Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Konvektor, kondenzvíz?

Konvektor, kondenzvíz?

Figyelt kérdés
Ma reggel megjelent a kéményseprő szolgálattól egy úriember, aki azt mondta, hogy ha használjuk a kéményes gázkonvektorokat (2 db van, használjuk, ház többi része elektromos fűtésű) akkor ott időnként a kéményből le kell engedni a kondenzvizet, ami egy maró savas anyag, mert ha előbb utóbb megtelik, akkor magától ki fog ömleni. Én erről sosem hallottam. Minden évben jön normális gázszerelő, aki atomjaira szedi, kitakarítja, átnézi, ha kell cserél alkatrészt stb, sose mondott ilyet ő sem. Nem állítom hogy ez butaság, csak sosem hallottam róla. 7 éve használjuk, sosem lett leengedve. Valaki tud erről bővebbet? Ez tényleg így van? Le kell hozzá szerelni a konvektort is? (Mivel a kémény kimenet mögötte van) Köszi
dec. 23. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A kémény legalján lennie kéne egy kis csőnek, ez a kondenzvíz kivezető. Ezt szokás a szennyvíz csatornába kötni, vagy odatesznek egy kannát és belecsöpög az napi 1-2 liter víz.


Ha nincs ilyen kondenzvíz kivezető idomod, akkor a jó esetben áll a víz a kémény aljában , kevésbé jó esetben alul kifolyik és eláztat mindent maga alatt.

dec. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát nincs ilyen kivezető cső, a szennyvíz csövek amúgy is nagyon nagyon messze vannak onnan. Mondta hogy engedjük le, de nem hiszem, hogy meg tudnánk csinálni, még csak elképzelni sem tudom, hogy kellene nekilátni :D
dec. 23. 13:40
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

Nekem is kéményes konvektorom van, sose hallottam ilyet!!!

A Katasztrófavédelemtől jött, vagy ki ez?...

Hívd már fel a főnökét...


Konvektornál mikor van kondenzvíz? Az a légkondinál van...

dec. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én se értem, mitől lenne egy konvektorban kondenzvíz.



Ilyet találok neten egy random oldalon:


Az égéstermék lehűlése következtében a benne található víz kicsapódik, tehát kondenzvíz keletkezik, amely erőteljesen savas PH értékű. Ez a savas folyadék igen komoly károkat okozhat a kéményelemek illesztéseinél, különösen a téglából épített régi típusú kémények esetén. Ez a savas folyadék ugyanis folyamatosan roncsolhatja és pusztíthatja a habarcsot, ennek következtében a meggyengült falszerkezet miatt leszűkülhet a keresztmetszet és eldugulhat a kémény. Ebben az esetben az égéstermék és a keletkezett szén-monoxid (CO) nem tud a kürtőn keresztül a szabadba távozni, és nagy eséllyel visszajuthat a belső térbe. A szén-monoxid színtelen, szagtalan gáz, mely mérgező és halált okozhat! Előzzük meg a bajt és minél előbb béleltessük ki kéményünket szakszerű, hozzáértő kivitelező segítségével. Tekintetbe véve az így keletkező károkat és veszélyt, könnyen belátható, hogy a kéménybélés ára gyorsan megtérül, hiszen ez a munkálat voltaképpen befektetés a biztonságos és hosszú élettartamú fűtési rendszer kialakításába.

dec. 23. 13:41
 5/12 A kérdező kommentje:

Amúgy én is közel 40 éves leszek, de ilyet sose hallottam, még csak eszembe sem jutott volna, hogy egy gázkéményben víz lehet..

Voltak itt pár éve kéményseprők, van itt minden évben gázszerelő, akkor miért nem mondják?? Honnan kellene nekem ezt tudni, ha szakemberek sem mondják?

dec. 23. 13:43
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Csaxólok, hogy a földgáz CO2+vízzé ég el, szóval van ott pára rendesen. Amikor bekapcsol a konvektor és még hideg a kémény csorog is szépen a kémény belső oldalán.

Több ilyen falat eláztatós kéményt láttunk már. Azt hitték az eső, de az bezony a kondenzvíz volt.

dec. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én elhiszem amúgy. De akkor most ehhez kit hívjak? Ki tudja ezt leengedni?

Nyilván karácsonykor senki se jön ki ezért, de januárban keresek valakit, de kit? Milyen szakember kell ehhez?

dec. 23. 13:46
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked kémény szerelő/kivitelező kell. Ők ismerik ezt a problémát, megnézik, majd mondanak rá valamit.
dec. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja tényleg, ez eszembe se jutott :) Igaz. Januárban utána járok. Köszi
dec. 23. 13:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Minden m3 gáz elégetéseket 7 dl víz keletkezik.!z a kondenz víz.Amig az égéstermék "hidegen" távozik,ez a hideg kéményben lecsapódik.A kéménytégla magába szívja .A hogy kémény is bemelegszik egyre több pára távozik a kéményen.Ez nagyon jól látható télen hidegben,hogy pipálnak a kémények.Ezt látni a parapettes konvektoroknál is .A fémmel bélelt kéményeknél ez lefolyik a kémény aljára,időnkét el kell távolítani. Rengeteg régi kémény van.Meglepődsz milyen bélelési árakat mondanak.
dec. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!