Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A hevederzár mennyire jelent...

A hevederzár mennyire jelent biztonságot?

Figyelt kérdés

Újépítésű lakásba költöztem, az első tulajtól vettem meg.


Most egy olyan zár van az ajtón, amit nagyon drága lenne kicserélni (ha bezárom, nem egy nyelv jön ki az ajtóból, hanem 5 kis rúd megy bele a tokba, külön kártya is kell ahhoz, hogy másoltatni tudjam a kulcsot).


Arra gondoltam, hogy felszereltetek egy hevederzárat, ami teljes szélességében végigfut az ajtón.


Elég biztonságot fog adni ez nekem?


Előre is köszi a válaszokat?


2011. máj. 11. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:
A biztonsági ajtó zárcseréje kb. 18 ezer forint, nekem 10 ponton záródó, erre ennyit fizettem. A hevederzár sem hiszem hogy kevesebből kijönne, de szerintem azt simán ki tudják nyitni, a biztonsági ajtót azért nehezebb. Bár aki profi, annak semilyen zár nem okoz problémát..
2011. máj. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nekem a hevederzár elég lesz, biztonságnak ott van az eredeti zár. Nem szívesen cserélem, 30 ezer lenne.


A régi tulaj meg nem fog feljárkálni, gondolom. De emiatt szeretnék hevederzárat. Nem fog senki nekiállni flexszel szerintem :)


Egyébként a tömb körül van kerítés, az is kulcsos/távirányítós, aztán a lépcsőház bejárati ajtó is védelem...nem gondolom, hogy valaki oda egyáltalán be akarna törni. Herminamezőn van a lakás a 14. keületben, csendes környéken.

2011. máj. 11. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!