Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha panelban leverem a csempét,...

Ha panelban leverem a csempét, az mennyire zavaró az alső szomszéd számára?

Figyelt kérdés
Mármint olyan másfél méter magasan van csempézve, rakjak alá valamit vagy ilyen hang (ha onnan esik le) nem annyira megy át a födémen? Eddig arra jutottam, hogy felveszek egy acélbetétes bakancsot, akkor nem lesz bajom, de ez nekik nem vigasz. Vagy van olyan módszer a leszedésre, hogy ne zuhogjanak le?
2011. júl. 4. 22:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Tényleg hangos lesz,hiába teszel le pokrócot, a fal viszi a zajokat, és nem csak az alattad lakó fogja hallani. Valóban az az egyetlen megoldás, hogy kiteszel egy cetlit a főbejárathoz, de természetesen lesz akit zavarsz,de erről szól a panelélet.
2011. júl. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ugyan olyan hangos lesz, mintha az ő fürdőszobájukban csinálnád. És nem is a leeső csempék zaja lesz a leghangosabb, hanem az ahogy nyomod neki a betonnak az ütvefúrót véső üzemmódban. A beton minden rezgést átvisz, az ütvefúró pedig a nevéből adódóan rezeg.


Egyébként a fölöttünk lakók (mindig más-más albérlők) átlagosan évente egyszer leáztatnak bennünket. De amíg a biztosító kifizeti a kárt, addig nem különösebben zavar. Legalább rendszeresen ingyen ki van festve.

Olyan is volt, hogy egyszer elég jól megszáradtak a foltok, alig lehetett látni, ezért nem festettünk ki. De persze a biztosító kifizetett több tízezer forintot erre a célra. Következő alkalommal, pár hónappal később ismét leáztattak, így a biztosító még egyszer kifizette a nem kevés pénzt.


Vizsgaidőszakban pedig én napközben a legritkább esetben voltam otthon. Általában reggel 8-kor elmentem és este 8-ra értem haza. Addig bent voltam az egyetemen, vagy könyvtárban és tanultam.

2011. júl. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kiírod a lépcsőház ajtajára h "Tisztelt lakótársak! X lakásban felújítást végzünk, a munka zajjal jár. Megértésüket és türelmüket köszönjük!"

+szólsz a közös képviselőnek h felújítás van.


Nem szólhat senki.


Mi ajtót cseréltettünk, ne tudd meg, a hilti amikor a vasbetont üti.... Mi az utolsó lépcsőházban vunk a házban, de még az első lpházban is lehetett hallani! remegett az egész, de ez sajnos ezzel jár.

2011. júl. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Utolsónak ott a pont ! Ez így korrekt és udvarias.
2011. júl. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor kiírom majd :)
2011. júl. 6. 07:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!