Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy a csudába lehetett ilyen...

Hogy a csudába lehetett ilyen házakat építeni?

Figyelt kérdés

Panel. Az első melegebb nappon minden árnyékolás, zárkózás és függöny ellenére 27 fok. Külső hőmérséklet 29 fok.

Jött az eső - örültem, most majd lehűl. Sarkig tárt ablakok mellett 23 fok. Külső hőmérséklet 17 fok.

Ez egyszerűen nem normális. Miért nem csapták nyakon már az elején az összes építészt, aki ilyet csinált???


Nem értem. Anyámék házában 22 foknál nincs melegebb nyáron, pedig nem modern technológia, mert földház, ráadásul a telek lejtése miatt a ház fele már emelet. Ha akkor tudtak normális házakat építeni, akkor később miért nem???


2011. jún. 7. 06:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

bizony. ekkora épület csak úgy áll meg, ha betonból, előregyártott elemekből építik. téglából az életben nem épült volna fel egy sem.


sok embernek kellett lakás, a háború után újjá kellett építeni az országot. na meg ott volt a Ratkó-korszak, ahol ugye rengeteg gyerek született. ők pont a 70es években lettek annyi idősek, h lakást kellett számukra biztosítani. sok tényezőből áll össze ez a dolog.


én mondjuk szeretem a panelt :D

2011. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hogy lehet egyáltalán kaptárban élni?
2011. jún. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

A betonnal semmi bajom, a Pantheon is áll már évezredek óta :)

De a hőkapacitása nulla, meg a szigetelőképessége is. Nem hiszem, hogy ezt nem tudták már az építésekor..

2011. jún. 7. 17:36
 14/14 anonim ***** válasza:

(Bár nem a legszebb szavakkal, de megszólítva érzem magam, építészmérnökként is szeretnék pár dolgot hozzátenni, s talán picikét másképp látja majd az építészek munkáját.)


Ugyanolyan geometria, tájolás és környezeti adottságok mellett a betonból készült épület nyári komfortja lényegében nem különbözik a téglaházétól! Addig komfortos mindkettő, míg az épület belső, hőtárolásra alkalmas tömegét ami a könnyűszerkezetes házaknál szinte nincs is) nem engedjük túlmelegedni. Ezt úgy érhetjük el, hogy nappal külső árnyékolóval árnyékolunk, és nappal nem nyitunk ablakot, viszont amikor a külső hőmérséklet már hűvösebb, mint a lakás, intenzíven szellőztetünk, lehetőleg egész éjszakán át. Egy zöldövezeti családiház általában jobban árnyékolt (fák, árnyékoló előtető, tornác, zsalu...)és környezete jó esetben már kora este hűvös, míg a városban a nappal felforrósodott beton- tégla-aszfaltkörnyezet (nem csak a saját ház fala) este 10 után is ontja magából a hőt. Nem tudom, élt-e a kérdező belvárosi bérházban, a jelenség ott is megvan, egy egésznap napnak kitett 1 m vastag téglafal olyan mint egy cserépkályha, hajnalra sem tud lehülni. Szóval nem a panel, a betonház a hibás, hanem az elégtelen árnyékolás, valamint a rengeteg hőtároló tömeget tartalmazó városi környezet. Nyáron a városok kibírhatatlanok, leginkább csak a zöldövezetben, és a vízparton lehet klíma nélkül túlélni a nyarat manapság. A földházak nem véletlenül jellemzők a mienknél is melegebb éghajlatú országokban. Óriási tömegük van ami egész nyáron sem melegszik át, napfénynek kitett ablakaik szinte csak lőrések, belső udvarra szerveződnek (ahol szerencsés esetben vízfelület is van)és bizony nem véletlenül meszelik őket fehérre! Köszönöm, és kellemes nyarat kívánok!

2011. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!