Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Valami házi praktika, hogy ne...

Valami házi praktika, hogy ne párásodjon a szoba ablaka?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sokszor szellöztetni, 5-10 percet kereszthuzattal, de óránként.
2010. dec. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az szerintem sok, lehűlnek a bútorok.

Én reggel letörlöm az ablakokról a vizet, max. 5 percet szellőztetek kereszthuzattal és eljövünk otthonról.

2010. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gyakori szellőztetés, mert magas a páratartalom. Mi is ezzel küzdünk. Az egy dolog, hogy párásodik az ablak, ez még nem is zavarna, de egy idő után penészedni kezd ez-az. A párkány, az ajtó, a kád széle.
2010. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tetris ***** válasza:

A háztartási boltban vettem egy olyan permetet, ami vékony olajos réteggel vonja be az üveget, és így az nem tud párásodni.Kocsikban is használják. Azonban olyan hatása van, mintha koszos lenne az üveg. A végén alig tudtam letakarítani.

De esetleg nálad beválhat.

2010. dec. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha párás az ablak, az nem a legrosszabb, mert legalább az ablakon csapódik ki a víz nem a falon:)

szellőztess.

2010. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Celofánt vízbe mártod és rásimítod az ablakra. Erre már nem csapódik pára.
2010. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha gumi szigetelésű az ablak, akkor a legkevesebb a párásodás. A fő gond az, hogy túl van szigetelve a lakás, és estétől reggelig is nagyon felgyülemlik a széndioxid, ami erősen káros, mindenféle felsőlégúti gondot okoz. Ha egész télen egyik megfázásból a másik náthába estek, akkor itt a gond. A falba vagy az ablakkeretbe szellőzőket kell építeni. Ezzel a párásodás is lecsökken.
2010. dec. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy azon az oldalt végig penészes a fal is,már megörülök tőle.próbálunk egyenletes hőfokot tartani,szellőztetni,de semmi eredmény.
2010. dec. 15. 05:03
 9/11 anonim válasza:
Világosítsatok fel,mert én ezt most nem értem.Nálunk is párásodik az ablak,igaz nem nagyon,de szinte folyamatosan.De szigetelni egyáltalán nem szigetelnek!!Olyan huzat van a szoba azon részén,ahol a 2 ablakunk van,hogy a 10 hónapos picimet nem engedhetem oda játszani.Legalább 4-5 fokkal hidegebb van ott,mint a szoba másik oldalán,ahol a fűtőtest is van...Mozog a ház,így persze az ablakok sem igazán vannak a helyükön...Akkor mitől párás?Azt hittem,értem,de mégsem...
2010. dec. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Azért penészednek az épületek, mert túl nagy a relatív páratartalom a házban.

A relatív páratartalom azt jelenti, hogy egy adott hőmérsékleten a levegő mennyi vizet tartalmaz ahhoz képest, amennyit maximálisan képes felvenni egy adott hőfokon. Ezért is van jelentősége a hõmérsékletnek, ugyanis minél melegebb a levegõ, annál magasabb lehet a víztartalma ( gr / m3 ) is.

Ha magas a relatív páratartalom /60% fölött/ akkor a hidegebb falfelületen, ablakon, kicsapódik a víz. Mert ugye kisebb hőfokon kevesebb vizet tud tárolni a levegő.


Pára több helyről érkezhet, pl. ha a ház nincs alulról szigetelve, akkor onnan nagyon jelentékeny páramennyiség érkezik, ill. az ember is jelentős mennyiséget termel, lélegzik, főz, fürdik, stb.

Régen ez a meszelt falon, az ablakok résein, és a födémen keresztül távozott. Mióta az ablakok normálisan szigetelnek és boldog boldogtalan keni a diszperzitet a falra ez a pára többnyire benn ragad.


A víz kicsapódása amúgy nem lenne olyan nagy tragédia, a baj inkább azzal van, hogy diszperzittel fest mindenki, ami mint szerves anyag tök jó táptalaj a gombának, ráadásul durván tömíti a pólusokat ezzel gátolva a szellőzést.(A tapéta-diszperzit kombó még durvább)


megoldás ok lehetnek:

- Diszperzit lekaparása, és mésszel való kifestés. Ettől a pára ugyanúgy kicsapódik, de a nem fog penészedni letörlöd és kész.

- kialakítod a szellőzést, ahogy korábban írtam ablakkeretbe szerelhető automatikus szellőzővel

- páramentesítő készülék

- rekuperátor nevű légcserélőt( ez nem túl olcsó, de megtérül)


Az tévhit, hogy a külső szigetelésnek van köze a penészedéshez, a falon az összes pára 4%-a távozik nincs jelentősége.

2010. dec. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!