Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Penész ellen várnék praktikáka...

Szucs oliver kérdése:

Penész ellen várnék praktikákat! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Új albérletbe költöztünk, a tulaj mondta hogy gond van, de azt nem gondoltam volna hogy ennyire!!
2011. jan. 25. 10:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon bevált a Ceresit Stop penész pumpás penészölője. Csak ráfújod közvetlenül a penészre és 15 perc múlva letörlöd, ennyi. Nagyon jó falon, csempén, akármin. Csak ajánlani tudom. Egy flakon belőle 1000 Ft, és sokáig elég.
2011. jan. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
állandó hőmérséklet (legalább 20°C) és gyakori szellőztetés.
2011. jan. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
köszönöm.állandó hőmérséklet van, csak az is megneheziti hogy a ruhákat csak bent tudom száritani sajna
2011. jan. 25. 10:39
 4/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen probléma. Az állandó szellőztetés tényleg jó, de mi beépítettünk a fürdőszobába egy szellőzőt, amit mindig bekapcsolunk ha fürdünk. Így a párás levegőt kiviszi a szobából. Mi flóraszeptes vízzel mostuk le és simán lejött a penész.
2011. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Akkor reménykedni tudsz csak, hogy hamar jön a jóidő. :(

A ceresit elég drága, én sima hipót spriccelek a falra, ugyanúgy működik, és színes falakon egyiket se lehet használni.

A gyakori szellőztetés valóban segít a problémán.


Egyébként lehet még szigetelni, speckó vakolatot felrakatni, páraelszívót beszerelni, de ezek rettentő drágák, és ráadásul a főbérlőnek kéne rá beruházni.


A penész rettentő alattomos dolog, rendesen figyeljétek a ruhákat, bútorokat, cipőket, mindent, amit használtok, ne menjen tönkre. Amit épp nem használtok, azt úgy tegyétek el, hogy egy papírzsakcsóban tesztek bele sót, és nedvszívó papírba csomagoljátok több rétegben, különben annyi neki.

Ha nem tudjátok kordában tartani a helyzetet, akkor a költözés a legjobb megoldás.

2011. jan. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ultra szavó. Lefújod és hagyod. A falról nem kell letörölni. A szines falnak sem árt. 1500 körül van, de sokáig elég.
2011. jan. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Igen már jártam úgy hogy egy kint felejtett cipő pár nap után kivül penészes lett:)

várom a jó időt és reménykedek hogy akkor vége lesz egy időre:)

2011. jan. 25. 11:05
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem váltsatok albérletet. Egy csomó van, miért épp egy penészesben akartok szenvedni?
2011. jan. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

az a baj hogy 33 hetes terhesen már nem nagyon ugrálhat az ember.

Olcsó albérletet akartunk, de hát ahogy a mondás is tartja olcsó húsnak hig a leve:)

Ugyhogy sajna marad a penész elleni küzdelem

2011. jan. 25. 12:18
 10/19 anonim ***** válasza:

"33 hetes terhesen már nem nagyon ugrálhat az ember. "


HÁT KURV.RA UGRÁLNI KELLENE, ÉS NEM EGY PENÉSZTANYÁBA VINNI AZ ÚJSZÜLÖTTET! Valószínűleg nincs fogalmad arról, mennyire káros az egészségre a penészes levegőt szívni!!! Inkább vissza a szüleitekhez!

2011. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!