Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha valaki a házamban lakik és...

Ha valaki a házamban lakik és lejárt a lakcímkártyája kitehetem a házból?

Figyelt kérdés

#Otthon, ház, ingatlan,
szept. 8. 05:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
5 évente ugye meg kell hosszabbítani ha ideiglenes és neki most lejár. Beleegyezésem nélkül ugye nem tudja meghosszabbítani?
szept. 8. 05:05
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
Attól, hogy a lakcímkártyája lejár még az a bejelentett lakcíme, szóval nem. Tudtommal.
szept. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudja megújítani nélküled és ha nem is járt le, kényszerkijelentheted. Kirakni más kérdés, ha van közjegyzőnél hitelesített szerződés ami ezt szabályozza, akkor az abban foglaltak szerint kiteheted, ha nem teszi azonnal idíthatsz a közjegyzőnél kilakoltatást. Ha nincs, akkor felszólítod, hogy x időn belül hagyja el az ingatlant, ha nem teszi bírósághoz fordulhatsz, de ez akár évekig is elhúzódhat. Ezért kell mindig hiteles szerződés.
szept. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de elvileg kijelentheted a kormányablakban, ha te vagy a tulajdonos (vagy haszonélvező). Kérdés, milyen minőségben lakik nálad. Albérlő? Gyereked? Szülőd? Szívességi lakáshasználó? Menekült? Van szerződés köztetek? Ha nincs joga ott lakni, de nem költözik ki 15 napon belül, miután írásban erre felszólítottad bizonyítható módon, akkor perelheted.
szept. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az élettársamról van szó és az én szüleimtől örökölt házban élünk 3 éve. Csak enyém a ház, nincs testvérem, a nevemen van az ingatlan. Már egy ideje megromlott a kapcsolatunk és szeretném ha elmenne innen. Nincs semmilyen szerződés és mivel az élettársam nem is fizet lakbért. Sajnos nem megy el, hiába mondom neki. Mert hogy ő festett itt meg ezt azt csinált és majd ha kifizetem akkor megy el azt mondta. De mivel ingyen lakott itt évekig nem hiszem, hogy bármivel tartoznék neki.
szept. 8. 12:09
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Ebben az esetben fordulj ügyvèdhez, hogy milyen módon teheted ki. Kijelenteni kijelentheted mint tulajdonos.
szept. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Igen, kiteheted. Mivel nem tulajdonos, ezért bármikor úgy dönthetsz, hogy a továbbiakban nem engeded neki, hogy ott lakjon. Ennek nincs köze lakcímkártyához, csak a tulajdoni viszonyokhoz. Ha úgy gondolja, hogy tartozol neki, akkor kártérítésre tarthat igényt, akár polgári pert is indíthat ellened, de ez nem befolyásolja azt, hogy el kell költöznie. (Egyébként jó eséllyel igazad van, régen lelakta a munkája árát. Csak azért nem mondom biztosra, mert nem tudom, mennyit dolgozott, és mennyi saját pénzt fektetett bele.)

Nincs pár izmosabb férfirokon, vagy rokonok barátai, akik megfenyegetnék az élettársadat?

Kijelenteni természetesen nem tudod jelenleg, mivel ott lakik. A lakcímbejelentés jogot nem keletkeztet, az csak a valós állapotnak a hivatallal való közlése, semmi más.

A kényszerkijelentés (vagy hivatalosabb nevén lakcímfiktiválási kérelem) különböző településeken különböző szokott lenni, de abban mindegyik megegyezik, hogy tartalmaz egy nyilatkozatot, hogy büntetőjogi felelősséged tudatában kijelented, hogy az illető nem lakik az adott a címen, és nem is szándékozik visszaköltözni. (Keress rá a településed nyilatkozatára a neten.)

Egy ilyen nyilatkozat megírása után az önkormányzat kiküld egy tértivevényes levelet az illetőnek erre a címre, hogy indult egy lakcímfiktiválási ügy ellene. Ha ott lakik az illető, és átveszi a levelet, ez bizonyíték, hogy okirathamisítást követtél el a hamis nyilatkozattal, és eljárást indítanak ellened.

szept. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Mondd neki, hogy abból fizeted ki a munkáját, ha kifizette neked ennek a 3 évnek a lakbérét.
szept. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De ez az, hogy mindenhol azt olvasom, hogy kényszerkijelentés csak akkor működik ha már nem lakik itt. Még 2 szomszéddal is alá kell íratni mint tanúk, hogy nem él már itt. De mivel itt él mégis mit tegyek? Már arra is gondoltam, hogy eladom a házat és veszek egy lakást, mert ez túl nagy telek, nem is győzöm egyedül úgysem. De hogy adjam el ha nem húz el innen??
szept. 8. 16:38
 10/13 A kérdező kommentje:
Sőt azt is olvastam, hogy rendőrt is hiába hivok, ide van bejelentve akkor ők sem küldhetik el. Mondjuk még a lakcim bejelentő lapot is apukám írta alá neki, aki már nem él. Így nem tudom érvényes e egyáltalán, hogy itt lakhat.
szept. 8. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!