Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Meddig lehet úgy húzni, ha...

Meddig lehet úgy húzni, ha egyik hónapban a rezsit fizeti valaki a másikban a hitelt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan csinálják ezt.

Sajnos rákényszerülök én is, mert még mindig nem találtam munkát. Enni meg csak kell, még ha csak tésztát, de akkor is.

Kb. mennyi ideig lehet így eltolni, anélkül, hogy a hitelt bebukjuk, vagy lekapcsolják a közműveket?


Aki oltogatni meg szívózni akar, az először adjon munkát, és akkor utána beszélünk.


2011. febr. 3. 11:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2 hónap számla elmaradás után kikapcsolják a villanyt, és a gázt is. A visszakapcsolás többe kerül. Kérjetek részlet fizetési kedvezményt.
2011. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy részletekben sem fogjuk tudni kifizetni, amit egyben nem tudunk.

Egyszerűen nincs annyi csak a férjem fizetése, a GYES, meg a többi, amennyit ki kéne adni, csak ha egy fillérünk nem marad kajára.


Semmit se tudunk csinálni, mert a részletfizetés max. annyit jelent, hogy nem havonta, hanem hetente kell kifizetni, de akkor se lesz kevesebb.


Nagyon kétségbe vagyok esve.

A hitelt meg 3 havi nem fizetés után mondják fel.


:(

Vagy sötétben, hidegben, de lesz hol lakni, vagy nem tudom.

2011. febr. 3. 11:53
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy havi elmaradásom van a hitellel, de így is állandóan hívogatnak miatta. Valamikor tavaly télen csúsztam meg, azóta egy részletet sem hagytam ki, de így folyton a nyakamra járnak.
2011. febr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
En szegenysegben nottem fel. Edesanyam arra tanitott,hogy elso a szamla, hitel, apeh sb. Es ha nem marad kajara akkor nem marad. A kamraszekrenyben bizos van egy liszt vagy valami es eszek palacsintat vagy egy kilo kenyeret zsirral 2 napig. De a lakasotokbol soha nem kerultok ki az utcara es ez a legfontosabb!!!!! Es majd talalsz munkat valahol. Menj el egy sok helyre valahova biztos felvesznek. En takaritgani is eljartam es mostmar normalis az eletem.
2011. febr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

>(

Basszus, mit gondolsz, a liszt magától nő a szekrényben???

Azt a kiló kenyeret, egy liter tejet miért kell az embertől sajnálni???


Ugyanis ennyi, amit meg tudok venni, és éhenhalni csak nem lehet.

Tudod te, milyen, amikor hétről hétre zsíroskenyeret raksz be a férjednek ebédre a munkába, mert más nincs otthon???

Gratulálok anyádnak, hogy ő ki tud egy ezresből fizeti kétezer forintot, nekem meg nem megy.


A munkát is csak várom, hátha idesodorja az első tavaszi szellő.

Majd megnézem, anyád hogy takarít három szakban, meg hétvégén, amíg két kisgyerek meg otthon van egyedül 10-12 órán keresztül. Ja, ugyanis autó sincs, hogy csak megyek meg jövök, a busz meg így jár.


Nem jókedvemből meg trehányságból szorulok erre, hanem KÉNYSZERBŐL.

2011. febr. 3. 13:23
 6/16 anonim ***** válasza:

Pont ugyanarra gondoltam, mint az utolsó. Inkább a mélyszegénység, zsíroskenyér, krumplifőzelék üresen hétszámra, minthogy ne legyen fedél a fejetek fölött. Nálunk a vizet pl. nem a tartozás ideje, hanem az összege alapján zárják el, 20ezer feletti tartozásnál 30 nap után már kikötik (persze az ántsz miatt csak részlegesen). Egyszer volt egy 6ezer forntos gázszámlatartozásunk, amiről nem is tudtunk, előtte és utána is rendesen fizettük a számlákat, azt az egyet valahogyan elkavartuk, mégis minden figyelmeztetés nélkül kijöttek, hogy akkor most kikötik a gázt. Rohantunk befizetni.

