is. A fogyasztás rengeteg mindentől függ: időjárás, ablakok állapota,hőszigetelés, szomszédok fűtenek-e alattad,melletted stb.
2011. febr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. 10e körül nem hangzik rosszul. Eddig panelba voltam ott 28-30e körül volt fűtés és melegvíz. Ha az eddigi felébe benne lesz az nagyon jó lesz.

Szigetelve nincs viszont új ajtó és ablak van. Ez egy sorházi lakás, balról fűtve van, jobb oldalról csak péntek-vasárnap van szomszéd. Alattunk szerencsére nincs pince, így nem jön a hideg fel.

2011. febr. 19. 00:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Az jó ! Nálunk/96 m2-s szigeteletlen ház/a nagy hidegekben 2 nap alatt ment el annyi--kombikazánnal.

a gáz ára kb.130 ft/m3.ere jön még az alapdíj,+ külömböző f@szságok,ami kb 1500 ft,a gáz m3-n felül.

Ha be vagy jelentve,menj be az önkormányzat szociális irodájába,adnak pár ezer ft albérleti hozzájárulást/támogatást--ha a jövedelmed alacsony.

2011. febr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves 17:04!

Köszönöm az ötletet. egy ideje albis vagyok de erről nem hallottam. Meg fogom próbálni.

Szép estét.

2011. febr. 20. 21:34
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy kis kitérő ehhez a támogatáshoz.

Mikor a testvérem másik városban járt egyetemre, albérletbe kellett mennie, mert kollégiumot nem kapott. Támogatást nem kapott. Ezeknek az oka, hogy előtte haltak meg nagyszüleim és megörököltük a lakásukat. Csakhogy abban a városban, ahol lakunk. Mindenhol azt a hivatalos választ kaptuk, hogy az örökölt lakás miatt olyan gazdagok vagyunk, hogy semmiféle támogatást senki nem foga adni. (Azért senki ne egy luxusvillára gondoljon medencével. Csupán egy kis lakótelepi panelről van szó.) Adjuk el a lakást és vegyünk másikat. Ez rendben is lenne, csakhogy azt senki nem vette figyelembe, hogy egy lakás eladása és az ország másik végében egy másik vétele nem megy egyik napról a másikra.

Úgyhogy egy jó darabig szüleim minimálbéréből fizettük a saját rezsinket, az üres lakás költségeit és a tesóm albérletét és annak költségeit.

Közben én is egyetemre jártam egy harmadik városban és időközben sajnos édesapám elhalálozott. Így édesanyám egy fizetéséből kellett fenntartanunk három lakást. (Kollégiumot természetesen én sem kaptam.) Mindenki elképzelheti, hogy nem éltünk valami nagy lábon. És akkor finoman fogalmaztam. Mégse kaptunk sehonnan semmilyen támogatást, mert a hivatalos állásfoglalás szerint olyan baromi gazdagok voltunk. :S

Kitérő vége.

2011. febr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Bementem a hivatalba, hogy szociális segélyt szerezzek a kutyámnak.


A hölgy az ablaknál azt mondta, hogy ez lehetetlen, kutyák nem kaphatnak szociális segélyt.


Megmagyaráztam neki, hogy a kutyám fekete, munkanélküli, lusta és beszéd helyett csak ugat.


Ráadásul többször volt figyelmeztetve szexuális molesztálásért és egy csomó kölyke van szerte a faluban. Továbbá nem fizet adót, a parkba piszkít, idegen embereket molesztál, koldul, ételt lop és halvány gőze sincs arról, ki az apja...

Hétfőn megyek a pénzért...

/Kuruc.info nyomán/

2011. febr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez most hogy jön ide?
2011. febr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Úgy,hogy aki VALÓBAN rászorulna,az NEM kap!...hacsak...
2011. febr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!