Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Magas a villanyszámlám?

Magas a villanyszámlám?

Figyelt kérdés

Most költöztem albérletbe, előtte otthon laktam.

Ma voltam az EONnál és mondta a srác h a havi számlám 11000 ft lesz :S

32nm es kis lakásban lakok, a hűtő megy éjjel nappal, laptop csak du fél5től este 10ig max + pici laptop hangfalak, aztán mosógép heti 2-3szor, kávéfőző, villanytűzhely, mikró, vasaló, jah is boilerrel melegítem a vizet.

Hogy csökkentsem a számlám?? ha mindent kihúzok mikor nem használom akkor mennyivel csökken?

boilert hogy iktassam ki, vagyis h nagyon keveset kelljen használnom? és a tűzhelyet??


22L


2011. márc. 3. 20:06
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem albérletben, hanem saját lakásban laktam egyetem alatt, de nem rendezkedtem be tartósan, mert hétvégente vagy két hetente általában haza ingáztam.

Hűtő, tv, egy laptop az ami ment. Bojler nem volt és a tűzhely sem villany volt. Így pár éve 1500-1900Ft volt a havi villanyszámlám egy 46nm-es lakásra.


Most egy 100nm-es családi házban lakok. Igaz nincs plazma tv és általában csak egy laptop megy. "A" kategóriás hűtő van, hetente egyszer, max kétszer mosok. A meleg víz és a tűzhely itt sem villanyról megy. Pont pár napja jött meg a villanyszámla, ~4700Ft. Évek óta ennyi. Mikor nemrég ezt beírtam itt egy másik kérdésre, nagy fölháborodással azzal rágalmaztak, hogy hazudok, vagy pedig biztos lopom az áramot. :S

2011. márc. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Ja és a világítás mindkét lakásban kizárólag energiatakarékos "izzókkal" volt megoldva.
2011. márc. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

A mosógéppel vigyázz, nézz utána a használati utasításában, hogy melyik program mennyire takarékoskodik. Nálunk a mosogatógép ilyen: a másfél órás program összességében kevesebbet fogyaszt, mint a fél órás, mivel a fél órás magasabb hőfokon dolgozik.


Amit még nem írt senki: húzz ki és kapcsolj le mindent, és nézd meg, hogy úgy mozog-e a villanyóra. Ha igen, akkor vagy kifelejtettél valamit, vagy szökik az áram valahol.

2011. márc. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 szilvo79 válasza:
nem akarlak elkeseríteni,de több is lesz a számlád!villanytűzhely,bojler rengeteget visz!ja!nem a négyzetmétertől függ,mekkora a villanyszámla!mikró,ha van,felejtsd el!iszonyat megtekeri!
2011. márc. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Amíg a mikró 700 Wattjával felmelegítesz egy tányér ételt az 2 perc szokott lenni. Most számoltam ki, 700 Wattos mikró 2 perc alatt -1- teljes Forintot fogyaszt mindössze! Ez lenne a legtakarékosabb megoldás!



A rezsó viszont nagyon sokat fogyaszt. Legnagyobb fokozaton a mikró fogyasztásának a háromszorosát is megeheti. Az is idő és energia amíg felmelegszik a lap és amikor befejezed a főzést, utána az a pénz ami a lap kihűlésével elvész, azt is neked kell kifizetni.


Mikróval jóval rövidebb idő alatt elkészíthetsz dolgokat. Ott nem kell semmi edényt felmelegíteni csak az ételt.


Ja, ha lehet kukoricát ne pattogtass mikróban. Nekem már kettő tönkrement ettől a micro-popcorn nevü tasakos találmánytól, mire rájöttem mi a baj. :-(



A másik, azt tényleg érdemes megnézni, hogy egyszer minden lehetséges fogyasztót kikapcsolsz ami a mérő órán van és akkor meg kellene nézni, hogy moccan-e a mérő kereke. Ha igen, akkor valaki más is még rá lehet kötve. Úgy már könnyebben lehet annyi a számla.

2011. márc. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Én már reggel kiszámoltam, de nem akartam kötözködni.

A mi mikrónk nem tudom pontosan hány wattos, most nem fogom elhúzni, hogy megnézzem a hátlapját, de biztos nem 700, hanem 1000 fölötti.

Ha nem egyedül laksz és nem csak egy tányér levest melegítesz, hanem megy mondjuk napi 10 percet, azért az havi szinten beleszól a villanyszámlába pár száz forinttal, amit már nem neveznék jelentéktelennek.

2011. márc. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Számold ki a lakás össz rezsijét, és így vesd össze másokéval.

A villany tűzhelyet, ha van lehetőség a lakásban, cseréld le gázra.(ha nincs vezetékes, palackosra.De csak ha a konyha épitészetileg alkalmas!)

A bojlert Köttesd be éjszakai áramra, (olcsóbb, mint a nappali) és vedd lejjebb, ameddig még megfelelő melegvizet kapsz este. (hűl)

Ellenőrizd a hűtődet, és tegyél bele hűtő hőmérőt. Így láthatod, hogy optimális-e benne a hőmérséklet. A zöldségtarónál kb.+5 C.foknak kell lenni. Nézd meg, hogy az ajtó szigetelése jó-e. Csukott ajtónál nem szabad résnek lenni sehol! (főleg a nyitási oldalon az alsó sarka szokott deformálódni, a véletlen ütközés miatt a lábbal,székkel, stb..)

Cseréld ki az olvasólámpa, és a spejz kivételével (az olvasólámpát azért, mert túl közel van a fejhez, és az energiatakarékos izzó ha túl közel van a fejedhez sugároz, a spejzot meg ritkán használod, és akkor is azonnal kell a fény) mindenhol energiatakarékos izzóra!

Kihúzhatod a mobil töltőt is de az max. 50 Forintot hagy nálad. A laptopot viszont csak akkor hagyd a töltőn, ha feltétlenül kell!

2011. márc. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
13:22-es vagyok. Amíg a mikro azonnak melegíti az ételt, addig a villanytűzhelynek előbb fel kell melegíteni a saját öntöttvas főzőlapját, utánna az edényt, és utánna az ételt. Tehát a mikro a jobb.
2011. márc. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

"A mi mikrónk nem tudom pontosan hány wattos, most nem fogom elhúzni, hogy megnézzem a hátlapját, de biztos nem 700, hanem 1000 fölötti."


Egy tányér étel felmelegítése akkor is azons energiába kerül, legfeljebb kisebb fokozaton melegít vagy nagyobbon de rövidebb idő alatt melegszik. Esetleg forrólevegős vagy grill funkció is van benne és annak nyilván nagyobb a teljesítménye. Gyors melegítéshez nem azt használja a gép, csak a mikro funkciót.

2011. márc. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Na, csak azért is elhúztam a mikrót megnézni az adatait.

Nincs raja grill és forrólevegős funkció. 21 éves, '90-es évjáratú. Típusa: Samsung RE-576ME.

Alapból fixen 1050W-os. Lejjebb lehet venni a teljesítményét, de ahhoz külön programozni kell. Akkor azt csinálja, pl ha beállítok neki 50%-os teljesítményt, hogy pár másodpercig megy maxon, utána ugyan annyi ideig lekapcsol és csak a tányért forgatja és világít. Aztán megint így tovább ki-be kapcsol.

2011. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!