Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kb. mennyi pénzből fogunk...

Kb. mennyi pénzből fogunk kijönni az albérletben? Hihetek a tulajnak?

Figyelt kérdés
Március. 31-én költöznénk be az albérletbe,amit kinéztünk.Panel ház,műanyag balakos,kívülről hőszigetelt.40 nm,1 szoba és egy félszoba.Most még 2 egyetemista lány lakik benne.Az albi díja 47000 ft+rezsi.A tulaj azt mondta,hogy a lakás rezsije ebben a hónapban 25 ezer ft volt.Lehetséges ez?Ebben mi lehet benne?Csak a gáz?Ezen az összegen kívül van még a közös költség,ami 5500 ft és a net díj,ami 1990 ft.Én kismamaként itthon vagyok most,egy hónapban 36 ezer ft-ot kapk a baba után,ebből 25 ezer el is megy őrá(tápszer,pelus,babakaja).A párom egy hónapban 150 -180 ezer ft-ot keres(szezonfüggő,de 150-nél kevesebbet még nem kapott).Ki fogunk tudni jönni a pénzből?Vagy kérjek számlát a tulajtól,hogy biztos leygek benne nem vefr át?
2009. febr. 18. 23:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

11:49-es szia, a lakas a rezsivel egyutt kerul ennyibe! Teljesen mindegy, hogy a lakok mindennap beinditjak a mosogepet, vagy 3-szor zuhanyoznak le, esetleg az egesz lakasban egnek a villanyok. Mindig ugyanannyi. Hidd el, ennyiert mennek a lakasok rezsivel egyutt. A tavfutes pl. februarban csak 25500 Ft volt a lakasra.

Szerinted miert sok, mit sokallsz benne?

Talan az teveszt meg nagyon sok embert, hogy a tavfuteses lakasokat a tulaj mindig minimalis rezsivel, pl. 12000-15000 Ft-al hirdeti havonta meg! Persze, aki nem jartas, elhiszi ezt az osszeget, es amikor jonnek a szamlak hasraesnek. Ez a minimalis rezsi hazugsag.

De mindig laknak a lakasban. Amugy szerinted miert sok, te mennyiert tudnal Gyorben ellakni? A szobaban egy fiatal par lakik, de a lakast csak ok hasznaljak. Egy 2 szobas lakast kepzelj el, ahol mindent ok egyedul hasznalnak, a masik szobat lezartam.

2009. febr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi Pécsen laktunk 3 évig egy 44 m2-es távfűtéses 1,5 szobás albiba, tavaly ősszel költöztünk ki. Nálunk a bérleti díj 35 ezer Ft volt (egy sz@r helyen lévő, lepukkant lakás, szóval ez itt olcsónak számít...), ehhez jött a rezsi. Télen a távfűtés 26 ezer Ft volt havonta, nyáron is kellett készenléti díjat fizetni a fűtésre, az 7500 Ft volt. Közös költség 6000, víz 2 havonta 6000, villany 2 havonta 8000, net havonta 6000. Így egy hónapban legkevesebb 55 ezer Ft-ot fizettünk (de akkor nem jött víz, meg villanyszámla), legtöbb olyan 85 körül. A víz, a villany és a fűtés átalányos volt, így arra valamikor rá kellett még fizetni, de pl a fűtésből 1 havit szinte minden évben visszakaptunk. Éves szinten azt lehet mondani, hogy havi 70ezer Ft-ra jöttünk ki átlagolva a telet és a nyarat, szóval havi kb 35 átlag volt a rezsi, persze ez télen több, nyáron kevesebb.


Nekünk a számlákat mindig szó nélkül hozta a tulaj, de a befizetést ő rendezte.


A barátnőmék szintén egy ugyanekkora lakásban laknak, csak annyi különbséggel, hogy nekik gázfűtésük van, ami egy kicsit olcsóbb. A nagy hidegben olyan 28 körül van a számlájuk, de egy enyhe téli hónapban 18-20 körül megállnak, nyáron meg csak víz melegítésre, meg főzésre használják, akkor kb 5-6000 ft-ot fizetnek. A többi költségük nagyjából ugyanannyi, mint nekünk.


Szerződést mindenképpen kössetek, és mondd neki, hogy a számlákat hozza mindig el, akkor biztosan nem fog átvágni.

2009. febr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Úgy volt a legkevesebb 55 ezer, a legtöbb 85 ezer, hogy abban benne van a 35 albidíj, csak én azt mindig automatikusan beleszámoltam. Szóval a legkevesebb rezsi 20 volt, a legtöbb 50, és ebből jött ki a havi 35-ös átlag.
2009. febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Szia!Mi pest xvkerületében lakunk!Az albérlet nagyon sok 60ezer ft viszont két és fél szobás lakásban lakunk!

Távfütéses tehát a fötáv számlánk magas!

a januári számlánk igy néz k:

Gáz(távhö):37850ft

Villany(általány):5700

viz(2havonta):13000ft

Közösköltség:9625ft

Dijbeszedö(szemét dij):2956ft

Vizmelegités:5000ft

És még a kábl tv amit nem agy a tulaj kikötni mert aztmondta neki drág alenne vissza kötni az 16000ft 3havonta de 9honapja lakok itt és már több mint 4ilyen számlám jött tehát sehogy se tiszta a dolog!

El is megyünk innen mert ami itt megy az durva!Egyik hónapban sem fütöttek jobban mégis 23000ft volt a gáz decemberben januárban 37000ft fölött most jött a februári ami 40500ft fölötti összeg lett pedig egy fokkal nincs melegebb a lakásba!

Meg itt külön van a közösköltség meg a szemét dij!

És külön a gáz meg a meleg viz melegités és a viz erröl igy 3számla jön ami baromi sok és képtelen vagyok kifizetni!Ezért megyek vidékre ahol összesen 3számla jön egy hónapban itt kapok 7-8is és ráadásul hetente jönnnek igy mindig van mit fizetni!Na meg olyan házba költözök ami kertes jobb a gyereknek meg ott lehet állitani a fütést tehát ha nem vagyok otthon leveszem hameg hazaérek fel és már ezzel egy tizest simán megsporolok!Itt én kapom a zsámlákat és én is fizetem be nálam vannak a csekkekk is és a föbérlö kap értesitést ha valamivel elvagyok maradva!Egy másik albérletben ahol laktam ott ugy volt hogy megmutatta a számlákat leirta egy papirra aláirta hogy az adatok valósak én is alá irtam hogy láttam aszámlákatés amint tudtam oda adtam neki a pénzt és ö fizettte be és beirta egy füzetbe amit szintén aláirtunk mind aketten!Ha a tulaj feketén akarja ki adni az albérletett akkor javasold neki a lakáshaználati szerzödést azután nem kell adóznia viszont biztositva vagytok mind ketten!Remélem segitettem valamicskét!

2009. febr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!