Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy a fenébe tudnám a fúrógép...

Hogy a fenébe tudnám a fúrógép tokmányt levenni?

Figyelt kérdés

Sehogy sem tudom leszerelni. Egy Röhm (Bosch) 13 mm-es gyorstokmányról van szó. Ha belenézek a tokmányba, a belsejében van egy kereszthornyos csavar. Da akárhogy feszülök neki, és próbálom kicsavarni, meg se moccan.

Mit csináljak vele? Fúrjam ki?

A tengelyre, amin van már nincs szükségem, csak a tokmányra.


2011. szept. 1. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szórd meg csavarlazítóval (petróleum is jó), hagyd állni 1 napot, aztán egy nyeletlen csavarhúzóval üsd meg kalapáccsal, mintha vernéd befelé, aztán feszülj neki mégegyszer, ha nem jön le, akkor marad a kifúrás...
2011. szept. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom.
2011. szept. 1. 20:48
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

HAHÓ!!!


Az a csavar BALMENETES! ha sikerül kivenni utána a tokmány jobbmenettel jön le!

2011. szept. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ettől függetlenül végre sikerült leszenvedni a belső csavart. De így sem mozdul meg a tokmány.

Ezek szerint a tokmány is menettel van felrakva a tengelyre.

Ezzel meg az a bajom, hogy nem tudom hogy rögzíteni fixen a tengelyt, hogy ne forduljon el, a tokmány meg igen.

2011. szept. 1. 22:56
 5/12 anonim ***** válasza:

A csavar fordított azaz balmenetes ! A tokmány meg normál jobbos,.. (ritkán lapolt tengelyen van rajta ez leüthető).

Villás kulccsal lefogod a fő-tengelyt (a tokmány alatt)az elfordulás ellen és a tokmányt az elejénél megfogva egy nagy vízpumpafogóval meglazítod.

2011. szept. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nincs hely a tokmány mögött és a gép eleje előtt. Be se látok oda, hogy milyen a tengelye, mert egy burkolati elem takarja.

De megoldottam úgy, hogy szétszedtem az egész gép elejét. Annak már úgyis mindegy, mert tönkrement a motorja, ezért szeretném a menthető alkatrészeket, így a tokmányt is leszerelni róla.

Az, hogy jobb menetes, az azt jelenti, hogy szemből nézve az óramutató járásával ellentétes irányba csavarom le. Igaz?

Megpróbálom satuba fogni és egy fogóval lehajtani. De csak óvatosan, teszek alá egy rongyot, vagy gumi lapot, mert a tokmány külső része műanyag.

2011. szept. 2. 07:56
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
ne szenvedj vele...beadod egy közeli szervizbe sec perc alatt lekapják neked van hozzá szerszámuk és szakértelmük. Nem kerülhet olyan sokba...
2011. szept. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Annyira nem fontos, hogy költsek rá. Csak a kukától akartam megmenteni hátha valamire még jó lesz.

De feladom! Most már teljesen kiszereltem az egész tengelyt. Levettem a csapágyat. Befogtam satuba. Akárhogy próbálom csavarni fogóval a tokmányt, meg se moccan. Befújtam csavarlazítóval, ütögettem, semmi.

2011. szept. 2. 10:36
 9/12 anonim ***** válasza:
A tokmányokon nem szokott menet lenni, csak kúpos rögzítésel oldják meg, szerinem fújd be csavarlazítóval hadjad egy pár órát és üsd le a tokmányt előre felé, én is így cseréltem tokmányt
2011. szept. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A Jobb menetesek az általánosak,ez a 99.9% használtság az iparban,háztartásokban és mindenhol. Ez azt jelenti hogy 1 NORMÁL JOBB-MENETES csavar (vagy anya) az óra járásával MEGEGYEZŐEN HÚZHATÓ MEG a meneten,.. az adott eszközön/gépen.



A bal menet ennek az ellenkezője,azaz ráhúzáskor az órával ellentétes irányban húzható/szorítható az adott csavar/anya.

Ezt csak igen ritkán alkalmazzák,csak is az olyan forgó dolgokon alkalmazzák ahol fenn áll annak a veszélye hogy leforog a szerkezet(Pl a tokmánycsavar is ilyen) annak a működése közben.

Értelemszerűen a csavarok kioldása, ezeknek az ellenkezői.

2011. szept. 3. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!