Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kb. mennyi pénzből fogunk...

Kb. mennyi pénzből fogunk kijönni az albérletben? Hihetek a tulajnak?

Figyelt kérdés
Március. 31-én költöznénk be az albérletbe,amit kinéztünk.Panel ház,műanyag balakos,kívülről hőszigetelt.40 nm,1 szoba és egy félszoba.Most még 2 egyetemista lány lakik benne.Az albi díja 47000 ft+rezsi.A tulaj azt mondta,hogy a lakás rezsije ebben a hónapban 25 ezer ft volt.Lehetséges ez?Ebben mi lehet benne?Csak a gáz?Ezen az összegen kívül van még a közös költség,ami 5500 ft és a net díj,ami 1990 ft.Én kismamaként itthon vagyok most,egy hónapban 36 ezer ft-ot kapk a baba után,ebből 25 ezer el is megy őrá(tápszer,pelus,babakaja).A párom egy hónapban 150 -180 ezer ft-ot keres(szezonfüggő,de 150-nél kevesebbet még nem kapott).Ki fogunk tudni jönni a pénzből?Vagy kérjek számlát a tulajtól,hogy biztos leygek benne nem vefr át?
2009. febr. 18. 23:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

A számlákat valószínűleg fogod látni. Én mikor albérletben laktam, oda jött minden a lakással kapcsolatos számla, és én fizettem ki azokat, a tulajt nem nagyon érdekelte, csak ki legyen fizetve.

Gondolom a 25000 a távfűtés díja lehet, gondolom van még villany+gáz is vagy 8-10 ezer, víz 3-4000. Kábel TV? Telefon?

2009. febr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
az anyagiakhoz nem értek, de igen, a szerződéshez ragaszkodj.
2009. febr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
57%

Szerintem ha távfűtéses és nem egyedi mérős, akkor nem lehet ennyi. Nekem a 36 m2-es lakás legutolsó fűtésszámlája 19 ezer felett volt. Ha ehhez hozzáadod az 5500 Ft-ot fűtésszámlát, kb 4100 ft villanyt és kb 2500 Ft vizet (kb 500 Ft/ m3-rel számolva átl 5 m3 átlagfogyasztásra számolva), és esetleg még egy biztosítást (ami ajánlott, lehet, hogy kéri is a főbérlő), akkor már többre jön ki, és még nincs benne TV, telefon és Internet.

Nagyon sokan keresnek albérletet alacsony rezsivel, és megvan az esély, hogy a túlkínálat miatt szépítenek a rezsin. Kérdezz rá a fűtésre szerintem.

Viszont elkeseríteni sem akarlak, mert gyakorlatilag mindenhol ugyanilyen drága minden. Egy barátnőm mondta, hogy a gázfűtés mellett is 16 fölött volt a fűtés (egyszobásban) a nagy hidegben. Mondjuk ott legalább nyáron nincs átalány, de más előnye nem sok van szerintem, főleg mivel baba mellett úgyis fűtenétek.

2009. febr. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

Hol lesz az alberlet, Pesten, vagy mashol? Mert ez nem mindegy.

Nagyon figyelj oda most az elejen, mindenre kerdezzel ra, hogy mit kell PONTOSAN nektek kifizetni!!!!

Ilyen nincs, hogy most ebbe a honapba ennyi, abba a honapba annyi lesz a rezsi. Elvileg ezt nem a tulaj donti el, hanem a ti fogyasztasotok (viz, gaz, villany), mert a kozos koltseg es a tavho az fix osszeg, tehat az nem rajtatok mulik.

Ne haragudj, miert itt kerdezed, hogy mi lehet benne a 25000 Ft-ba? Miert nem kerdezted meg tole, hogy ez az osszeg mit jelent? Mert mondanak valamit, aztan amikor kivettetek, akkor jonnek a plusszok!!

Kerdezd meg, van-e biztositas a lakason. Nehogy valamit csinaljatok, es nektek kelljen fizetni.

A rezs pedig nem 25000 hanem + 5500 +1990=32500 Ft!

De pl. a tv-t sem kell fizetni ezt az osszeget, kerhetsz kisebb csomagot is, mi 890 Ft-ot fizetunk csak, alapcsomagra. Ez sem mindegy.

A lenyeg, kerdezzel pontosan ra, mennyi a rezsi, mit fed az osszeg, amit o mond!!!

Nekem is van egy lakasom, es en fix osszegre adom ki, 63000 Ft minden honapban, lakber es rezsi ennyi. Egy szoba van kiadva a 2 szobas lakasbol, a masik szoba le van zarva, nem lakja senki. Ebben az osszegben a hoszolgaltato, viz, villany, gaz, kozos koltseg, szemet dij, tv dija es a lakber van benne. Telen-nyaron ennyi. Telen ugye tobb a rezsi a futes miatt, viszont nyaron kevesebb, ezert dontottem ennel az osszegnel. A lakas Gyorben van kulonben.

