Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen ingatlanban laknál, és...

Milyen ingatlanban laknál, és hol, ha a sokszoros milliárdos lennél?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy annyi pénzed van, hogy bármilyen ingatlant megengedhetnél magadnak, és fenn is tudnád tartani, személyzettel együtt is. Milyen ingatlant választanál? Mekkorát? Milyen felszereltségűt? Milyen extrák lennének benne? ( Pl, moziszoba, játékszoba, műterem, hobbiszoba, wellness részleg, konditerem, teniszpálya, minigolf, gyűjtemény szoba, zeneszoba, különféle hangszerekkel, óriás akvárium, és hüllőszoba, madárház, növényház, mini vidámpark, földalatti óvóhely, vagy pánikszoba , helikopter leszálló, stb) Mehetnél bárhová a világon, de ez lenne a fő otthonod a családoddal együtt, ha van. ( Dollárban mérve is milliárdos lennél, és lennének cégeid, befektetéseid, és megbízható vezetőid, így nagyon sok szabadidőd lenne)

szept. 6. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon vennék egy tanyát, jó távol mindentől. Ami mindenképp lenne az egy nagy medence, meg egy bár, biliárddal, darts-al. És egy privát csillagvizsgáló. A többi csak a szokásos, semmi extra.
szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

Egy nagyobb emeletes ház. Leendő gyereknek/gyerekeknek hálószoba, külön fürdő+zuhanyzó, erkély, egy közös játszó szoba, terasz. Lent háló (ahhoz is saját fürdőszoba), fürdő, wc, nappali, ebédlő, konyha.

Ház alápincézve. Melléképületnek 3 zárt garázs, 1 filagória, valami műhely épület szerűség.

Medence és szaúna.

A kertben még fák, bokrok, az udvaron is különböző növények.

Biztonságtechnikára is van elképzelés, de azt hosszú lenne még leírni.

szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanyát vennék. Kemencét szeretnék, meg egy jakuzzit.
szept. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egy városi óriási telken építkeznék, az alap, hogy nagy, rendezett kertje legyen: legyen füves tér is, de sok buja növény is, fás pihenősarkok, esetleg pici halastó, hozzá egy kis virágoskert és konyhakert, amiben tudok sajátkezűleg is molyolni. Medence, kerti sütéshez eszközök (szalonnasütő, bográcsozó, kemence stb.), cicának kifutó stb.

Bentre jó lenne szintén egy kisebb medence/jakuzzi, szauna, a nappaliban kandalló. Szeretnék egy látványos akváriumot, esetleg terráriumot is. Nagy álmom még egy télikert kényelmes bútorokkal, sok egzotikus, óriási növénnyel, meg egy speckó fürdőszoba, amiből ki lehet menni egy kerti zuhanyzóba, amin keresztül a kertbe is ki lehet jutni, zárt, és mégis nyitott (két majdnem egymásba érő körív lenne a fala, amin nem lehet belátni, de mivel kicsivel az egyik a másik mögé ér, így a kettő közt ki lehetne jutni).

szept. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Uszoda (edzés célra). Pici kert

Légkondi

Ha lenne családom akkor kb 200nm.

Tesóimnak egy próbaterem

Anyukámnak egy termál medence (ízületi panaszok)

Apukámnak egy kosárpálya hpgy ne kellje bérelnie a haverokkal

Próbaterem a kórusomnak ahol elférünk és van klíma


Garázs

szept. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is valami tanya fèleseget vennék.

5 hálószoba, nappali, amerikai konyhával, fullon berendezve.

Alagsorban lenne jakuzzi, szauna, uszoda, edzőterem, mozi szoba.

Lenne külön medence, nyári konyha, grill rész, minden halohoz tartozna külön fürdőszoba, és gardrób szoba. Gyönyörű kerttel, ahol a kutyák játszanának a gyerekeimmel.

KB ennyi. Nem vágyom palotára, de privát sefunk lenne az biztos 🤣

szept. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, mert bár jóval átlag feletti szinten élek, van fogalmam arról 1-2 lépcsővel magasabb hogyan élnék.

Viszont a milliárdos életszínvonalat nem igen tudom hova tenni. Azt a részét értem, hogy azért vesznek bizonyos dolgokat, mert már nem tudnak mit kezdeni a pénzükkel, és már a haverok között megy a felvágás, miközben nincs is szükségük ezekre a dolgokra.


Gondolok arra pl. Van egy 20 millió dolláros Malibui villád, amiben minden is megvan, akkor mi a francnak mellé még egy 60 milliós ház Montecito-ban, vagy Beverly hills-ben stb. Azért, hogy 4 szoba 4,5 fürdő helyett legyen 6-10 szoba stb.

szept. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Balaton parton lenne az állandó rezidenciám. Nagyon jól érzem magam ott.


De valszeg az év nagyobbik részét valahol a világ körül tölteném

szept. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy, ahogy most, lakóautóban élnék, csak nem egy ilyen piciben, hanem magasabb kategóriában, lehet egy lakóhajóm is lenne mellé.
szept. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tanya, mert onnan sokat kell utazni, ha valamit szeretnék a városban. Inkább közepes város széle, civilizált környéken.

300 m2-es ház kb. elég lenne.

Plusz még vagy 200 m2 télikert.

Mindig is azt mondtam, hogy a gyep az szép, de a vele való munka értelmetlen dolog, gyepem majd akkor lesz, ha lesz saját kertészem is. Na, ha milliárdos lennék, akkor lenne 500-1000 m2-es gyepesített parkom, mindenféle dísznövényekkel. Amiknek a többségével kertész dolgozna.

Lenne vagy 2000 m2 vegyes gyümölcsösöm, plusz 500 m2 konyhakertem, amiket főként magam művelnék (ahogy pár évvel ezelőttig a valóságban is volt, csak még valamivel több földem volt). A változás az lenne, hogy ha valamihez nincs kedvem, időm, egészségem, arra lenne kertészem. A termésből a felesleget eladományoznám arra érdemes rászorulóknak, akik nem a lustaságuk miatt rászorulók.

Utazni mindig is utáltam, de új dolgokat megismerni szerettem. Ezért mindenhová (külföldre és belföldre is) úgy utaznék, ahogy az leggyorsabban megoldható, személyre szabott útitervvel, bérelt v. saját járművekkel. Hogy az ott-tartózkodás legyen a lényeg, ne az utazás.

A pénzt ugyanúgy nem szórnám, ahogy most is meg tudom állni, hogy elszórjam a millióimat. Na jó, nyilván sokkal többet költenék, de csak azt a részét a vagyonomnak, amit következmények nélkül elkölthetek. Tehát pl. szeretnék megtanulni snookerezni, de mielőtt saját asztalt vennék, eljárnék egy darabig valahová próbálkozni, hogy ha mégse jön be, akkor ne legyen ott egy felesleges asztal. (Ha bejön, akkor viszont, mivel megtehetném, nem a legolcsóbb asztalt venném, hanem egy középkategóriást.) Nálam a spórolás most se azt jelenti, hogy semmire nem költök, hanem hogy semmi felesleges dologra nem költök.

szept. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!