Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázbojler használata után...

Gázbojler használata után rosszulét?

Figyelt kérdés

Segítségre lenne szükségem.

Anyósomék épitettek fürdőszobát, ár megtakarítás céljából gázbojlert választottak. Azonban 2 nap használták, mind a 2 napon rosszul voltak utánna a család összes tagja aki fürdött a helységben. Keresztfiam elájult, sürgősségire került. A család többi tagja aki használta nagy a pulzusuk és tarkó és mellkasi fájdalomra panaszkodnak (felnőttek). A helység maga kicsi körülbelül 2x2-es hely. Mi lehet a gond? A hely kicsi vagy nincs jól elvezetve valami? Nagyon gyanakszunk, hogy oxigén hiány lépett fel náluk de nem hisznek nekünk, és szerintük véletlen egybeesés. Megjegyzem, amíg nem használták sosem panaszkodtak erre. Mi a megoldás?



tegnap 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gátbojlert talán nem is szabadna ekkora légtérben használni.Szellőzőek is hiányozhatnak.A kémény is alacsony lehet.Gáztervező ezt a szerelést bizos nem látta.A gázszerelő is 1 pancser lehetett.Tegyétek össze 2 kezetek,hogy halál eset nem történt.
tegnap 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát ez így használhatatlan ha jól értem. Mit lehet tenni? Mert továbbra is így akarják használni.
tegnap 21:33
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként, sógorom szerelte be. Nem csinált ilyet előtte de ő tipikusan "mindenhez ért" és az úgy tökéletes ne szóljunk bele. Fogalma nincs róla sem a többinek mekkora baj lehet ebből.
tegnap 21:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2. Legalább arra beszéld rá őket, hogy szerezzenek be egy szén-monoxid jelzőt.
tegnap 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gázhoz nem nyúlhatna csak rendes szerelő. Ez nem barkácsolható, mert halál, vagy robbanás lehet belőle.

Nyílt, vagy zárt égésterű a készülék? Ha nyílt, az a veszélyesebb, még ha szabályosan van is bekötve. Nálunk is kicsi a fürdőszoba, és a nyílt égésterű bojlernál ki kellett vágni alul, és fölül is az ajtót, másképp nem engedélyezték. Még így sem tudtam zárt ajtó mellett fürödni, mert nem kaptam elég levegőt. Ráadásul az égés sem lesz tökéletes, ha nem kap elég levegőt, attól meg visszaáramlik a kéményből a szénmonoxid. Tényleg nem játék a gáz! Ne várjátok meg míg tragédia történik, hívjatok szerelőt.

tegnap 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem ís irtam hatalmas büntetést szabhatnak ki ezért.
tegnap 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez közveszély okozás. Felrobbanhat a ház, és a szomszédok is veszélybe kerülnek. Hallottál már gázrobbanásról? A bentlévők meg, ha szerencsések, "csak" összeégnek.
tegnap 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!