Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Meddig lehet úgy húzni, ha...

Meddig lehet úgy húzni, ha egyik hónapban a rezsit fizeti valaki a másikban a hitelt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan csinálják ezt.

Sajnos rákényszerülök én is, mert még mindig nem találtam munkát. Enni meg csak kell, még ha csak tésztát, de akkor is.

Kb. mennyi ideig lehet így eltolni, anélkül, hogy a hitelt bebukjuk, vagy lekapcsolják a közműveket?


Aki oltogatni meg szívózni akar, az először adjon munkát, és akkor utána beszélünk.


2011. febr. 3. 11:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hát megy egy darabig, csak az a baj, hogy az idegrendszered megy rá. Átélem a helyzeted! Igen, engem is úgy neveltek, hogy első a számla... de! Én is sokat vagyok abban a helyzetben, hogy vagy kifizetem a számlát, vagy nincs mit enni! Jó ötlet a "családi adományozás", de ha nincs senkid, akkor kitől kérj? Szóval kedves kérdező, ahogy olvastam az eddigi válaszokat, nem jutottál előrébb!

Csak nyugalmat és kitartást kívánok! Én is csak reménykedni tudok, hogy egyszer jobb lesz!

2011. febr. 4. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Először is: azért vagyok ilyen "remek" helyzetben, mert van két gyerekem, és nem vesznek fel sehová, a hátamra meg nem köthetem őket, amíg dolgozok, és megszűnt a bölcsi.

Tudom, tudom, ezt két éve előre is láthattam volna.

A másik: a net havi 3000, cserébe itt keresek állást, illetve amit lehet, eladok t..-v...-en, és sok ruhát, ilyesmit veszek 1-100 forintért. Máshol ezt nem tudom megoldani, főleg nem ennyiért.


Harmadrészt: kertet művelek, állatot tartok, segítek magamon, mert más nem segít, de lisztet nem tudok "termeszteni", tehenet meg nem tartok.


Egyébként ott spórolok, ahol tudok, de így is kb. 35 ezerrel több pénzre lenne szükségünk egy hónapban, hogy kijöjjünk belőle, nagyjából ennyi a rezsi (többet lefaragni nem tudok) és ennyi a hitel (összetehetem a két kezem, mert az albérlet még mindig több egy tízessel).


A gond az, hogy nincs miből spórolni.


A legjobban azon röhögtem, hogy a máltainál van igyenkaja. Ja, meg 4ezer hogy felutazzunk érte Pestre. :)

2011. febr. 4. 10:29
 13/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező, érthető, hogy el vagy keseredve, de azért szomorú, hogy azokon gúnyolódsz, akik szeretnének segíteni rajtad. Honnan tudhatta volna a válaszoló, hogy hol laksz??

Egyébként ha van időd, akkor próbálkozz meg valamilyen internetes munkát vállalni, ez nem helyhez kötött. Például keresőoptimalizálás, ez igen hamar megtanulható, pár hónap alatt. És egész jól lehet vele keresni.

2011. febr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

látod, ezért nem szívesen segítek ismeretlennek, mert már jópárszor csalódtam. legutóbb most benned.

nem csak pesten van ingyenkaja, vidéken is vannak szeretetszolgálatok, egyházak.

ha ilyen okos vagy, akkor oldd meg egyedül az életedet, és ne azokat fikázd, akik szeretnének segíteni.

2011. febr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
primitiv vagy! Sokan sigiteni akarnak te meg ocsmanyul reagalsz.
2011. febr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy te csak keseregsz. Netezni sok helyen lehet, legtöbb helyen van hotspot, vannak ismerősök, könyvtárak, az máris 3000 plusz, meg havi 6-9ezer villanyszámla. Amúgy meg az a baj, hogy gondolom sokkal többet vettetek fel, mint amit bírtatok. Mi is voltunk szar helyzetben, rendszerváltás után meg25-szöröződött a törlesztőrészlet seperc alatt. Eladtuk a lakást, kifizettük a hitelt, vettünk egy kisebbet. Anyagilag helyrejöttünk pár év alatt valamennyire, azalatt a gyerekeidet majd már beadhatod oviba és elmehetsz dolgozni.

És azért ne szórakoztass, egy kiló liszt azért nem a lehetetlen kategória ebben a helyzetben sem.

Amúgy meg alázkodj meg és kérj a szüleidtől, rokonoktól, barátoktól.

Szarból nem lehet várat építeni, nem egy kellemes állapot, de mindenki túlélte, ahogy olvashatod. De ezzel a hozzáállással semmire nem fogod vinni. Ja és ha találnál munkát esetleg és otthonhagynád a gyerekeid fél napra, légyszi adj egy címet, jelentem a gyermekvédelmiseknél, nektek is két szájjal kevesebbet kell etetni és lehet a gyerekeknek is jobb lenne. Bocs, de ez a mondat nálam kicsapta a biztosítékot. Amúgy házald végig a segélyeseket, ugyanis van ahol természetben is nyújtanak támogatást, bár kapsz gyest, szóval nem valószínű, hogy el fognak halmozni. Sajnálom a helyzeted, de szerintem még mindig az a legjobb, ha eladjátok a házat.

2011. febr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!