Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy a fenébe tud leégni egy ház?

Hogy a fenébe tud leégni egy ház?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mi a fene ég el rajta? Jó azt értem, ha felgyullad a szőnyeg a kandallótól, de hát kívülről, ha tűz van, hogy tud a ház is leégni? Elvégre a tégla nem ég nem? Meg a cserép sem. Meg az üveg sem. Szóval, ha jön az erdőtűz, akkor miért vagyok veszélyben, ha mondjuk nem megyek ki a tűzbe, hanem csak bezárkózok és bent maradok, míg elmegy a tűz? o.O
2011. júl. 5. 20:54
1 2
 11/11 Bereczk Jénos ***** válasza:

Megelőzés!!!!!! Van egy tűzforrás, ahonnan a tűz szétterjed, ha ez nem

100%-ig biztonságos, ez lehet a házleégések oka!!

A kéményen távozó meleg, netán a kéménytűz, éghető anyagok, főleg faszerkezetek!!!!!

Amit tudunk, vagy legalábbis jó lenne ha tudnánk, minden gyulladás füsttel kezdődik, a kémény is füstöl, a füst korom, sokan mondják ez jó(?)!!!!

Én már javasoltam, hogy a tető alá, célszerű lenne füstérzékelőt szerelni, ha már az első pillanattól tudunk róla, hívhatjuk a tűzoltókat, bár lehet csak a repedezett kéménnyel van a baj!!!!

Egyszerűbben is megoldhatjuk, ha egy téglát kötünk a kéményre, ha a zsinór elolvad a tégla leesik, csörömpölése riaszt!!! Azt mondták, maradi megoldás, de ha egy több millió forintos tető leég, vagy nem ég le, nem

mindegy!!!!!!

2023. febr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!