Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gáz vagy villanybojler?

Gáz vagy villanybojler?

Figyelt kérdés

Egyszerű volt pár éve a válasz, de most a megnövekedett gázár miatt (mert fűtés+melegvízre nem hiszem, hogy elég, ami rezsicsökkentett áron van...) már kérdéseket vet fel bennem.

Vettünk egy házat, ahol mind a kettő lehetőség adott. A gáz működik is, a villanybojler viszont 15éve be sem volt kapcsolva és kb 30éves, szóval azt cserélni kell majd. Viszont éjjeli áramról megy.

Szóval a kérdés, hogy vegyünk-e egy 120literes villanybojlert és használjuk az éjjeli áramot, vagy használjam a gázt erre is (főzni nem azzal fogok), csak akkor meg nem lesz elég szerintem a fűtésre a rezsicsökkentett ár... (van fatüzelésű kazán is, szóval nem csak gázfűtés lesz)


(130nm a ház, emeletes, ha ez számít valamit)


szept. 16. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány személy ellátásához kellene a meleg víz,de ekkora bojlert túlzásnak tartok.A víz melegedéséhez is idő kell.Nem mindig praktikus az éjjeli áram,ami nem sokkal olcsóbb a nappalinál.Ez meg mindig adott.
szept. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell cserélni azt a bojlert. Az enyém majdnem 50 éves Hajdu és még működik. Próbáljátok ki melyikkel jöttök ki jobban. Ha átfolyós kazán csinálja a melegvizet is, akkor a bojler komfortosabb lesz, főleg kádnál, mert átfolyósnál nem is tudod rendesen kinyitni a csapot, mert akkor már nem csinál elég forró vizet.
szept. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

3 személy, és ketten szeretünk kádban fürdeni.

Lehet, hogy akkor kipróbáljuk azt a bojlert :)

szept. 16. 11:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi 4-es voltunk 120 literes bojlerre, ami 60 fokon ment, éjszakai áramról, kádas fürdés mellett sem fogyott el a melegvíz. Persze mosó és mosogatógép megcsinálta magának a melegvizet, így fürdésen kívül minimális melegvízfogyasztás volt. Villanyban havi 100kW környékén diktáltam, de ez kicsit évszakfüggő, mert a télen hidegebb a bejövő víz, és ahhoz több energia kell.
szept. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A gázbojler sokkal jobb, mindig annyi melegvizet állít elő, amennyire szükség van, tehát gazdaságos is. Egy új villanybojler nem valószínű, hogy "megtérül" zabálja az áramot, havi 100-150kWh áramot simán megzabál havonta. A régi bojler meg mégrosszabb, tele vízkővel, mégrosszabb a hatásfoka-> több áram fogy.

A villanybojler nem komfortos: fürdéskor hamar lehűl a víz, kimerül a tartály. Egy átlagos zuhanyrózsából percenként 13 liter viz távozik. Ha 2/3-ba kevered hideg vízzel kezdetben, a 120 literes tartály kb. 15percig bírja, utána 35 fok alá esik a hőmérséklet. Vagy túlmeretezitek a villanybojlert, ekkor majd a víz tárolására megy el a sok villany.

Ha a havi gázlimit kevésnek bizonyul, fatüzeléssel érdemes kipótolni a hiányzó részt. Ha mindenképp akartok villanybojlert, akkor szerintem érdemes fűtőpatronos indirekt tárolóban gondolkodni. Ebben van egy plusz csőspirál, ezen keresztül a kazán felől is felmelegíthető a víz, vagyis villannyal, gázzal és fatüzeléssel is, saját döntés szerint.

szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A legrosszabb döntés lenne a villanybojler. Sajnos ez a gép nagyon zabálja az áramot, egy átlagos méretű havonta 180-200kWh-t is megzabál, ez még éjszakai áram esetén sem túl kecsegtető. Az a baj vele, hogy egy tartálynyi vizet egy közel állandó hőmérsékleten kell tartani, ha használod, ha nem. Másrészt a betárolt víz túlfűtendő ahhoz hogy mindig a kívánt hőmérsékletű használati melegvíz legyen beállítható. Ez a vezérelt árammal működő bojlerekre különösen igaz; annak ellenére hogy a nappali időszakban is van hőfejlesztés, számításba kell venni hogy az esti órákban igényelt melegvíz hőenergiája döntően az előző éjszakai fűtésből ered. Ezek miatt a villanybojlert én kényszermegoldásnak és gazdaságtalannak érzem. Ha nappali áramra van kötve, akkor még a jelenlegi limitet is hamar túl lehet lépni.


A villanybojler igazából egy kényszermegoldás. Oda rakják, ahol nincs más lehetőség, pl. nem lehet gázt bekötni, égésilevegő biztosítása gond, kémény nem létesíthező, stb.

szept. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Régen átfolyós gáz volt, azt utáltam, mert egyszerűen nem lehetett zuhanyozni vele. Ha csak kicsit engedtem meg a meleget, nem gyújtott be. Ha begyújtott, és még hideget kevertem hozzá, akkor úgy vágott a vízsugár, hogy leszaggatta a szőrt a sggemről... Ezért is szoktam rá a kádban való fürdésre. (Amellett, hogy szeretek a forró vízben punnyadni.)

Most 120 l-es villany van, 3 főre, és nagyjából ki is használjuk. Néha van, hogy már csak hideg jön a meleg csapból is, szóval oda kell figyelni. Ez a legnagyobb hátránya, hogy korlátozott a vízmennyiség.

A gáz egyértelműen olcsóbb, de azért a villany se olyan drága. A villanyszámlánk 8500, normál háztartásban. Van, akinek a telefonszámlája több.

szept. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!