Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék visszaszokni a...

Hogyan tudnék visszaszokni a főzésre?

Figyelt kérdés
Régebben többet főztem mint mostanában és a párommal mindig azon vitatkozunk, h kaja, kaja, kaja. Én pl nem eszek húst ő meg mindig enne, de nincs se türelmem, se kedvem elkezdeni sütni főzni, pedig tudok, meg azt mondja hogy ha csinálok az mindig nagyon finom, csak jó lenne ha többször főzőcskéznék. engem meg az bánt h ő nem tud főzni és nem is szeretne megtanulni, pedig olyan jó lenne együtt a konyhában..
2009. jan. 24. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ugy, ha konnyu, egyszeru, gyors eteleket kezdesz el fozni. Irjal listat konnyu, gyorsan elkeszitheto etelekrol. Igy menni fog.

Az nagyon jo, hogy a parod dicseri a fozteted, ezt inkabb becsulda meg, mert sajnos nem mindegyik ffi ilyen, es annak a ffinak gondold el milyen lehet fozni, aki ugyan 2 pofara tomi a kajat, de megis huzza a szajat.

Ugyhogy egyszeruen kezdd, kozben hallgass zenet a konyhaba, igy konnyebb lesz.

2009. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz valóban egyszerű ételekkel kezd. vagy az is megoldás lehet hogy próbáld a te kedvenc ételeidet elkészíteni esetleg kicsit változtatva, kiegészítve úgy hogy a kedvesednek is jó legyen.

pl rakott krumpli egyik felébe teszel kolbászt a másikba nem, vagy főzelék + a párodnak fasírt golyó vagy töltött fasírt stb. Én így próbálom a különbő ízléseket összehozni, nem könnyű de bele lehet jönni.

Ja és P-Sz-V-H főzők mindig 2 napra. Sajnos csak így van időm a többi napokon rendelünk.

kellemes sütést-főzést

2009. jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszaitokat, de még várok ki mit ír.

Van pl h oldalast csinálok, azt én is imádom annak ellenére h hús, főzelékeket is szoktam, gombapörkölt..stb, legutoljára olasz tésztát főztem azt a színeset és mellé csináltam, h a hagymát megpiritottam és raktam hozzá chilis babot meg vörös babot később meg kukoricát, az isteni fini lett anyuméknak is vittem belőle, és nekik is ízlett 20perc alatt kész is volt. Csak az a baj h nem nap mint nap főzők, hanem havonta párszor, amúgy meg rendelünk pl pizzát, vagy elmegyünk vhova kajálni, én rászoktam a kínai levesre.

2009. jan. 24. 20:37
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A főzés, a közös étkezések az Otthon alapja. Ha főzöl, a párod "HAZA jön". Ha csak rendeltek, akkor "SZÁLLODÁBA jön".


Főzzetek közösen, legyen ez egy együtt töltött idő, egy meghitt, vidám közös élmény. Ha jól érzitek magatokat egymással (feltételezem), akkor egyrészt még közelebb kerültök egymáshoz, másrészt előbb-utóbb megtanul főzni, mivel egy meghitt közös élmény keretében tanulja, nem pedig kényszerből.


Nálunk a közös főzések csodálatosak. Közben beszélgetünk, nem izgatjuk magunkat, az étel gyorsabban elkészül mintha egyedül készítené valamelyikünk, és fenséges.


A kérdésedre válaszul: ahogy a párod valószínűleg megtanulna főzni közben, úgy te is visszaszoknál a főzésre, miközben ez az idő nem ellenetek, hanem értetek dolgozik.

2009. jan. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!