Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Szomszédom kutyája folyton ugat, este szüleim, sőt néha én sem tudok aludni mert folyton csak ugat. Mikor este jövök hazafele biciklivel úgy rám ugat, hogy majdnem lefordulok, de a szomszédom rá se szarik.
2010. nov. 3. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Ha békésen akarod elintézni a dolgot, akkor vegyél egy zsák háztartási kekszet, és mindig, amikor hazajössz, adj neki egy szemet, közben kedvesen beszélj hozzá. Jó eséllyel hamarosan farokcsóválva és "énekelve" (amolyan nyüszögős, kedves hang) fog köszönteni ugatás helyett. Innen kezdve már nevelheted is, ha indokolatlanul ugat, nyugodtan szólj rá mérgesen, röviden, élen hangon. Ha elhallgat, dicsérd meg, esetleg dobj át neki egy szem kekszet. Nemsokára keksz nélkül is hallgatni fog rád, te viszont úgy meg fogod szeretni a kis büdöset, hogy így is-úgy is tömni fogod keksszel :=) A szomszédod meg pukkadjon meg.
2010. nov. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát jó csak bocs, de ne én neveljem már a szomszéd kutyáját...
2010. nov. 3. 13:20
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
A kutyák már csak ilyenek,ugatni szoktak. Nem tudom mennyire lehet beszélni a szomszédoddal, talán megpróbálhatnátok. Te vagy a szüleid, normális hangnemben. Aztán ha nem jön be, marad a kekszes trükk. Ha jót akarsz magadnak, néha be kell vállalni ezt is. :)
2010. nov. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mit kéne tennie a szomszédnak? Nem irtál fajtát, de hát mit tegyen vele?

Adj neki kekszet, aztán kampec...

2010. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A szomszédnak kéne megtanítania hogy ne ugasson. Nem igaz, hogy őt nem idegesíti. Nekünk is van kutyánk, mégsem ugat éjszakánként, sőt szinte soha csak, ha valaki bejön a kapun. De azt sem egy óráig. Az övéké egy labrador, és az folyton. Rohadt idegesítő.
2010. nov. 3. 13:53
 6/7 anonim ***** válasza:
első vagyok. Ha van kutyád, magad is tudod, hogy hogy "működnek". Ha nincsenek megnevelve, az őrületbe tudnak kergetni az ösztönös viselkedésükkel, de egy jó szóért, szeretetért, törődésért, egy falat nasiért bármire képesek. Megértem a dühödet, de mint állatszerető ember, próbáld megérteni szegény kutyát, ő nem tehet semmiről, nem tudja, hogy rossz, amit tesz. Nálunk ugyanez a helyzet, a szomszédunkban két kutya van, tojnak rájuk, épp csak a kaját lökik eléjük, azt se túl sokat. Eleinte duzzogtam, hogy a kertbe nem tudtunk kilépni, tépték a kerítést, ha kint sütögettünk, órákig képesek voltak csaholni. Aztán nyeltem egy nagyot és mérgezés helyett (pedig őszintén, már ezen járt az eszem) bevetettem a kekszes módszert. Nálunk bevált, sőt, múltkor kiszöktek a kapun és a szomszéd hiába rikácsolt utánuk, nekem viszont első hangra visszajöttek. Láttad volna a szomszéd ábrázatát :=). Nekünk viszont - igaz, hogy a kerítés túloldalán, de - van két kutyánk. Tedd félre a haragodat és próbálj a kutyával jó viszonyt kialakítani, nemcsak magadnak teszel jót, de a szomszédod orra alá is borsot törhetsz vele.
2010. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
300 ft a tecsó gazd.keksz kilója,ennyit megérne !
2010. nov. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!