Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy a csudába lehetett ilyen...

Hogy a csudába lehetett ilyen házakat építeni?

Figyelt kérdés

Panel. Az első melegebb nappon minden árnyékolás, zárkózás és függöny ellenére 27 fok. Külső hőmérséklet 29 fok.

Jött az eső - örültem, most majd lehűl. Sarkig tárt ablakok mellett 23 fok. Külső hőmérséklet 17 fok.

Ez egyszerűen nem normális. Miért nem csapták nyakon már az elején az összes építészt, aki ilyet csinált???


Nem értem. Anyámék házában 22 foknál nincs melegebb nyáron, pedig nem modern technológia, mert földház, ráadásul a telek lejtése miatt a ház fele már emelet. Ha akkor tudtak normális házakat építeni, akkor később miért nem???


2011. jún. 7. 06:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok embernek kellett lakás,és nem volt annyi telek,hogy csak családi házakat építsenek. Aki hozzájutott egy ilyen lakáshoz,az örült neki.

Te miért nem költözöl családi házba?

2011. jún. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Örökség... egy olyan csudiszupi elszeretkezett hitellel és tulajdonosi viszonyokkal, hogy nincs más lehetőségünk, mint kifizetni. Így a 4 millából, ami járna, legalább egyet megkapunk, csak 3-at bukunk el, nem 4-et.

Ha nem ez lenne, akkor albérlet, de akkor már ez mégis jobb.

Anyagilag.


De akkor sem értem a dolgot. Oké, hogy télen nem fáztak, mert olcsó volt a fűtés, de nyáron régen is megpusztultak a melegtől, nem?

2011. jún. 7. 07:00
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Valóban meleg volt nyáron,de sokan örültek,hogy ilyen lakásuk is volt.

Jobb volt még mindig,mint egy verfalú,dohos vizes ház.

2011. jún. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Értem, csak fura. Főleg h vertfalú házban nőttem fel, igaz azt házilag szigetelték.

De persze el tudom képzelni, hogy ha valahol apuka nem olyan ügyes, hogy meg merje kockáztatni a fal átvágását, mesterre meg nincs pénz, akkor az vizes.

Szóval a lakókat még csak-csak megértem.

Az építészt nem!!

2011. jún. 7. 07:13
 5/14 anonim ***** válasza:
A szocializmus csodája. Az volt a lényeg, hogy minél többet, minél kevesebb összegből, de legalább mindenkinek volt lakása.
2011. jún. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Építészt nem érted??

Nagyon elvagytok tévedve ha azt gondoljátok hogy egy építész vagy egy építőmérnök azt tervez amit ő akar.


Azt tervezzük, amit a megrendelő kér!!


A megrendelő pedig azt kéri, hogy olcsó legyen! Gyorsan megépíthető legyen! És amikor nagy nehezen tervezünk valami olyat ami jó és aránylag olcsó is, akkor a megrendelő jön és elkezd hápogni, hogy "Ennyi pénze nincs! Legyen még 30%-al olcsóbb!!, húzzuk ki ezt meg ezt is..."

Na mi marad ekkor szerintetek???


Az állami szférában ez még durvább!!

2011. jún. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Manapság is spórol a megbízó. 7 éve vettünk egy téglából épült társasházi lakást, abból is kispórolták a szintek közötti szigetelést, szinte kongott a ház, ha valaki felment a lépcsőn, vagy épp hallottam ahogy a fölöttünk lakó pisil.
2011. jún. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Fogd csak meg az ablaküveget!

Szinte forró, mint a radiátor! Ezért van bent ennyire meleg a panelban nyáron. Segíthet, ha tudsz kereszthuzatot csinálni, és mikor lehűl a levegő, kiszellőzteted a lakást, illetve kora reggel, hajnal felé, mikor a leghidegebb van.

Ezen kívül lehet kapni hővisszaverő fóliát az ablakra.

Nyáron kint tartja a meleg egy részét, télen bent fogja a meleget, nem ad le olyan sok hőt kifelé az ablak. Egy próbát megér.

Ha teheted, azt az ablakot hagyd nyitva nappal, amit épp nem süt a nap, a másik oldalon próbálj meg árnyékot csinálni, lehetőleg az ablak előtt takarva, nem bent. Mondjuk kilógatsz egy tiszta ágyneműt rá, ha hosszú távban gondolkodsz, egy árnyékoló jó befektetés tud lenni.


Most mi is egy parasztházban lakunk, de ide is raktunk fóliát az ablakokra, picit segít télen-nyáron.

Az öregek tudtak ám építkezni, akkor nem az volt a legfontosabb, hogy olcsón kijöjjön.

A veranda nem engedi, hogy nap érje a déli falat nyáron, de télen pont besüt a nap a szobákba, és jól átmelegíti. Kellemes kereszthuzat csinálható, és jól tartják a hőt a háromszor-négyszer vastagabb falak, mint egy panellakásban. :)


Nem olyan borzasztó ám, főleg ha valaki szereti a meleg (mint én is).

Este pedig könnyebben el tudsz aludni, ha a lepedőt kicsit beteszed a hűtőbe/mélyhűtőbe, ha van hely, és úgy teszed az ágyra, aztán gyorsan el kell aludni. :)

2011. jún. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az a baj, hogy az ablak le van árnyékolva, nem forró. Tavaly amikor még nem volt árnyékolás, akkor ha besütött a nap, simán felment harmincvalahány fokra is a hőmérséklet. Magasabbra, mint a kinti.

Most legalább alacsonyabb, na de akkor is :(


Tudom, hogy nem azt tervez az építész, amit akar, csak nem fogadom el. Összefogással biztosan meg lehetett volna oldani, hogy ne építtessenek ilyen izéket, amit háznak neveznek. Lehet, hogy a fiatal koromból fakad, de nem hagyná a szakmai önbecsülésem, hogy ilyet csináljak. Persze gondolom, mindig lehet olyat találni, akinek ilyesfajta igényei nincsenek...

Hallottam arról is, hogy az újíépítésű házak is rettenetesek, na de ott "érthető", a cél a profitmaximalizálás, meg 2011-ben azt mondják, hogy tegyél be egy légkondit, oszt' jóvan. De 1970ben? :)

2011. jún. 7. 09:56
 10/14 anonim ***** válasza:
Nézd, szerinted hogyan és milyen anyagból lehetett volna 10 emeletes épületeket felhúzni úgy, hogy ne dőljön össze??
2011. jún. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!