Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » CSOK-os ingatlanba más is be...

CSOK-os ingatlanba más is be van jelentkezve?

Figyelt kérdés

Vásároltunk egy ingatlant CSOK-kal + kedvezményes hitellel, feleségem és én 1/2-1/2 részt lettünk tulajdonosok. December végén, a két ünnep között utalták ki az utolsó részletet, ami után kb másfél hónappal megkaptuk az igazolást, hogy hivatalosan is miénk a lakás. Egyéb okok miatt nem tudtunk azonnal átjelentkezni, ez csak a mai nap történt meg (most járunk 2 hónap + 4 vagy 5 napnál, tehát 3 hónapon belül vagyunk).

Csakhogy ahogy ma bejelentkeztünk, kiderült, hogy az eladók egyik rokona még be van jelentve. Felhívtuk mindkét eladót, mondták, hogy az egyik eladó édesanyja az érintett, szóltak neki, hogy jelentkezzen ki, de nem jó a viszony köztük és így tehetetlenek. A hölgynek csak a lakcíme van ott, az ingatlanban 2-3 éve senki nem lakik. Amint értesültem róla, kértem az eladókat, hogy valahogy jelentessék ki, de a rossz viszonyra hivatkozva azt mondták, hogy tehetetlenek. Ezzel párhuzamosan (az eladókat tájékoztatva) elindítottam a hölgy kijelentését, ami postázási idő+60 nap, ezzel túl csúszunk a 3 hónapon.

Jelen esetben mit tudok tenni, szükséges bármit lépni hogy ne büntessenek meg? A lakcímkártyát be tudom mutatni a banknak természetesen, de tudomásom szerint abból lehet problémám, hogy nem kizárólag mi lakunk az ingatlanban. Vagy erre külön határidő vonatkozik? Esetleg ez a kijelentést határozat bizonyító erejű (mármint amit postai úton kapunk, amíg nem megy végbe a hölgy lakcím szerinti kijelentése)?


Köszönök mindennemű segítséget!


2023. márc. 1. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem neki kell konyorogni, hanem te, mint tulajdonos kijelentheted.
2023. márc. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mint tulajdonos bemész az okmányirodába és 1 perc alatt kijelentik neked.
2023. márc. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
"A lakcím kijelentkezés egyszerűvé vált, mert csak annyit kell tennie az ingatlan tulajdonosának, vagy haszonélvezőjének, hogy kitölt egy, erre a célra rendszeresített A4-es formanyomtatványt a kormányablakban, amit a kormányablak ügyintézője átvesz, és a rajta levő adatokat rögzíti a lakcím nyilvántartásba. Attól a ponttól a kijelentett lakosnak a lakcíme azonnal fiktívvé válik"
2023. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, annyi hogy nem azonnal szűnik meg a lakcíme. Pontosan ezt csináltam és azt mondták, hogy 60 nap a hivatalos út.
2023. márc. 1. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 Akkor mi az amit kérdezni akartál ha nem ezt?

Kijelentetted. Attól mert a hivatalban sok idő mire átfut még azzal a nappal szűnik meg ott a lakcíme amikor te kijelentetted.

Nem az kell a CSOK-hoz, hogy senkinek ne legyen oda bejelentett lakcíme hanem hogy ténylegesen ne lakjon ott más.

2023. márc. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
De, azonnal megszűnik a lakcíme a lakásodban.
2023. márc. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!