2009. febr. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Ez a 25000 Ft-os rezsi nem lehet egy masfel szobas panelban, ahol maga a tavfutes is tobb szinte! De ha van rajta futes tamogatas a tulajnak, lehet hogy azt mar levonja belole, nem tudom. Kerdezzel ra, kerjel szamlat tole, mutassa meg. Ha oszinte, akkor ugyis megmutatja, nincs ebben semmi. Ha sumakol, akkor majd felhaborodik, nem mutatja meg a szamlakat.
2009. febr. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

A kérdező nem mondta, hogy milyen a fűtési rendszer!

Én 41 nm-es 1+fél szobás panelban lakom és nálunk nem távfűtés, hanem tömbfűtés van.


Egy átlagos lakás rezsije a következőkből áll:

- fűtés díja (ez lehet átalány vagy egyedi mérés alapján)

- gáz díja (feltéve ha gáztűzhely van, ez szintén lehet átalány vagy gázóra alapján mért fogyasztás)

- villany díja (minden esetben van villanyóra, a fizetés lehet havi átalány vagy havi bediktálás alapján)

- vízdíj (ha van vízóra, akkor az alapján, ha nincs akkor átalány)

- közös költség (általában ebben van benne a szemétdíj, a lépcsőház takarítása, világítása, a közös képviseletnek járó díjazás)

Ezek az alapok. Erre még jöhet az extra:

- kábeltévé

- internet

- vezetékes telefon


Nagyon egyszerűen ki tudjátok deríteni, hogy mi mennyi. Keresd fel a mostani lakókat, ők biztosat fognak mondani. Ha a bérlés mellett döntötök, akkor ragaszkodjatok a számla bemutatásához.

2009. febr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Ilyenkor kérni kell, hogy mutasson számlákat. Fűtésről lehetőleg januárit, mert akkor szokott lenni a leghidegebb. Ha nem akar mutatni az már nagyon gyanús.
2009. febr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a rezsibe csak a gaz volt benne:)))ugyanmar...badarsag...amugy enis alberletbe lakok es korulbelul...50000Ft-ot fizettem...plusz a berrol neis beszeljek...es ha elromlik egy csap vagy akarmi meg enkell megcsinaltassam...ajanlom hogy a tulajdonost jobban nezd meg mind a lakast!es csak szerzodessel menj bele,es mindig jooool nezd meg mien szamla jott es sokszor fizettem ki az o szamlajukat is...:( de korulbelul 80ezerbol kijosztok teli honapokba...nyaron lehet meg gyujteni is:D
2009. febr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Szia!

Mi önkormányzati bérlakásba lakunk.

Lakbér:12000 ft

Villanyszámla: 1945 ft(alkalmazotti kedvezménnyel))

Fütés:8900 ft(mert,mint bérlő távhőtámogatást igénylünk)

Víz díj:3500 ft /2 havonta

Tv+internet:8990 ft

Telefon:4000 ft Kb.

Közösköltség nincs!

Tehát rezsire szerintem elképzelhető az összeg amit a tulaj mondott.De szerintem nem mindegy,hogy ez a albérlet milyen városba illetve településen van.

Én gyesen vagyok itthon,2 szép gyermekünk van párom kb.130 ezer ft-ot hoz haza és beosszuk ami van.De ez mellett autónk is van.

2009. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

A számlákat mindenképpen kérd. Ha gyanus a főbérlő, főleg, és természetesen a szerződést se felejtsd el. Az én első albérletemben volt az, hogy 3an laktunk és az egyik csaj rendezte a pénzügyi dolgokat. Ott úgy működött, hogy a főbérlő felhívta és elmondta, mi mennyi lett a hónapban. Amikor mondtam, hogy látni akarom a számlákat, a csaj azt mondta, még nekik se mutatott soha számlát, mindig csak telefonál nekik. Nekem furcsa volt, mert eleinte 2 en laktunk, és kb 20 at fizettem, amikor már ez a lány is odaköltözött, már 30-on felül volt. Szóval ilyeneket ne engdej meg. Ha nem a ti lakásotokhoz jönnek a számlák, kérdd, hogy fényképezze le a főbérlő a számlákat és küldje át neked emailben, mi is így csináljukl, az összeget meg átutaljuk. Sztem ez így ok.

Egy kérdésem viszont lenne ahhoz az illetőhöz, akinek Győrben van lakása.

Nem gondolod, hogy kicsit sokat kérsz 1 szobáért?? Ráadásul télen, nyáron ugyanannyi?? Ki az aki ilyen kedvezőtlen feltételek mellett kiveszi a lakásodat? Miért van lezárva a másik szoba?

2009. febr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!