Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Magas a villanyszámlám?

Magas a villanyszámlám?

Figyelt kérdés

Most költöztem albérletbe, előtte otthon laktam.

Ma voltam az EONnál és mondta a srác h a havi számlám 11000 ft lesz :S

32nm es kis lakásban lakok, a hűtő megy éjjel nappal, laptop csak du fél5től este 10ig max + pici laptop hangfalak, aztán mosógép heti 2-3szor, kávéfőző, villanytűzhely, mikró, vasaló, jah is boilerrel melegítem a vizet.

Hogy csökkentsem a számlám?? ha mindent kihúzok mikor nem használom akkor mennyivel csökken?

boilert hogy iktassam ki, vagyis h nagyon keveset kelljen használnom? és a tűzhelyet??


22L


2011. márc. 3. 20:06
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

"Ma voltam az EONnál és mondta a srác h a havi számlám 11000 ft lesz :S "


Most gondoltam át, ezt nem mérték csak egy előkalkuláció?

Akkor az átlagot számolták ki. Ennél lehet kevesebb is ha takarékoskodsz a nagy fogyasztókkal.


Szóval a hűtő jobb ha minimumon megy és +4 fok van a normál hűtőtérben. Az is baj lehet ha nem zár jól az ajtó.


Még a boyler és a tűzhely ami necces lehet.

A tűzhely helyett amikor lehet, inkább használd a mikrót.

Na meg az energia takarékos lámpák, azzal is sokat meg lehet takarítani.


Az első számlánál kiderül mennyit tudtál spórolni.

Mi az ELMŰ-nél vagyunk. Ott ez úgy működik, hogy minden hónapban egy általuk megadott időszakban telefonon be kell billentyűzni egy automata állomás hívása után az óra számát, állását. Ha ez netán kimaradt, akkor felszámoltak egy "kalkulált" összeget, ami köszönő viszonyban sincs a valós fogyasztással. Annál jóval több volt.

Remélem az EON-nál másképp megy ez.

2011. márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

kedves utolsó.

mikor beköltöztem az albiba (febr. 1) felírtuk az állásokat. aztán a héten hétfőn jöttek ki az eonosok leolvasni a mérőket, mivel át lett iratva az én nevemre.

a srác ma mondta is,hogy mennyit olvastak le. és amit a 2 között használtam azt kell fizetnem, ha gondolod leírom, hogy melyik mennyin állt.


a következő havit pedig ugy kell bediktálnom a srácnak, hogy a hónap elején bemegyek hozzá és beviszi a számítógépbe. (azért megyek be , mivel itt van 3 percre tőlem az EON)

2011. márc. 3. 21:20
 13/31 anonim ***** válasza:
A villanybojler fogyasztja a legtöbbet, amit mások a gázszámlában fizetnek ki neked az lejön a villanyban, szóval én egyáltalán nem tartom magasnak ezt a számlát, bár a a villanytűzhelyen való gyakori főzés és a gyakori vízmelegítés (fürdés) sokat dobhat a számládon, ezeken tudsz legtöbbet spórolni, ha akarsz. Hűtőben max. energiatakarékosabbat tudsz venni, ki csak nem húzhatod, úgyhogy ha sokat is fogyaszt akkor sem tudsz vele mit csinálni.
2011. márc. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Nem a lakás méretétől ,hanem a fogyasztók számától és "éhségétől" függ a fogyasztás, ez reális lehet, de függ pl. a hűtő korától, a bojler teljesítményétől, hogy milyen gyakran használjátok a villanytűzhelyet, attól is.
2011. márc. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

"mikor beköltöztem az albiba (febr. 1) felírtuk az állásokat. aztán a héten hétfőn jöttek ki az eonosok leolvasni a mérőket, mivel át lett iratva az én nevemre.

a srác ma mondta is,hogy mennyit olvastak le. és amit a 2 között használtam azt kell fizetnem, ha gondolod leírom, hogy melyik mennyin állt."


Amit kiszámolt az számszakilag biztosan jó.

Kilowatt/óránként Budapesten 45,-Ft körül kell kalkulálni.


Még a hűtőről..

Nekem egy nagyon régi hűtőm van és jól fel volt tekerve. Fagyasztott mint a tél! Erre csak akkor jöttem rá, amikor kerestem a magas fogyasztás okát. A legkisebb fokozatra tekertem a belső szabályzóját. Egyszer még túl is tekertem mert elkezdett csöpögni, vagyis akkor leállt. Aztán egy leheletnyivel állítottam magasabbra hogy éppen még menjen.


Hidd el, ezen is sok múlik. Persze a többi nagy fogyasztón is sok múlik ami hosszabb ideig be lehet kapcsolva.

2011. márc. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy amelyik berendezés nagyobb teljesítményű, azt kevesebbet használd és figyelj oda, hogy pl. vasaló kihúzod. Ha a hűtő régebbi, az is több áramot tud fogyasztani. A mosógép szintén ez a kategória. Szerintem a tűzhely is nagyon pörgeti, bár nem hiszem, hogy sokat főznél. :)
2011. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Megnéztem a hűtőm (Gorenje tgo 3 csillagos) és 180 W van beleírva.

Mosógépem A energia osztályos (siemens 4 éves) és max 0,94 kWh , de ez a 140 perces mosás, én pedig csak a 47 percesen mosok.

Tűzhelyen nem találtam semmi ilyen infót, boiler pedig be van építve, nem látom teljesen csak a víz mérő csövet :(

2011. márc. 4. 21:52
 18/31 anonim ***** válasza:
Szerintem a vasaló is sokat fogyaszt, én pl. mindent elrakok, és csak akkor vasalok, ha fel akarom venni, és csak azt, amit tényleg kell: ingek, blúzok, gyűrődős szoknyák, nadrágok. Ha jeges a fagyasztó fiók, olvaszd le! Húzz ki mindent, és ne használj stand by üzemmódot! energiatakarékos égőkre cserélj le mindent.
2011. márc. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
Ez reális lehet. Lehet 60-100 watosak az égők, cseréld ki energiatakarékosra.
2011. márc. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
A villanytűzhely az nagyon húzós lesz ! Ha normálisan főzől akkor egekig emelkedhet a számlád.
2011. márc. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!