Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fúrógép és akkus csavarhúzó -...

Fúrógép és akkus csavarhúzó - milyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Szeretnék vásárolni egy jó fúrógépet és egy jó akkus csavarhúzót. Nem ipari célokra kellene, otthon használnám, de kerülnék az olcsó, silány minőségű termékeket.

Azért írtam külön a fúrót és a csavarozót, mert hallottam, hogy akkus cucc egyszerűen nem alkalmas fúrásra (fal + vas).

Milyen típusokat javasolnátok? Nem mondom, hogy az ár nem számít, de mint mondom: inkább kerüljön többe, minthogy hamar tönkremenjen, évekre, évtizedekre tervezek :)

Köszönöm!


2009. márc. 25. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:

bosch, hilti azok jók pl.

Általánosságban az olyan márkát kell kerülni aminél műanyagból vannak a fogaskerekek.

2009. márc. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Vettem egy akkus csavarhúzót, Bosch PSR 12 a pontos típusa, tegnap már dolgozgattam fele, szuperjó! Remélem tartós is lesz.

2009. márc. 26. 09:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a Bosch-t ,hilti,makita,hitachi-ra esküszök. Tény hogy ezek drágábbak de szerintem nagyon jók nekem be váltak.

Vételkor egyébként ügyelj a teljesitményre is.

Akkus csavarzobol meg inkább ha lehet 18V-ost vegyél az erösebb tovább birja. Meg szerintem a dupla akksi nem egy hátrány.

2009. márc. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel mindenképp Te választasz, ezt nem tanácsnak szánom. Sok múlik azon, hogy milyen szerencsés kézzel választasz. Ez nem reklám, bár annak látszik.

Engedd meg, hogy leírjam az elektromos kéziszerszámaim történeténetét. Apámtól '93-ban örököltem egy a Bosch által bevallottan a "keleti blokknak" gyártott használt 350 E fúrógépet. Ma is jól működik. Egyetlen hiányossága: csak jobbra forog, de a Bosch 4.000-ért tud irányváltó kapcsolót beszerelni. 11 éve a 7végi házunk újjáépítése előtt vettem 19.900-ért Bosch 570 RE-t, és hozzá gyorstokmányt 4.000-ért. Az első 7en kb 20 percet használtam. Ezután teraszom 10 centis, közepes keménységű betonlapját akartam átfúrni. 2 centinként pihentettem, 6 centi után mégis elfüstölt. A szervizben tanácsolták: kímélősen használjam !! Kapcsolója kopik: bekapcsoláskor már 1.360-al forog,( MEGMÉRTÜK !!) kisebb fordulat már nincs. A kapcsolót 9.000-ért cserélNÉK !! Hegesztőtrafó az Obi-ból 12 éve, 12.000-ért. Kb 8 kiló elektródát használtam el vele. Kis hibája: a 140 Ampert csak 2-3 mozdításra kapcsolja, de ez nem is probléma. Flex akciósan Tesco-ból 4.000-ért, 7 éve. Legalább 30 vágókorongot használtam el, és egy csiszolókorongot.. Ezt kímélendő, a zsibin 6 éve egy használtat 700 Forintért, kis hibával. 20 perc alatt javítottam. Azóta 115-ös fűrészkorongot (fához)is sűrűn használok ezekkel. A 6 éves olcsó kézi elektromos gyalu, és a 6 éves rezgőcsiszoló is jól működik. A kézi körfűrész ( Tesco 4.000-ért ) még csak fél éves, keveset használtam.

Akkus csavarhúzót nem használok, valahogy így jött ki. Biztos előny : sosem lépsz a vezetékre.

Jó munkát, hello

2009. márc. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Végülis egy Bosch 650W-s fúrógépet és egy Bosch 12V-s csavarozót válaszottam, nagy megelégedéssel használom mindegyiket. :)

2009. ápr. 21. 12:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jól választottál, a BOSCH men túl drága de mégis jó minőség. Használd őket sokáig jó egészséggel. Üdv.
2009. máj. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Makita!
2010. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Black & Decker (ütve)fúrógép.

én most vettem, és tökéletes.

nem kell a flancos, elég az alap is, ugyanaz.

2011. márc. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!