Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy a fenébe tud leégni egy ház?

Hogy a fenébe tud leégni egy ház?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mi a fene ég el rajta? Jó azt értem, ha felgyullad a szőnyeg a kandallótól, de hát kívülről, ha tűz van, hogy tud a ház is leégni? Elvégre a tégla nem ég nem? Meg a cserép sem. Meg az üveg sem. Szóval, ha jön az erdőtűz, akkor miért vagyok veszélyben, ha mondjuk nem megyek ki a tűzbe, hanem csak bezárkózok és bent maradok, míg elmegy a tűz? o.O
2011. júl. 5. 20:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jó mondjuk én gyors lakóházban lakok, tehát azt gyakorlatilag össze tudnám seperni egy tűz után az alapról, de egy téglaház miért ég el?
2011. júl. 5. 20:55
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A gerendák fából vannak (nekünk az gyulladt fel a káményből kiesett parászról)

Gerendákról átterjed a lakásba,és ott meg már bútorról bútorra...


De az ajtó is fa leginkább,az is meggyullad,ajtón keresztül is "bemegy" a tűz

Ablak fa vagy műanyag,megég,elolvad,szintén bejut


de még tudnék ha átgondolom

2011. júl. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
mert a téglaház nem csak téglából áll, hanem fából és más éghető anyagokból is (tetőszerkezet, szigetelés stb.)
2011. júl. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
meggyullad a szőnyeg a tapéta, a függöny, az ajtók ablakok, az asztalok, bútorok a lángok felcsapnak a gerendákra és összedől az egész mint lego
2011. júl. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ajtó, ablak ha műanyag, akkor elolvad, ha fa, akkor elég. Máris bent van a tűz. A bútorok, textilek, a használati tárgyaid jó része éghető. Ami viszont még veszélyesebb: a födém és a gerendák is sok háznál fából vannak. Ha az meggyullad, eltörik a gerenda és leszakad a mennyezet. A cserepek is léceken állnak, ha azok meggyulladnak (igaz, hogy a cserép nem éghető, viszont vezeti a hőt, meg vannak szellőzőnyílások is), leszakad a tető.

A falak általában megmaradnak, már amit nem rántott magával valamelyik gerenda. Meg a cserepek is, csak széttörve a földön.

2011. júl. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigiekböl még kimaradt, hogy a tégla felforrósodik - mint egy kemence - és ettöl a hötöl meg tud belül gyulladni a bútor, meg az egyéb berendezési tárgyak is.
2011. júl. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ó. Hát én csak arra gondoltam, hogy a fal az nem ég.
2011. júl. 5. 21:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a falak valóban megmaradnak :D

De kb. semmi más... vagyis talán még a vécé meg a mosdókagyló, ha nem esik le.

2011. júl. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

A kérdező kommentje:

Ó. Hát én csak arra gondoltam, hogy a fal az nem ég.


Igen, én is itt akadtam meg. xDD :D:D

2011. júl. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz hamu az egészből, de sok minden el tud égni, utána meg már csak lakhatatlan romok maradnak.

A tetőszerkezet fa, a nyalászárók, kereteik fa, vagy műanyag. Az is ég. Az össze berendezési tárgy elég. Zárt helyen olyan hő keletkezhet, hogy még az ecél is megolvad. De ha nincs ia olyan meleg, a nagy hő nem tesz jót a betonnak, malternek sem. Elrepedezik, szétporlad. Így leszakad a födém, a vékonyabb, gyengébb falak is ledőlhetnek. Bár valami biztos marad belőle, de lakni már nem lehet benne.

2011. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!