Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kényelmesebb forgószékkel nem...

Kényelmesebb forgószékkel nem fájna a nyakam?

Figyelt kérdés

Úgy adódott, hogy számítógép előtt kell dolgoznom most 1-2 hónapot, így egy nap több órát is kell gép előtt ülnöm.

Ez nem szokatlan számomra, de az, hogy koncentrálnom kell a gép előtt, az igen. Van egy átlagos forgószékem, ami egy ülő részből, és egy háttámlából áll

[link]

Ilyen, mint a képen, csak karfa nélkül.


2-3 óra gépezés után (közbe tartok sokszor szünetet) elkezd fájni a nyakam. Ha pihenek 2-3 órát, és elkezdek utána gépezni, rá 30 percre újra fáj.


Kérdésem: egy normálisabb forgószéket ha vennék, elmúlna ez?

Ilyesmit:

[link]


2011. júl. 5. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki először: karfa nélküli széken ülve a könyököd és ezáltal a vállak alacsonyabban lesznek-e, mint a jelenlegi széken ülve.

A nyak-váll fájás attól szokott előjönni, hogy gépezés közben (valami miatt) megemeljük a vállat, ezáltal bemerevednek a váll és nyakizmok.

Inkább, ha felálltál, ezeket az izmokat kellene megmozgatni, legalábbis ez a kis torna nekem szokott segíteni.


A mostani székednek is állítható az ülő-magassága, de ha másikat veszel, és kiderül, hogy a karfa akadályoz a természetes testtartásban, hiába veszed meg a másikat, ugyanolyan problémát fog okozni.

2011. júl. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Ha megemeled a jelenlegi széket ülőmagasságát, akkor a billentyűzethez viszonyítva magasabbra kerültél, a vállak és a könyök lejjebb kerülnek. Ha így kényelmesebb, akkor csak azon kell állítani.

Persze lehet, hogy ezáltal a lábaid nem fognak leérni a padlóra, de az alá lehet akármit tenni,hogy a lábaid nem lógjanak. (Néhány könyv, egy-két csomag géppapír stb.)

2011. júl. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, kipróbálom. :)
2011. júl. 5. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!