Gondold át, tudnál-e valamivel egy kis mellékes jövedelemre szert tenni, amíg nem találsz munkát, pl. gyerekekre vigyázni, takarítás, vasalás, vagy ha jól tudod valamelyik iskolai tantárgyat (pl. nyelvek), akkor korrepetálás, stb. Megélni nemigen lehet belőle, de a számlákravaló nagyját össze lehet így szedni. Sok sikert és ne bánkódj, minden kátyúból ki lehet valahogyan mászni, csak kitartóan kell próbálkozni.

2011. febr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Itt ilyenre senkinek nincs pénze, hogy gyerekre vigyázni.

:(((


Ez a mindenből ki lehet jönni nem igaz, mert akkor a fizetésből is ki lehetne jönni.

Neked lehet, hogy ugyanaz jutott eszedbe, mint az előzőnek, de akkor olvasd el, amit neki is írtam.

Basszuskulcs, hát nem épp kaviárra meg lazacra megy el a kemény 20ezres kosztpénz, meg a 10 ezer caffeteria. Ja, el ne felejtsem, hogy azt most megvonják a férjemtől.

Remek.

De majd igyekszem a napi egy kiló kenyér-egy liter tej kombót lecsökkenteni fejenként egy zsömlére meg vízre.

Köszönöm a segítséget, mekkora hülye vagyok, hogy ez nekem eddig nem jutott eszembe!!!!

2011. febr. 3. 14:45
 8/16 anonim válasza:
40%

Nem szeretnék véleményt mondani sem tanácsot adni, mert mindenkinek más a fontos, csak tényeket mondanék, amit már tapasztaltam a saját bőrömön: A hitelszerződést 90 napon túli tartozás esetén mondhatják csak fel. Én folyamatosan egy hónap csúszásban vagyok, hívogatnak is, de mást nem tehetnek.

A közüzemiekkel viszont vigyázni kell, mert most rövidítették le a türelmi időt, eddig 3 hónap tartozás után küldték a kikapcsolásit, most már 2 után fogják.

Nálunk is van két gyerek és mi is voltunk nagyon rossz helyzetben, amiből sikerült kimásznunk, de akkor, ami nem volt létszükséglet (telefon, kábeltv, stb.)szüneteltettük. Volt, hogy a tv-t meg a hifit, meg amit lehetett beadtuk a zaciba. A gyerekek üdítő helyett vizet vittek a suliba, meg sok ilyen kis apró dolgon tudtunk spórolni valamit.

Nehéz volt, de nem lehetetlen.

2011. febr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Átmenetileg próbáljatok meg megszabadulni attól, ami nem feltétlen szükséges. Pl. tipikusan ilyen a tévé, ha van, egyrészt nyersz rajta, amikor eladod, másrészt csökken a villanyszámla is.

Kaja: nézz körül, hogy a család, ismerősök mit tudnak segíteni. Ha a szüleitek gyűjtögetősek, akkor simán lehet, hogy tele van a kamrájuk, pénzük ugyan nincs, de kaja mindig van egy csomó. Nekem a nagymamám volt ilyen, tízéves lekvárjai voltak, mert folyton csak csinálta, megszokásból. Pénze sosem volt, de kajája mindig egy csomó.

Aztán még ismerősök: esetleg gondold végig, kinek segítettél a múltban. Tőle nyugodtan kérhetsz szívességet, hiszen az adósod.

Menj el segélyt igényelni. Persze gáz, megalázó, de ha nincs más megoldás...

Csak ne add fel, az a lényeg! Figyeld, hol mit tudsz nyerni, miből tudnál pénzt csinálni!

2011. febr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

menj be az önkorihoz, kérdezd meg, h van-e vmi segély.

sok helyen adnak ingyen vagy nagyon olcsón ebédet.

máltainál is van kajaosztás.

ha már van neted, akkor keress!

a szivesség.net-en is lehet segítséget kérni.

vagy add el a tv-t hifit, ruhákból párat.

2011. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!