Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Benzines vagy elektromos...

Benzines vagy elektromos láncfűrészt vennétek otthoni használatra?

Figyelt kérdés

Nem lenne agyonhasználva. Vastagabb faágak aprítása, kisebb munkákra lenne befogva.

Ki melyiket venné a kettő közül, miért, és milyen árkategóriában?


szept. 8. 09:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ritkán használod jó lesz az olcsóbb is
szept. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Telelő Teve ***** válasza:
30-35 centi átmérőig jó az olcsó elektromos is. A gyári lánc sokszor kuka, de a többi alkatrész minőségével meg lehet birkózni évi néhány használatkor.
szept. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ha csak keveset használod, és elér mindenhová a hosszabbító, akkor elektromos. Halkabb (nem veszel össze a szomszédokkal), és bármikor kell, csak húzod neki, és vág. A benzines az könnyen eldugul, meg némi használat után már ezer kínja lehet, még a drágáknak is. Egy hátránya van az elektromosnak, hogy lényegesen lassabb, némelyiknél alig haladja meg a 10 m/s-ot a láncsebesség. De ha nem sokat kell, akkor ez se olyan nagy baj.

Nekem van vagy 8-10 éve egy Lidl-ben vásárolt gép, ami kínai ugyan, de aránylag jobb kínai. Tökéletesen működik, kellően erős, és gyorsabb, mint a kis olcsó fűrészek. Úgy évi 1 m3 fát vágok össze vele, kis tételekben, ahogy vágom/szerzem, szóval semmi komoly. Oregon láncot adtak hozzá, amit évente megköszörülök. Ilyen munkához nem lenne érdemes drágább gépet venni.

Meg még van egy Oleo-Mac benzines is, a telkeken való használathoz. Ez is már csak egy jobb kínai (valamikor középkategóriás olasz volt), de amire nekem kell, azt tudja. Itthon nem szoktam beindítani, mert borzasztó hangos, és kicsik az udvarok, vagyis közel vannak egymáshoz a házak.

szept. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
94%

[link]


ilyenünk volt, kb. 4-5 év után purcant meg de főleg annak köszönhetően, hogy mi erőltettük túl(megolvadt a műanyag ház ami tartotta a csapágyat amin keresztül forgatta a láncot) és úgy is vágtunk vele sokat, hogy a lánc nem volt elég éles. Előtte szintén Einhell volt kb. ennek az elődje az 10 évet bírt.

Mi ilyennel vágtunk ki kb.száz nagy akácfát a kerítésből. (15-25cm átmérőjűket)


Szóval értem én, hogy egyeseknek sok a pénzük, de ez faék egyszerűségű technológia, fölösleges pénzkidobás venni egy komolyat amit nem használsz.

szept. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

14

A konklúzióddal egyetértek, nyomtam is rá egy zöldet.

De Einhellt szerintem nem kellene venni.

Nekem régen volt egy német Einhellem, az tényleg sokáig bírta. Mikor végül a műanyag fogaskerékről lement 3 fog, és már nem lehetett pótalkatrészt találni, még bontott fűrész se volt már akkorra, akkor vettem egy ilyen kínai Einhellt. Pár év után leégett a motorja, kevés használat után.

És az is ilyen volt, mint amit linkeltél, hogy csak minden 3. szemen volt fog, tehát idegesítően lassan haladt a vágás. Ameddig le nem égett. A lánc még gyakorlatilag új volt rajta.

Ha már bóvli, akkor szerintem egy Flinke is megteszi, ami majdnem dupla erős, és feltehetőleg nehezebb ugyan, de erős motor kisebb eséllyel ég le. És ennek rendes lánca van, minden 2. szemen van fog.

[link]

(Nem állítom, hogy ez a létező legjobb vétel, csak példának hoztam, hogy én inkább ilyenre költenék kevesebbet, mint Einhellre többet. Vagy Parkside-ot vennék a Lidl-ben, ha már egy kategóriával többre lenne pénzem.)

szept. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Elektromosból a hecht 2250est bátran merem ajánlani, olcsó is, jó is, ha elromlik pedig peterlancfuresz oldalán eddig mindig találtam hozzá alkatrészt, mondjuk még csak kuplung kellett
szept. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Van benzines és elektromos is. A benzinest évek óta nem vettem elő. Egyszerűen meguntam, hogy állandóan piszkálni kell rajta valamit, hogy rendesen menjen, meg aztán qurva hangos. Hétvégén ég a pofám bőgetni. 30 gyümölcsfás kertem van, mindent megoldok az elektromossal.
szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
68%
Annyi, hogy az elektromos mellé nem árt egy 50-100méteres hosszabbító, ami jópár tízezer
szept. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem nagyárúházi kínai benzines láncfűrészem van. Kizárólag prémium benzinnel használom. Kisebb munkára nagy viszont idén már rönkökben hozták ki a tüzifát hogy ezen spóroljon az önkormányzat és ez most pont jól jön ide.
szept. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekem bár más makita gépeim is vannak, így az akkumlátoros makita volt a logikus választás, 3.szezont kezdem vele, egyelőre nem bántam meg.
szept. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!