Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy albérlet kinek a dolga...

Egy albérlet kinek a dolga pl. a duguláselhárítás? Az enyém, mint bérlőé, vagy a főbérlő kötelessége?

Figyelt kérdés
2009. jan. 14. 14:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, én vagyok, a kérdező...

Egy albérletben...

2009. jan. 14. 14:44
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nem mostanában költöztetek, szerintem a tiétek. A lefolyók normális használat során nem dugulnak el annyira, hogy duguláselhárítót kelljen hívni, csak ha beleejtetek valamit, annak az eltávolítását meg mégsem verhetitek a tulajra. Ha csak a szokásos trutyi dugítja el, oda nem kell szakember. Próbáld meg, hogy este beleöntesz a lefolyóba egy teljes üveg Tiret lefolyótisztítót, reggelig benne hagyod, aztán forró vizet engedsz bele. Nekem tökéletesen működött mindig. Ha csak annyi ideig hagyod benne, amennyi rá van írva a flakonra (kb. 20-30 perc), akkor semmit nem ér.

Úgy általánosságban a költségeket úgy szokták megosztani, hogy ami a lakás értékének a fenntartásához szükséges karbantartás (festés, kazánok, bojlerek karbantartása), az a főbérlő számlájára megy, a használatból eredő meghibásodásokat (dugulások, kárpitok, szőnyegek tisztítása, háztartási eszközök meghibásodása stb.)meg a bérlő fizeti.

2009. jan. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A duguláselhárítás szerintem a tied, mert te okoztad, de pl. egy csőtörés javítása már a bérbeadóé.
2009. jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi kifizettük a szàmlàt,és kevesebb bérletet(annyival kevesebb mint a kifizetett szàmla )fizettünk abban a honapban.

Nem haragudott a tulaj,söt.

Pedig màr kb. 7 honapja laktunk ott.

Viszont a dugulàst mi okozta az relytély,hisz mi nem dobunk semmit a wc-be ,nem öntjük bele a kaja maradékot,söt a mosdokagylo csövét havonta egyszer felnyitjuk,hogy az összegyülemlett hajszàlakat eltàvolitsuk.

2009. jan. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1. hozzászólnak: Egy családi házban lakunk. Az alsó szinten, külön álló lakórészben.

A mosogató lefolyójához van csatlakoztatva a mosógépünk is.

Szemcsés mosóport használok a gépben.

A főbérlő - mikor mondjuk neki a problémát - , azt mondja: "Én is ezért használok folyékony mosószert, mert fenn is mindig dugulás van."

A lefolyó cső nagyon kicsi átmérőjű, kb. 2'-os, szóval sztem ilyen alapon nem a mi hibánk, hogy az indokoltnál keskenyebb az átmérője, meg ugye a mosógépnek amúgy is illendő nagyobb csövet betenni.

Mi megtettük ami tőlünk telt, 2 l hypót öntöttem bele, a párom kipucolta a szifont meg a csövet amíg elérte, dróttal is.

De a falban van eldugulva vhol a cső!

Nem zár a dugulás teljesen, de alig csorog le sokára a víz!


Szóval ilyen alapon már nem biztos, h a mi hibánk!

Sőt! Sztem nem!

2009. jan. 14. 16:29
 6/11 A kérdező kommentje:

És nem engedek le semmit, van "szűrő" a lefolyónál...


Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólást!!!!

2009. jan. 14. 16:30
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem ilyen esetben viszont a bérbe adó is fizet, vagy kompromisszumos megoldásként fele-fele alapon oldjátok meg.
2009. jan. 15. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményeket!

És azt tudja vki mennyibe kerül egy duguláselhárítás?

2009. jan. 15. 11:30
 9/11 anonim válasza:
Ha egy hónapnál tovább vagy már az albérletbe akkor neked kell megoldanod. De ha még csak az első héten akkor a Főbérlőké a buli.
2010. ápr. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Albérlő!


Nos, ha a dugulás már a beköltözéskor is fennált, akkor nem a te dolgod, de ezt bizonyítanod kell. Ha nálad alakult ki a dugulás, akkor a te feladatod és költséged.

2010. ápr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!