Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Magas a villanyszámlám?

Magas a villanyszámlám?

Figyelt kérdés

Most költöztem albérletbe, előtte otthon laktam.

Ma voltam az EONnál és mondta a srác h a havi számlám 11000 ft lesz :S

32nm es kis lakásban lakok, a hűtő megy éjjel nappal, laptop csak du fél5től este 10ig max + pici laptop hangfalak, aztán mosógép heti 2-3szor, kávéfőző, villanytűzhely, mikró, vasaló, jah is boilerrel melegítem a vizet.

Hogy csökkentsem a számlám?? ha mindent kihúzok mikor nem használom akkor mennyivel csökken?

boilert hogy iktassam ki, vagyis h nagyon keveset kelljen használnom? és a tűzhelyet??


22L


2011. márc. 3. 20:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

A boilert tekerd alacsonyabbra, ha úgy is megfelel neked.


Egyébként egy akkora lakásban irreálisan magas összeg...


Nekünk ugyan nincs bojler, de a havi számlánk 3-4-5 ezer között ingadozik, és van 1 hűtőnk, egy laptop + 1 PC.

2011. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
Egy 32nm-es lakásban ez az összeg reális.Lehet extrán spórolni,de akkor állandóan figyelni kell,mi ég mi nem.Szóval nehéz dolog,főleg ha minden nap otthon tartózkodsz.
2011. márc. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Reális az összeg, főleg hogy még a tűzhely is villany...meg a bojler is eszi az áramot. A laptopot ha használod, húzd ki, csak akkor dugd töltőre, ha már merül.
2011. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

de ha van valakinek még valamilyen javaslata akkor írjon :)


közben megkérdeztem anyát,és otthon ők fizetnek olyan 7000ft ot a villanyra és a vízre (emeletes családi ház, 110nm, 3 laptop , plazma tv, rádió, nagy hűtő .....) akkor most ők miért fizetnek annyit??

én megpróbálok mindig spórolni, de most teljesen elkeseredtem :(

2011. márc. 3. 20:24
 5/31 anonim ***** válasza:
BOJLER , VILLANY TUZHELY meg tobb is lesz majd a szamlad
2011. márc. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:12


Nem éppen reális ez a számla.Mi 80nm-eres lakásban élünk 4en,2 PC,hűtő,villanysütő,3 Tv (persz nem mennek egész nap,sőt).És az átlag villanszámlánk olyan 10 körül mozog...

2011. márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
te is fizethetsz havi pár ezer forintot, csak a végelszámolásnál behajtják a maradékot...
2011. márc. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

ha mindent kihuzigálok a konnektorokból, kevesebbet főzök jóval akkor kevesebbet is fogok fizetni?

kevesebb meleg vizet használok fürdésnél (zuhanyzok)?

2011. márc. 3. 20:38
 9/31 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen gondom és mindent végig mértem fogyasztás mérővel.

A mosás kb 70Ft alkalmanként.

A tv sem nagyon jelentős.

A mikro szintén nem fogyaszt sokat mert nem sokat működik.

A boyler fogyaszthat sokat (nálam máshogy van melegvíz)

Az elektromos tűzhelyet ki tudod számolni, kb milyen fokozaton hány percig működik. (500-1000-2000W általában a fokozat)


Ami nálam nagyon de nagyon sokat fogyasztott, az a hűtő!

Meg kell nézni, jól zár-e a mélyhűtő ajtó. A lehető legkisebb fokozatra kell állítani, ahol még éppen elindul és biztonságosan működik. Ez nálam önmagában nagyon sokat jelentett.

2011. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Mi úgy állítjuk be a villanyboyler hőmérsékletét,hogy ne kelljen hozzá hidegvizet keverni,úgy is jó legyen a zuhanyozáshoz.Villanytűzhellyel meg kell tanulni főzni,mert pld.párolt rizst úgy készítesz,hogy maxon megpirítod a rizst,beleteszed a vizet is,eztán látod,hogy csaknem forr,akkor lekapcsolod alatta a lapot,rá a födőt és kész,kb 20 perc múlva kész a rizs,de te max 5 percig használtad a lapot.Miután lekapcsoltad,még nagyon sokáig melegít,én pld.ritkán tekerem lejjebb:maxon kezdek főzni,aztán le is kapcsolom.Igaz,nem főzök húst,amit sokáig kellene készíteni.De nem egyedül használom a dolgokat,és mások sajnos nem így használják,ezért sokat fizetünk:3-man egy 60 m2-es lakásban 16 ezret.De nyáron ventillátor is megy,télen néha olajradiátor,aszalógép,van egy nagyon régi fagyasztó és egy nagyon régi hűtő is...
2011. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!